Prečo je e-mail IMAP lepší ako POP

Prečo je e-mail IMAP lepší ako POP 1

Ak ste si niekedy vytvorili e-mailový účet ako Thunderbird, Outlook v MS Office alebo e-mailovú aplikáciu na vašom smartfóne, pravdepodobne ste v nastaveniach zvolili medzi IMAP a POP. IMAP je skratka pre Internet Message Access Protocol a POP je Post Office Protocol. Oba tieto protokoly sa používajú aj na spracovanie prenosu e-mailov medzi e-mailovým klientom a e-mailovým serverom.

Pri nastavovaní e-mailových účtov je veľa používateľov zmätených alebo čelí problémom pri výbere medzi e-mailovými protokolmi IMAP a POP. Aká je lepšia možnosť a ktorú zvoliť?

Pravidlá e-mailového marketingu

Rýchle výhody a nevýhody POP oproti IMAP

Oba systémy majú svoje výhody a nevýhody a je len na vás, či uprednostňujete jeden alebo druhý. To, čo potrebujete, závisí od typu zariadenia, ktoré používate, od množstva odoslaných údajov a od vašich bezpečnostných problémov.

POP profesionáli

– Zvýšená počítačová bezpečnosť – Miestny priestor – Väčšia kontrola

Výhody protokolu IMAP:

– Je možné čítať e-maily z viacerých zariadení – Automatické zálohovanie – Nie je potrebné miestne úložisko

Ak plánujete začať svoju e-mailovú marketingovú kariéru, obe tieto možnosti môžu byť uskutočniteľné. Možno budete chcieť konzultovať Pravidlá e-mailového marketingu od Chada S. Bieleho a prejdite bod po bode, kým sa nakoniec nerozhodnete.

POP

POP bol spustený v roku 1984 a každý e-mail bol stiahnutý z vášho e-mailového servera a okamžite bol pre server odstránený. To znamenalo jedinú kópiu, ktorú ste si uložili vo svojom počítači.

POP tiež znemožnil kontrolu e-mailov z viac ako jedného počítačového systému. Nakoniec, aby sa zlepšil systém, návrhári umožnili sťahovanie správ bez ich odstránenia zo servera, aby ich bolo možné ľahko získať iným počítačovým systémom.

Server POP však nedokáže vedieť, že správy boli prenášané niekoľkokrát. Takže každý počítač, ktorý správu dostane, ju uvidí rovnako ako nová správa, čo vás núti archivovať ju na každom mieste alebo tiež odstrániť.

Prečo je e-mail IMAP lepší ako POP 2

IMAP

IMAP bol predstavený v roku 1986 a bol navrhnutý tak, aby uchovával všetky vaše e-mailové správy na vašom poštovom serveri. Týmto spôsobom môže mať k jednej správe ľahký prístup k viacerým počítačom. Čokoľvek, čo urobíte proti svojej správe ako odpoveď, vymazanie alebo súbor vo vašej e-mailovej aplikácii v počítači, tiež znamená, že sa to stane na serveri IMAP. Ak potrebujete skontrolovať alebo stiahnuť e-maily z iného počítača, bude odrážať všetky vykonané predchádzajúce akcie.

V dnešnom svete, kde si môžete skontrolovať všetky svoje e-maily z takmer akéhokoľvek miesta alebo zariadenia, pokiaľ váš poskytovateľ internetových služieb používa protokoly IMAP ako čokoľvek, čo robíte so svojimi správami pri používaní ktoréhokoľvek z vašich zariadení, sa odrazí aj na ostatných správach. Pomocou ľubovoľného zariadenia môžete kedykoľvek vyhľadať ľubovoľný e-mail. Toto sa považuje za ďalší bonus IMAP.

Je však potrebné poznamenať, že niektorí poskytovatelia internetových služieb sa stále spoliehajú na POP a že ľudia ako vy, ktorí používajú ten istý e-mailový účet už niekoľko rokov, by nemali predpokladať, že sa používa protokol IMAP. Aj keď váš poskytovateľ internetových služieb podporuje protokol IMAP, pravdepodobne vás nebude môcť prepnúť. Je lepšie zavolať a oficiálne si nechať vymieňať e-maily alebo potvrdiť, že prešli, namiesto toho, aby sme to len predpokladali.

IN Windows, ak chcete nastaviť svoje e-mailové účty prvýkrát, podpora e-mailového klienta sú všetky bežné e-mailové systémy ako Yahoo, Gmail, Outlook a všetky účty IMAP alebo POP, ktoré môžete mať.