Prečo operačný systém Android používa toľko pamäte RAM?

Kedy ste naposledy sledovali všetky svoje využitie pamäte RAM? Neviem, zvyčajne sa pozerám na tie moje, kým nezačnú padať iné aplikácie alebo sa veci začnú spomaľovať, ale je dôležité to sledovať. Všetko vo vašom Androide zaberá obmedzené množstvo pamäte RAM, ktoré máte, dokonca aj váš operačný systém Android zaberá značnú časť.

Súvisiace: Prečo Android používa viac dát ako iPhone? (A ako to môžete opraviť?)

Váš operačný systém je zodpovedný za to, že všetko vo vašom telefóne beží hladko, ale ako v daný deň spotrebuje toľko alebo málo pamäte RAM? Nie je to jediná vec na vašom Androide, ktorá neustále mení, koľko RAM používa. Ak je vaša pamäť RAM už veľmi obmedzená, zdá sa, že to znepokojuje, ale poviem vám, prečo tomu tak nie je.

Prečo nechcete „bezplatnú“ pamäť RAM

Niekedy existuje mylná predstava o tom, čo chcete, aby vám RAM zaberala v systéme Android, takže ak niekedy uvidíte, že váš systém zaberá viac ako 50% pamäte RAM, neprepadajte panike. Android je navrhnutý tak, aby efektívne využíval akúkoľvek dostupnú RAM, takže ak je RAM „voľná“, Android do toho vstúpi a začne pracovať s niečím užitočným.

používanie RAM systému

Ak pre vašu pamäť RAM zatiaľ nie je nič užitočné, priestor zostane voľný pre všetko, čo potrebujete. Avšak takmer v každom prípade, ak potrebujete viac pamäte RAM na niečo iné ako na systémoch Android, čokoľvek, čo nie je integrálne, sa zastaví, aby ste získali potrebnú pamäť RAM. Zároveň si preto nemusíte robiť starosti s používaním zabíjačov úloh.

používanie RAM ramena

Jediný čas, kedy sa musíte starať o to, že sa používa príliš veľa pamäte RAM, je, keď začnú zlyhávať ostatné aplikácie, k čomu sa dostanem neskôr.

Prečo operačný systém používa toľko pamäte RAM?

Aby ste sa uistili, že loď Android pláva hladko, OS Android vám zaberá veľa pamäte RAM. Medzi tieto veci patrí včasné ukladanie použitých informácií, optimalizácia procesov a vo všeobecnosti zabezpečenie toho, aby sa veci nespálili.

využitie pamäte RAM systému2

Ak máte k dispozícii voľnú pamäť RAM, váš operačný systém ho zvyčajne pustí do práce a urobí všetko, čo je v jeho silách, aby bol celý váš zážitok plynulejší. Preto niekedy uvidíte, že zaberá neskutočne veľa miesta.

Vzhľadom na to stále existujú chyby RAM, ktoré spomaľujú zážitok, ktoré nie sú vašim operačným systémom. Na rozdiel od samotného systému Android môžu byť tieto zatvorené, aby sa alokovalo viac pamäte RAM tam, kam potrebujete.

Existuje niečo, čo používa príliš veľa pamäte RAM?

Aj keď som hovoril o tom, že RAM nie je zadarmo, je to dobrá vec, stále príde čas, keď vám jednoducho nebude stačiť v závislosti od toho, koľko procesov beží naraz. To buď bude znamenať, že aplikácie a služby sa zrútia, budú bežať oveľa pomalšie ako obvykle, alebo sa ani nespustia.

blízke používanie barana

Keď skončíte s aplikáciou a ste si istí, že ju nebudete používať zvyšok dňa, zatvorte ju. Ak máte pamäť RAM, táto aplikácia bude stále bežať na pozadí, kým čaká na váš návrat. Ak váš Android RAM úplne potrebuje, vezme ho tam, kde môže, dokonca až tak ďaleko, že prestane ponechávať určité služby pozastavené.

Ak si zvyknete niečo uzatvárať, keď s tým budete hotoví, nebudete musieť chodiť po zabíjačkách, aby všetko prebiehalo plynulejšie.

Rozdiel v pamäti RAM medzi telefónmi iPhone a Android

Pri väčšine porovnávaní uvidíte, že operačný systém iPhone zaberá oveľa menej pamäte RAM ako operačný systém Android, ale je to kvôli tomu, ako tieto dva systémy zvládajú svoje príslušné úlohy odlišne. Aj keď sa netýka pamäte RAM, to isté platí o ďalších údajoch medzi dvoma operačnými systémami telefónu.

porovnanie používania barana

Android bude vo všeobecnosti používať viac pamäte RAM ako iPhone, pretože na pozadí vykonáva viac procesov na optimalizáciu alebo načítanie väčšieho zážitku. Na iPhone síce skončíte s „voľnou“ pamäťou RAM, ale je to len priestor, ktorý sa nevyužíva naplno.

Pamätajte, že nevyužitá pamäť RAM môže byť v systéme Android tiež zbytočným miestom. To neznamená, že by ste mali otvoriť čo najviac procesov, ale nemali by ste si robiť starosti, ak máte k dispozícii iba niekoľko stoviek megabajtov pamäte RAM.

Záver

Operačný systém Android súčasne naplno využíva množstvo dostupnej pamäte RAM a koľko pamäte RAM potrebuje na základné funkcie. Nedostatok pamäte RAM spôsobí spomalenie aplikácií, spôsobí to pomalý telefón s Androidom alebo ich prinúti zatvoriť, ale váš operačný systém nie je na vine. Pokiaľ aplikáciu ukončíte, aplikácia Android sa postará o ostatné.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa použitia pamäte RAM, nechajte ich nižšie!

Odporúčaný kredit obrázku