Prečo náladový návrhár bude pokračovať v práci z domu, vďaka

Naposledy som pracovala pravidelne kdekoľvek inde ako môj domov (povzdych!) 1998. Keď som sa stal nezávislým webdizajnom na plný úväzok, bolo to na začiatku práce v domácej ére. Aby sme to povedali v perspektíve, WiFi ešte nebolo bežné (ani to nebolo nazývané WiFi).

Odvtedy sa samozrejme niektoré veci zmenili. Stále viac ľudí pracuje z domu. Hardvér, softvér a širokopásmové pripojenie umožnili vzdialeným pracovníkom stať sa neuveriteľne efektívnymi. A dokonca aj tí, ktorí pracujú pre tradičnejšie spoločnosti, robia veci mimo starej školskej kancelárie.

Jedna vec, ktorá sa však nezmenila, je moja túžba pokračovať v práci doma (som tu príjemná a nemôžete ma zmeniť). S týmto sú tu štyri dôvody, prečo zostávam na tomto mieste ako buldog uprostred zdriemnutia.

Do práce je zlá duša

Dobre, možno som nešiel pešo viac ako 15 metrov. Ale bol čas, keď som jazdil tam a späť viac ako hodinu denne. Táto skúsenosť ma nezaujala.

Prechádzanie hrboľatými cestami (vďaka, Pensylvánia!) Nielen, že je to nebezpečné a časovo náročné, ale aj zlé pre životné prostredie. A myslím si, že to negatívne ovplyvňuje koncentráciu a kreativitu. Tieto dve vlastnosti sú pre webdizajnéra veľmi dôležité, však?

Na druhej strane práca doma znamená, že nemusíte bojovať proti premávke. Môžem ísť rovno do práce bez toho, aby som si musel znovu prežiť zážitok blízky smrti. Celkovo je vynikajúca produktivita.

Jedinou nevýhodou je, že nie je na vine nikto, keď prídem do kancelárie o pár minút neskôr. Dalo by sa povedať, že mačka leží uprostred schodov, ale pochybujem, že by si niekto ospravedlnil túto výhovorku.

Autá zastavili na ceste.

Schopnosť kontrolovať spoluprácu

Priznávam, že mi niekedy chýba kamarátstvo obklopené kolegami. Existuje zdieľaná skúsenosť, že sa nemôže replikovať žiadna schôdza Zoom.

Existujú však výhody pre samostatnú prácu. Môžem byť sám sebou. Nemusím sa obávať, či je hudba príliš hlasná alebo ak môj obed narúša spolupracovníka. Musíte byť ohľaduplní k sebe (ak svojim domácim spolubývajúcim, ak sú doma).

Najlepšie zo všetkého je, že sa nikto nepozerá cez rameno v snahe „pomôcť“ pri dokončení úlohy. Vždy sa mi zdalo zaujímavé a viac prekážkou ako čokoľvek iné.

Nezdá sa však, že by to prekážalo spolupráci s inými ľuďmi. Jednoducho sa pridelí vhodný čas a miesto. Výsledkom je, že môžem získať spätnú väzbu, keď ju potrebujem, alebo aspoň som na ňu pripravený. Zvyšok času je o robení vecí, namiesto toho, aby sa o nich hovorilo.

Ľudia na videokonferencii.

Vyvarujte sa nepríjemným nepríjemnostiam pri návrhu politiky osobne

Čím viac ľudí je zapojených do projektu, tým je pravdepodobnejšie, že politiky dizajnu sa zbláznia. Každý chce svoj názor a má svoje nápady implementované. Niekedy súťažia s názormi svojich kolegov. Preto je často ťažké vytvoriť spoločnú víziu toho, ako by veci mali vyzerať a fungovať.

Ako nezávislý pracovník sa tým budem zaoberať, ale v pohodlnej vzdialenosti. To je veľká výhoda, keď sa pozrieme zblízka a osobne, je … čudné. Riešenie týchto argumentov na osobnom stretnutí sa javí skôr ako práca pre manželského poradcu.

Vzdialenosť, emocionálna aj fyzická, uľahčuje riešenie problémov. Môže ísť napríklad o napísanie e-mailu s odkazom na disk, ktorý sa snaží všetkých umiestniť na rovnakú stránku. Alebo môže ísť len o to, aby ste zodpovednej osobe povedali, že veci sú mimo kontroly.

Obraz vedľa tehlovej steny.

Žiadne ďalšie korčule (okrem mňa)

Práca v kancelárii zvyčajne znamená prijať neaktuálne vybavenie a nepríjemné situácie. Stolička, ktorá vás tlačí škaredo do chrbta. Monitor s blikajúcou obrazovkou. Alebo zdieľajte počítač s tým chlapom, ktorý vždy kýcha.

Spoločným menovateľom je, že každý z vyššie uvedených problémov je prekážkou. Je to len jedna vec, ktorá sťažuje vašu prácu. To sa nemusí stať v domácej kancelárii.

Tu si môžem vybrať svoje komponenty, aspoň tie, ktoré si môžem dovoliť. A ak konkrétna položka nie je v bezprostrednom rozsahu, môžem ušetriť peniaze za aktualizáciu. Toto prekračuje skúsenosť žiadania, sťažovania sa alebo prosenia o lepšie pracovné podmienky.

Okrem toho, aj keby som všade kýchal, aspoň viem, kde som bol.

Rozbitý mobilný telefón.

Novinka pre niektorých, spôsob života pre ostatných

Spomienky môžu byť trochu vyblednuté. Ale s vedomím, že weboví dizajnéri môžu pracovať z domu, moja prvá reakcia bola niečo ako „Tu chcem byť“. A bolo to požehnanie, že som to robil tak dlho.

Odvtedy tento krok podniklo mnoho ďalších. Zdá sa, že pre nich je to životný štýl, ktorý si mnohí užívajú. Po tomto počiatočnom prechodnom období je práca z domu druhá povaha.

Iní boli kvôli svetovým udalostiam nútení vstúpiť do domácej kancelárie. Je to zložitejšia cesta, pretože k prechodu došlo vo veľmi krátkom čase. Môže byť ťažké sledovať a ustanoviť rutinu.

Bez ohľadu na to sa rýchlo ukazuje, že práca z domu je veľmi odlišná skúsenosť. Nie je to nevyhnutne najlepšia voľba pre všetkých. Ale ak máte radi životný štýl, nikdy sa nebudete chcieť vrátiť do kancelárie.

Po toľkých rokoch zhrnie presne moje pocity.