Prečo nepodporujem nový trend vo svete Android

Poznám veľa ľudí, ktorí stále používajú staré zariadenia bez trendových čipov. Toľko stále chodí s Xiaomi Redmi 5 Plus, ktorý kedysi bombardoval celkom dobre. Ale časy sa menia, telefóny sa s nimi menia a ponúkajú používateľovi rôzne trendy. V tomto článku budem hovoriť o niekoľkých funkciách, ktoré ma začali v poslednom čase veľmi namáhať. Negatívne ovplyvňujú použiteľnosť telefónu.

Prečo nepodporujem nový trend vo svete Android 1

Prečo nepodporujem nový trend vo svete Android

Nie je to tak dávno, čo som opustil starý iPhone v prospech Xiaomi Mi 9 Lite. Prístroj ponúka veľmi tenké rámy s hladkými rohmi a výstrihom v tvare kvapky. Takéto riešenie sa, samozrejme, na prvý pohľad javí ako vhodné, trendy, ale je to len na prvý pohľad. Postupom času ma zaokrúhlenie rohov divoko rozčuľovalo.

Som unavený z týchto kriviek!

Pravda je taká pri silných krivkách sa zmenšuje pracovný priestor – vyvíjajú na vás tlak, Je zrejmé, že spoločnosť týmto spôsobí, že rámy budú tenšie, ale prečo nerobiť ostrejšie rohy telefónu, aby rámy obrazoviek v rohoch neboli také oválne?

Prečo nepodporujem nový trend vo svete Android 2

Galaxy Note 10 v otázke zaoblenia rohov obrazovky ponúka optimálne riešenie

V tejto otázke sa mi páči, ako to vyzerá Galaxy Note 10. Ponúka iba veľmi malé zaoblenie. A z tohto dôvodu sa samotný prípad nezdá byť menej pohodlný. Naopak, z tohto dôvodu sa využiteľná plocha zväčšila.

Och, tieto výrezy …

Prečo nepodporujem nový trend vo svete Android 3

Xiaomi Mi Note 10 výstrihu v tvare kvapky

Výrezy sú tiež samostatným problémom. Pred dvoma rokmi sa výrezový telefón javil ako revolučný. Dnes ma tiež obťažujú. „Kvapôčka“, hoci je súčasťou stavového riadku, ale z tohto dôvodu je samotný stavový riadok príliš široký. Okrem toho sa v stavovom riadku nezobrazujú ikony oznámení. Zakaždým, keď musíte otvoriť záves s rýchlym nastavením, aby ste zistili, či vám niečo uniklo.

Smartfóny s malým spodným rámom

Prečo nepodporujem nový trend vo svete Android 4

Malý spodný rám interferuje s tlačou vďaka neupravenej klávesnici gBoard

Kvôli príliš malému spodnému rámu som musel urobiť klávesnicu gBoard čo najväčšiu, ale aj v tomto stave je pre mňa ťažké ju používať, pretože je príliš nízka. V iPhone Apple vyriešil tento problém prázdnou oblasťou v dolnej časti obrazovky, v prípade systému Android sa spoločnosti Google zjavne nezaujíma o pohodlie písania na štandardnej klávesnici pre Android – gBoard.

Smartfóny s vodopádovými obrazovkami

To isté platí pre vodopádové obrazovky, ktoré sú zaoblené po stranách. Najvýraznejším príkladom je Xiaomi Mi 10, ktorý, mimochodom, bol ocenený za maximálne 900 dolárov. Účinok je samozrejme príjemný – zdá sa, že obrazovka sa vznáša nad povrchom. Postupom času však začnete pochybovať o výhodnosti takéhoto riešenia. Užitočný obsah aplikácie môže byť na konci telefónu, čo nie je príliš pohodlné. Google, samozrejme, v systéme Android 11 ponúkol vývojárom riešenie tohto problému zmenšením šírky samotných aplikácií a ponechaním čiernych plôch po stranách, ale otázka, či to vývojári urobia, je otázkou.

Optimálny vlajkový dizajn v roku 2020

Prečo nepodporujem nový trend vo svete Android 5

Xperia 1 a xperia 1 II sú podľa môjho názoru ideálne z hľadiska jednoduchosti použitia a použiteľnej oblasti.

Chýbali mi obvyklé obrazovky. V roku 2020 považujem zariadenia Sony za najlepšiu možnosť. Predtým predstavila Xperiu 1a nie je to tak dávno, čo sa predstavila Xperia 1 II. Telefóny majú pomerne tenký rám, mierne zaoblené rohy a nemajú výrezy. Okrem toho ponúkajú pomer strán 21:9, Podľa môjho názoru je táto možnosť optimálna z hľadiska pohodlia a použiteľnej oblasti.

Prečo nepodporujem nový trend vo svete Android 6

Huawei Mate XS

To isté platí pre skladacie telefóny. Nový model Huawei Mate XS s pomerne ostrými rohmi a chýbajúcimi výrezmi sa javí ako ideálny z hľadiska poskytnutia maximálnej využiteľnej plochy pre používateľa. Nemôžem povedať, že v tejto veci Samsung Galaxy Fold Vyzerá to zaujímavejšie, pretože jeho rámy sú veľmi zaoblené – využiteľná oblasť je stratená – a výrez je dosť veľký.

Pozri tiež: Najlepšie smartphony do 10 000 rubľov v roku 2020

Rozpočet smartphone v roku 2020 s pohodlným dizajnom

Prečo nepodporujem nový trend vo svete Android 7

Najlepší rozpočet telefón pre ľahké použitie?

Ak sa pokúsite opustiť všetky nové rezy a zaoblenie, zdá sa, že ideálnym riešením je telefón od spoločnosti Yandex, ale už sa nepredáva. Pamätám si zosmiešňovanie zariadenia kvôli nedostatku výrezov a tenkých rámov, ale pomocou Mi 9 Lite, trochu prehodnotil jeho myšlienku dizajnu. Hlavné pohodlie av tejto veci sa zdá bežný rámec pohodlnejší. Veľký rám v spodnej časti umožňuje pohodlnú tlač a rám v hornej časti bez výrezov umožňuje pohodlne sledovať videá na YouTube, Mnohým sa zdá, že ani malá „kvapka“ nemá vplyv na kvalitu prezerania videoobsahu, ale nie je tomu tak. Z dôvodu výrezu v Mi 9 Lite som prestal priblížiť YouTubeprezerať ich vo formáte 16:9,

zistenie

Nechcel by som presvedčiť čitateľov, mojím cieľom je zdieľať odlišný pohľad na situáciu okolo módnych trendov. Neštandardný pomer strán je v poriadku, ale keď výrezy zaberajú využiteľný priestor a stáva sa nepohodlným tlačiť text z dôvodu príliš malého rámu v dolnej časti, vyvstávajú otázky.

Ak máte iný názor, zdieľajte ho nižšie v komentároch a prečítajte si nás v Zen.