Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Pre─Źo platen├ę soci├ílne m├ędi├í dosahuj├║ lep┼íiu n├ívratnos┼ą invest├şci├ş

Pre─Źo platen├ę soci├ílne m├ędi├í dosahuj├║ lep┼íiu n├ívratnos┼ą invest├şci├ş 1
Pre─Źo platen├ę soci├ílne m├ędi├í dosahuj├║ lep┼íiu n├ívratnos┼ą invest├şci├ş 231.10.2019

Ke─Ć┼że soci├ílne m├ędi├í u┼ż nie s├║ iba o konverz├íci├ích a obsahu, udr┼żanie kroku s akviz├şciami z├íkazn├şkov, remarketing a zapojenie existuj├║cich z├íkazn├şkov v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą zv├Ż┼íi┼ą celkov├║ n├ívratnos┼ą invest├şci├ş (NI). Pochopenie toho, pre─Źo platen├ę soci├ílne m├ędi├í dosahuj├║ lep┼íiu n├ívratnos┼ą invest├şci├ş, v porovnan├ş s organick├Żmi soci├ílnymi m├ędiami, v├ím pom├┤┼żu robi┼ą inteligentn├ę rozhodnutia o tom, ako najlep┼íie investova┼ą do marketingu soci├ílnych m├ędi├ş.

Ako odborn├şci v oblasti digit├ílneho marketingu ch├ípeme, ak├Ż neocenite─żn├Ż platen├Ż marketing soci├ílnych m├ędi├ş m├┤┼że by┼ą pre oslovenie cie─żovej skupiny online. Preto pon├║kame cel├Ż rad slu┼żieb v oblasti marketingu soci├ílnych m├ędi├ş, vr├ítane pomoci pri vytv├íran├ş ide├ílnej marketingovej strat├ęgie v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş pre va┼íe jedine─Źn├ę podnikanie.

─îo s├║ platen├ę soci├ílne m├ędi├í?

Platen├ę soci├ílne m├ędi├í pokr├Żvaj├║ v┼íetko, ─Źo m├┤┼że by┼ą ovplyvnen├ę reklamn├Żmi dol├írmi vynalo┼żen├Żmi na ktorejko─żvek danej platforme soci├ílnych m├ędi├ş, vr├ítane zv├Ż┼íen├Żch pr├şspevkov, rekl├ím optimalizovan├Żch na kliknutia, foriem generovania potenci├ílnych z├íkazn├şkov a videorekl├ím. Preto┼że ka┼żd├í platforma soci├ílnych m├ędi├ş je navrhnut├í tak, aby pou┼ż├şvate─żom u─żah─Źovala r├┤zne typy obsahu, je d├┤le┼żit├ę vybra┼ą len tie najlep┼íie platformy na dosiahnutie va┼íich obchodn├Żch cie─żov – povedomie o zna─Źke, generovanie potenci├ílnych z├íkazn├şkov, prev├ídzka webov├Żch str├ínok at─Ć.

Ako soci├ílne m├ędi├í dosahuj├║ lep┼íiu NI

V porovnan├ş s organick├Żmi soci├ílnymi m├ędiami m├┤┼żu by┼ą platen├ę soci├ílne m├ędi├í nastaven├ę tak, aby v├ím pomohli n├íjs┼ą, zacieli┼ą a oslovi┼ą va┼íe cie─żov├ę publikum na z├íklade mno┼żstva konkr├ętnych demografick├Żch a behavior├ílnych faktorov; Aj ke─Ć v┼íak mo┼żnosti zacielenia platen├Żch soci├ílnych m├ędi├ş m├┤┼żu pon├║knu┼ą vysok├║ n├ívratnos┼ą invest├şci├ş, je d├┤le┼żit├ę uvedomi┼ą si zameranie soci├ílnych pou┼ż├şvate─żov, aby ste mohli prisp├┤sobi┼ą zasielanie spr├ív tak, aby vyhovovalo tomuto sp├┤sobu myslenia.

