Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Pre─Źo by ste si mali do smartf├│nu nain┼ítalova┼ą sie┼ą VPN

St├íle sa ver├ş, ┼że VPN maj├║ iba hackeri a po─Ź├şta─Źov├Ż ÔÇ×guruÔÇť. V poslednom ─Źase v┼íak po─Źet lokal├şt a slu┼żieb, ktor├ę nie s├║ dostupn├ę na teritori├ílnom z├íklade, prudko vzr├ístol (a nejde iba o blokovanie – slu┼żba v Rusku jednoducho nefunguje ofici├ílne, podobne ako Spotify). Preto sa ka┼żd├Ż pou┼ż├şvate─ż, ak je jeho ob─ż├║ben├í str├ínka nedostupn├í, bude chcie┼ą vr├íti┼ą nasp├Ą┼ą na t├║to str├ínku pravdepodobnej┼íie. A to v┼íetko sa d├í urobi┼ą pomocou VPN.

Pre─Źo by ste si mali do smartf├│nu nain┼ítalova┼ą sie┼ą VPN 1

Nie ka┼żd├Ż vie, ako pou┼ż├şva┼ą VPN.

Hoci v├Ą─Ź┼íina slu┼żieb vyu┼ż├şvaj├║cich virtu├ílnu s├║kromn├║ sie┼ą vyu┼ż├şva v├Żlu─Źne v r├ímci vy┼í┼íie uveden├ęho pr├şpadu, VPN nie je potrebn├í iba na pr├şstup na str├ínky s obmedzen├Żm pr├şstupom. Tak├ęto slu┼żby skr├Żvaj├║ aktivitu a polohu pou┼ż├şvate─żov pred poskytovate─żmi slu┼żieb, vyh─żad├ívac├şmi n├ístrojmi a podvodn├şkmi.

Virtu├ílna s├║kromn├í sie┼ą je technol├│gia na ochranu internetov├ęho pripojenia, ktor├í funguje na princ├şpe druhu sprostredkovate─ża medzi vami a webov├Żm serverom a poskytuje IP adresu, ─Ź├şm maskuje skuto─Źn├║ polohu pou┼ż├şvate─ża.

V├Żhody pou┼ż├şvania VPN

  1. Poskytovate─ż nevid├ş, ak├ę zdroje pou┼ż├şvate─ż nav┼ítevuje, a nem├┤┼że blokova┼ą, implementova┼ą svoje skripty a panely n├ístrojov;
  2. Pri VPN vid├ş ka┼żd├Ż IP adresu servera, nie pou┼ż├şvate─ża;
  3. V├Żpo─Źet va┼íej aktu├ílnej polohy cez IP je prakticky nemo┼żn├Ż.

Ako spr├ívne pou┼ż├şva┼ą VPM

Na konkr├ętny ├║─Źel by ste mali pou┼żi┼ą vhodn├║ aplik├íciu VPN. V pr├şpade torrentov je jedna vec sledovanie zahrani─Źn├Żch slu┼żieb. Alebo pou┼żite univerz├ílne rie┼íenie, ktor├ę zoh─żad┼łuje v┼íetky vlastnosti platforiem. Slu┼żby ako Surfshark maj├║ aplik├ície nielen pre Android, ale aj pre iOS, Windows, PlayStation a ─Ćal┼íie opera─Źn├ę syst├ęmy.

Pre─Źo by ste si mali do smartf├│nu nain┼ítalova┼ą sie┼ą VPN 2 Pre─Źo by ste si mali do smartf├│nu nain┼ítalova┼ą sie┼ą VPN 3

Spr├ívnu sie┼ą VPN mo┼żno pou┼żi┼ą tak pre konkr├ętne ┼żivotn├ę situ├ície, ako aj na zabezpe─Źenie anonymity na internete. Napr├şklad v redakcii sme si u┼ż dlho vybrali aplik├íciu Surfshark. Neexistuj├║ ┼żiadne obmedzenia t├Żkaj├║ce sa r├Żchlosti a prenosu, m├┤┼żete si vybra┼ą jeden z desiatok serverov v r├┤znych krajin├ích, je tu zabudovan├Ż firewall pre dodato─Źn├║ ochranu pred neopr├ívnen├Żm pripojen├şm. Ale hlavn├í vec je, ┼że je multiplatformov├í a jej pou┼ż├şvanie v syst├ęme Android je pote┼íen├şm.

