Prečo odmietnutie podpory Windows 7 pre banky sa môžu zmeniť na veľké problémy

Spoločnosť Microsoft oficiálne ukončila podporu 14. januára 2020. Windows 7, Rovnako ako predtým, predchádzajúce verzie systému Windows začínajúc prvou verziou, 1,0 1985 rok.

Neumývajte sa, tak jazdite

Samotná sedem sa stala 24. operačným systémom z celkového počtu (vrátane serverov) od jeho objavenia pod pôvodným menom. Preto skutočnosť, že používatelia tohto programového prostredia si pamätajú iba niektoré z takého dlhého zoznamu, naznačuje nielen jeho vek. Väčšinou ide o úspech alebo zlyhanie produktu od spoločnosti Microsoft. Koniec koncov Windows 7 sa objavil v roku 2009, po ňom až dodnes 9 OS.

Mimochodom, dva roky po tretej verzii XP – Professional x64 Edition 2005. Jeden zo zrejmých úspechov spoločnosti po Windows 95, čo celkom naznačuje Microsoft. Vzhľad operačného systému s partiou chýb, ktorá vás napadne a potom – uloženie nového! Aj keď v tomto prípade XP trval dlhšie ako jeho predchodca, jeho podpora bola v roku 2014 prerušená.

Napriek určitej variabilite je politika spoločnosti Microsoft už dlho zavedená. Vstup na trh, ak nie každý rok, potom v dvoch alebo troch nových operačných systémoch a nútenie spotrebiteľa prejsť na tento trh. Pretože bolo možné opakovane overiť, či os bola neuspokojivá alebo úprimne neúspešná, používatelia by mali prejsť na novú.

V určitom okamihu sa to stalo jednoducho násilím, v priebehu času museli zamestnanci spoločnosti Microsoft prispôsobiť svoju posadnutosť. Teraz jednoducho „vytlačia“ starý OS z aktuálneho priestoru a zastavia všetku svoju podporu. A dokonca aj tí najtrvalejší sú nútení prostredníctvom politiky s vodičmi, čo znemožňuje ich aktualizáciu na starých „osiach“ nového „hardvéru“.

windows 7

Microsoft sa naučil lekciu s XP, takže technická podpora Windows 7 zastavia sa okolo 3 rokov skôr. V prospech desiatok, samozrejme. Na čo 4 rokov existencie neprešlo veľké množstvo používateľov, a to napriek bezprecedentnej kampani na bezplatnú inštaláciu. Áno, a nové gadgety s predinštalovaným OS od spoločnosti Microsoft – iba s tým.

Dôležité!

Úsilie konkurentov bohužiaľ nenarušilo takmer výhradné postavenie Microsoftu na trhu s počítačmi s OS. Softvérový gigant mal hodných súperov iba v iných odvetviach.

"A zasiahlo hrom!"

Táto udalosť je alarmujúca nielen pre domácich používateľov PC, pretože spolu s podporou „Sedem“ je podpora prerušená a Windows Server 2008, ktorý už má problémy s podnikaním. Značný počet kancelárií pracuje na týchto operačných systémoch. Po prvé, banky.

Je rozumné tvrdiť, že spoločnosti a používatelia domácich počítačov boli o nadchádzajúcej udalosti už dlho informovaní. Koniec koncov to vyslovili takmer všetky médiá, najmä tie najväčšie. Ako každý overený používateľ Windows 7 Dostala takúto správu. Až v decembri 2019 odhadovala služba Statcounte, že v Rusku pracovalo v rámci „Sedem“ asi 32% zariadení.

Logika toho je zrejmá: ak je doma Windows 10 Domov bude stáť priemerne 5 tisíc rubľov, potom je firemná verzia takmer dvakrát drahšia. Základné náklady navyše nie sú konečnými nákladmi, pretože existujú problémy so spoluprácou organizácie so spoločnosťou Microsoft. S tým nie je všetko hladké, pretože softvérový gigant má vo zvyku krútiť ruky predovšetkým pre firemných klientov.

Prechod na nový operačný systém podniku, v ktorom sa práca sústreďuje hlavne v kancelárii, napríklad v bankách, je podobný evakuácii elektrárne, ku ktorej došlo na začiatku druhej svetovej vojny. Čím väčšia je takáto „rastlina“, tým väčšia je úloha. Zatiaľ čo aj najväčšie banky Ruskej federácie zďaleka úplne nedokázali preniesť svoje počítače do nového OS. Prinajmenšom odborníci nazývajú hodnotu približne 25%, že do konca roku 2019 pokračovali v práci v rámci siedmich. Mimochodom, čím sa porušujú regulačné požiadavky právnych predpisov o bezpečnosti v tejto oblasti.

windows 7

Toto je navyše priemerná hodnota, v malých bankách je situácia očividne horšia. Je pravda, že odborníci v oblasti kybernetickej bezpečnosti tvrdia, že takáto situácia neohrozuje stratu alebo krádež údajov. O to viac peňazí, pretože Microsoft prestal podporovať dva operačné systémy.

S ktorými možno možno čiastočne súhlasiť. Aspoň preto, že zodpovední zamestnanci IT oddelení pravdepodobne zabezpečili minimálny bezpečnostný obvod jeho presunom do nového OS. A zvyšok sa uskutoční podľa plánu s príležitosťami. Samozrejme existuje riziko nových medzier, zraniteľností v zastaralom softvéri. To neznamená, že na strane zainteresovaných strán sa vytvoria okamžité medzery, pretože spoločnosť Microsoft už nebude robiť „záplaty“. Preto nemôžete očakávať veľkú a rýchlu vlnu incidentov v dôsledku ukončenia podpory. Windows 7,

Prečo odmietnutie podpory Windows 7  pre banky sa môžu zmeniť na veľké problémy 1 Načítava sa … Prečo odmietnutie podpory Windows 7  pre banky sa môžu zmeniť na veľké problémy 2