Platen├ę soci├ílne m├ędi├í dosahuj├║ lep┼íiu n├ívratnos┼ą invest├şci├ş v porovnan├ş s organick├Żmi soci├ílnymi m├ędiami, preto┼że:

1, Zosil┼łuje v├í┼í dosah

Aj ke─Ć pr├şspevky na organick├Żch soci├ílnych m├ędi├ích od zna─Źiek na mnoh├Żch platform├ích soci├ílnych m├ędi├ş pomaly str├ícaj├║ prioritu, platen├ę soci├ílne m├ędi├í maj├║ zaru─Źen├ę miesto v informa─Źnom kan├íli pou┼ż├şvate─żov. To znamen├í, ┼że reklama na soci├ílnych m├ędi├ích poskytuje okam┼żit├║ vidite─żnos┼ą va┼íej zna─Źky a priame okno, ktor├ę pom├íha riadi┼ą potenci├ílnych z├íkazn├şkov, n├ív┼ítevnos┼ą webov├Żch str├ínok a predaj.

Ak chcete pomocou soci├ílnych rekl├ím dosiahnu┼ą maxim├ílny dosah, nezabudnite zisti┼ą, na ktorej platforme va┼íe cie─żov├ę publikum tr├ívi najviac ─Źasu. Ak tak urob├şte, umo┼żn├ş v├ím maximalizova┼ą po─Źet zobrazen├ş zos├║laden├şm marketingovej strat├ęgie soci├ílnych m├ędi├ş v spolo─Źnosti s spr├ívan├şm cie─żov├ęho publika.

2, Je prisp├┤soben├Ż v├í┼ímu rozpo─Źtu

V porovnan├ş s tradi─Źnej┼í├şmi formami reklamy v├ím platen├ę soci├ílne m├ędi├í umo┼ż┼łuj├║ zapoji┼ą sa do medzier na trhu za zlomok ceny. M├┤┼żete za─Źa┼ą s mal├Żmi n├íkladmi a potom ich ┼ík├ílova┼ą t├Żm, ┼że viac investujete do met├│d, ktor├ę prin├í┼íaj├║ najlep┼íie v├Żsledky. Po nieko─żk├Żch reklamn├Żch cykloch m├íte tie┼ż mo┼żnos┼ą upravi┼ą cie─ż, aby ste dosiahli lep┼íie v├Żsledky a NI.

Platformy soci├ílnych m├ędi├ş pon├║kaj├║ cel├Ż rad r├┤znych cie─żov reklamy, ktor├ę ur─Źuj├║, kedy bude firma ├║─Źtovan├í. V├Ą─Ź┼íina z t├Żchto cie─żov reklamy patr├ş do jednej z nasleduj├║cich kateg├│ri├ş: kliknutia, zobrazenia a konverzie. V z├ívislosti od platformy, cie─ża a typu reklamy dostan├║ inzerenti r├┤zne poplatky. Podnikom to umo┼żn├ş zos├║ladi┼ą svoj rozpo─Źet so zam├Ż┼í─żan├Żm cie─żom. Niektor├ę z r├┤znych mo┼żnost├ş zah┼Ľ┼łaj├║:

 • Cena za kliknutie (CZK) Plat├ş za umiestnenie reklamy iba vtedy, ke─Ć pou┼ż├şvate─ż klikne na reklamu.
 • Cena za tis├şc zobrazen├ş (CTZ) sa ├║─Źtuje iba za ka┼żd├ę 1, 000 zobrazen├ş reklamy.
 • Cena za zobrazenie (CPV) ├Ü─Źtuje sa v├ím v┼żdy, ke─Ć niekto zobraz├ş va┼íu reklamu alebo s ┼łou interaguje (v z├ívislosti od platformy).
 • Cena za akciu (CZA) ├Ü─Źtuje sa v├ím, ke─Ć pou┼ż├şvate─ż dokon─Ź├ş akciu ur─Źen├║ pri optimaliz├ícii reklamy (stiahnutie aplik├ície, registr├ícia na odber bulletinu, n├íkup at─Ć.)
 • Cena za likePay za ka┼żd├ęho sledovate─ża z├şskan├ęho reklamnou kampa┼łou alebo za v┼íetko, ─Źo bolo dan├ę fotografii, str├ínke alebo reklame.
 • 3, Vylep┼íuje zacielenie