Jednou z funkci├ş tejto slu┼żby je podpora ┼íifrovania na ├║rovni banky. Na tento ├║─Źel pou┼ż├şva ┼íifrovac├ş algoritmus Advanced Encryption Standard s 256-bitov├Żmi k─ż├║─Źmi, ktor├Ż spo─żahlivo chr├íni osobn├ę ├║daje pou┼ż├şvate─ża. Toto je obzvl├í┼í┼ą d├┤le┼żit├ę pri pou┼ż├şvan├ş verejn├Żch Wi-Fi bodov na letisk├ích, metre, kaviar┼łach a re┼ítaur├íci├ích a na ─Ćal┼í├şch podobn├Żch miestach.

K dispoz├şcii je tie┼ż dostatok pokro─Źil├Żch funkci├ş. Napr├şklad re┼żim CleanWeb blokuje reklamy, sledovanie webov├Żch str├ínok a malware. A v nastaveniach m├┤┼żete nakonfigurova┼ą pripojenie tak, aby boli v┼íetky rel├ície preru┼íen├ę ihne─Ć po odpojen├ş VPN. Ak nechcete v┼íetk├Żm ozn├ími┼ą svoju aktu├ílnu polohu alebo poskytn├║┼ą pr├şstup k ├║dajom o sie┼ąovej aktivite, nem├┤┼żete sa na sekundu odpoji┼ą od siete VPN.

Pre─Źo by ste si mali do smartf├│nu nain┼ítalova┼ą sie┼ą VPN 4 Pre─Źo by ste si mali do smartf├│nu nain┼ítalova┼ą sie┼ą VPN 5

Na┼í┼ąastie je zoznam serverov obrovsk├Ż – od USA a eur├│pskych kraj├şn po Japonsko a ostatn├ę. Okrem fyzick├Żch serverov VPN je mo┼żn├ę nakonfigurova┼ą aj virtu├ílny server.

Pre─Źo by ste si mali do smartf├│nu nain┼ítalova┼ą sie┼ą VPN 6

Aplik├ícia pracuje na predplatnom modeli – s jedn├Żm predplatn├Żm p├┤sobiacim na v┼íetk├Żch zn├ímych platform├ích. Najv├Żhodnej┼íie je okam┼żite vyda┼ą dvojro─Źn├ę predplatn├ę, tak┼że mesa─Źn├Ż pr├şstup k slu┼żbe stoj├ş iba dva dol├íre. A ak sa v├ím nie─Źo nep├í─Źi, peniaze m├┤┼żete kedyko─żvek vr├íti┼ą do 30 dn├ş.

Pre─Źo by ste si mali do smartf├│nu nain┼ítalova┼ą sie┼ą VPN 7

Je v├Żhodnej┼íie vyd├íva┼ą dva roky – uk├ízalo sa, ┼że je lacnej┼íie ako ┼í├ílka k├ívy

Pre─Źo nie nejak├í bezplatn├í VPN? V poslednej dobe existuje pr├şli┼í ve─ża ┼íkand├ílov, ┼że tak├ęto aplik├ície sleduj├║ ─Źinnosti pou┼ż├şvate─żov a pred├ívaj├║ ich inzerentom. Nehovoriac o tom, ┼że v nich s├║ ukryt├ę tr├│jske kone. M├┤┼żete tie┼ż zabudn├║┼ą na ┼íifrovanie prenosu. Tu je jasn├ę, ─Źo v├Żvoj├íri zar├íbaj├║, a nemus├şte sa stara┼ą o bezpe─Źnos┼ą svojej anonymity.

Je vhodn├ę vysk├║┼ía┼ą si jeho funk─Źnos┼ą zadarmo na t├Ż┼żde┼ł. ┼Żiadne n├íkupy v aplik├ícii, poplatky za ─Ćal┼í├ş prenos at─Ć.

Stiahnite surfshark