  Na rozdiel od in├Żch foriem reklamy, platen├ę soci├ílne m├ędi├í tie┼ż poskytuj├║ ├║pln├║ kontrolu nad t├Żm, komu sa zobrazuj├║ va┼íe reklamy. Preto┼że ka┼żd├í platforma pon├║ka cel├Ż rad parametrov zacielenia, ako s├║ z├íujmy, typy osobnosti a kon├ş─Źky, podniky m├┤┼żu vytv├íra┼ą pekn├ę publikum, ktor├ę sa podob├í ich existuj├║cim kontaktom s cie─żom roz┼í├şri┼ą a zapoji┼ą svojich ide├ílnych z├íkazn├şkov.

  4, Zvy┼íuje povedomie o zna─Źke

  Reklama na soci├ílnych m├ędi├ích m├┤┼że by┼ą skvel├Żm sp├┤sobom, ako vytvori┼ą expoz├şciu pre ak├║ko─żvek zna─Źku, preto┼że umo┼ż┼łuje spolo─Źnosti, aby sa pravidelne zobrazovala v informa─Źnom kan├íli pou┼ż├şvate─żov. To zasa zv├Ż┼íi po─Źet ─żud├ş, ktor├ş poznaj├║ zna─Źku, zv├Ż┼íi jej d├┤veryhodnos┼ą a z├írove┼ł pritiahne anga┼żovanos┼ą a povzbud├ş pou┼ż├şvate─żov, aby nakupovali.

  5, Maximalizuje marketing obsahu

  Pou┼ż├şvanie platen├Żch soci├ílnych m├ędi├ş m├┤┼że by┼ą skvel├Żm sp├┤sobom, ako vychov├íva┼ą zvedavos┼ą pou┼ż├şvate─żov t├Żm, ┼że im poskytuje kvalitn├Ż obsah, ktor├Ż im pom├┤┼że premeni┼ą ich na kvalifikovan├Żch potenci├ílnych z├íkazn├şkov. Okrem toho, ┼że pou┼ż├şvatelia zni┼żuj├║ predajn├║ cestu, m├┤┼że pou┼żitie rekl├ím pre obsahov├Ż marketing tie┼ż pom├┤c┼ą zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą webov├Żch str├ínok, zv├Ż┼íi┼ą zapojenie pou┼ż├şvate─żov do soci├ílnych m├ędi├ş a zv├Ż┼íi┼ą n├ívratnos┼ą invest├şci├ş do firemn├ęho marketingu obsahu.

  6, Poskytuje pr├şstup k mobiln├Żm pou┼ż├şvate─żom kedyko─żvek

  Ke─Ć┼że v├Ą─Ź┼íina ─Źasu, ktor├Ż pou┼ż├şvatelia tr├ívia na soci├ílnych m├ędi├ích, sa vynaklad├í na mobiln├ę zariadenie, pou┼ż├şvanie platen├Żch soci├ílnych rekl├ím m├┤┼że neuverite─żne ─żahko dosiahnu┼ą cie─żov├ę publikum. Kedyko─żvek pou┼ż├şvate─ż chce nie─Źo n├íjs┼ą, nau─Źi┼ą sa alebo k├║pi┼ą, efekt├şvna kampa┼ł v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş im m├┤┼że poskytn├║┼ą inform├ície, ktor├ę h─żadaj├║.

  Platen├í reklama na soci├ílnych m├ędi├ích predstavuje n├íkladovo efekt├şvne rie┼íenie na generovanie nov├Żch potenci├ílnych z├íkazn├şkov a prev├ídzku webov├Żch str├ínok. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o tom, pre─Źo platen├ę soci├ílne m├ędi├í dosahuj├║ lep┼íiu n├ívratnos┼ą invest├şci├ş, spojte sa s odborn├şkmi v oblasti digit├ílneho marketingu dnes.