Prečo by ste sa mali vyhnúť prepísaniu tém a doplnkov WordPress?9 dôvody)

Nedávno sa nás jeden z našich čitateľov opýtal, či je v poriadku používať prepísané témy a doplnky WordPress. Zrušené témy a doplnky sú pirátske kópie prémiových produktov WordPress. V tomto článku vám vysvetlíme, prečo by ste sa mali vyhnúť prepísaniu tém a doplnkov WordPress, najmä ak to pre svoje stránky myslíte vážne.

Aké sú zrušené témy a doplnky WordPress?

Prázdne témy a doplnky WordPress sú pirátske kópie platených tém a doplnkov WordPress, ktoré sú neeticky distribuované na internete.

Ľudia, ktorí redistribuujú prepísané prvky, tvrdia, že na WordPress a všetky odvodené diela (ako sú doplnky a témy) sa poskytuje licencia v rámci GPL a ich kopírovanie a šírenie je úplne v poriadku.

Aj keď je to pravda, často sa spája s vysokými nákladmi. To nielenže príde dobrým spoločnostiam WordPress o peniaze, ale tiež ovplyvní bezpečnosť a integritu stránok, ktoré používajú tieto prepísané témy a doplnky WordPress.

Áno, tieto prepísané témy a doplnky sú často dôvodom napadnutia vašich stránok.

Toto sú niektoré z hlavných dôvodov, prečo by ste sa na svojom webe nemali vyhnúť používaniu prepísaných doplnkov a tém WordPress.

1seguridad

Manipulácia s doplnkami a témami WordPress je pre zabezpečenie WordPress mimoriadne nebezpečná. Je známe, že prenášajú škodlivý softvér.

Škodlivý kód sa môže skryť vo viacerých súboroch, čo znemožňuje odhalenie a opravu, ak je váš web napadnutý hackermi.

Počas hackerského procesu môžete stratiť aj údaje o svojich stránkach. V neposlednom rade môžu vyhľadávacie nástroje indexovať vaše stránky, aby sa šíril škodlivý softvér.

2, Ochrana údajov

súkromia

Použité témy a doplnky WordPress môžu obsahovať rôzne typy škodlivého kódu. Môže to zahŕňať kód, ktorý ukradne informácie z vášho webu WordPress a ktorý je prístupný hackerom na tmavom webe.

Tieto informácie môžu obsahovať vaše používateľské meno, e-mailovú adresu a heslá. Prevádzka internetového obchodu alebo členskej stránky môže tiež ohroziť osobné údaje vašich zákazníkov.

Tieto typy hackov je ťažké odhaliť a môžu zostať nepovšimnuté, pretože vaše stránky WordPress naďalej fungujú normálne.

3Bad pre SEO

Zlé pre SEO

Hacked WordPress témy a doplnky môžu úplne zničiť vaše WordPress SEO. Správa tém a doplnkov WordPress môže pridať spamové odkazy na vaše stránky alebo uniesť používateľov a presmerovať ich na nefunkčné stránky.

Tieto činnosti sú pre ľudské oko ťažké vidieť, pretože odkazy sú v kóde dobre skryté. Pravdepodobne nebudete presmerovaní, keď sa prihlásite do svojho účtu WordPress. Vyhľadávacie nástroje však vaše stránky rýchlo rozpoznajú a penalizujú odstránením rebríčka vyhľadávacích nástrojov alebo úplným indexovaním stránok.

Obnovenie rebríčka SEO vašich stránok bude trvať mesiace a niekedy dokonca budete musieť od začiatku vytvoriť nový web.

4Právne otázky

Právne otázky

Mnoho tém a doplnkov WordPress je otvorený zdroj, niektoré sa však predávajú so zmiešanými licenciami. To znamená, že niektoré časti kódu sú chránené autorským právom. Ak používate neplatnú tému alebo doplnok WordPress, nemáte na to zákonné povolenie.

Hackované témy WordPress môžu viesť k odcudzeniu údajov, strate údajov alebo šíreniu nelegálneho materiálu. To všetko môže viesť k súdnym sporom, v ktorých môžete nakoniec zaplatiť právnym zástupcom veľké sumy.

5Nemáte prístup k aktualizáciám

Nemáte prístup k aktualizáciám

Väčšina tém a doplnkov WordPress pravidelne vydáva aktualizácie na opravu chýb, pridávanie nových funkcií a opravu bezpečnostných problémov. Prázdne témy a doplnky WordPress nemôžu dostávať tieto aktualizácie, pretože nemajú platný licenčný kľúč.

Zostane na vašom webe WordPress zastaraná verzia, ktorá môže byť buggy a nezabezpečená. WordPress pravidelne vydáva nové verzie a niekedy je potrebné aktualizovať témy a doplnky tak, aby boli kompatibilné s najnovšími zmenami. Pretože prepísaný motív alebo doplnok nie je možné aktualizovať, vaše stránky sa môžu správať zle alebo sa stať nedostupnými.

Podrobnosti o aktualizáciách WordPress nájdete v našom článku o tom, prečo by ste mali vždy používať najnovšiu verziu WordPress a ako spravovať aktualizácie WordPress.

6, Podpora a dokumentácia

Žiadny prístup k podpore

Dokonca aj najskúsenejší používatelia WordPress potrebujú podporu a dokumentáciu, aby mohli správne používať prémiové témy a doplnky WordPress.

Vývojári týchto produktov trávia väčšinu času poskytovaním podpory a dokumentácie svojim používateľom. Dokonca si najímajú odborníkov na podporu, aby odpovedali na otázky a pravidelne pridávali nové návody.

Ak používate preskočenú tému alebo doplnok WordPress, ste sami. Ak potrebujete pomoc, nemôžete požiadať vývojárov o pomoc. Nemáte tiež prístup k dokumentácii a výukovým programom, pretože sú k dispozícii iba plateným zákazníkom.

7, Prístup k novým funkciám

Neexistujú žiadne nové funkcie.

Ako už bolo uvedené, témy a doplnky WordPress sa pravidelne aktualizujú a často obsahujú nové funkcie. Ak používate napadnutý produkt WordPress, nemusíte dostávať automatické aktualizácie a ani neviete, že sú k dispozícii nové funkcie.

Tieto nové funkcie môžu výrazne vylepšiť vaše stránky a pomôcť vám zarobiť viac peňazí online. Tieto zmeny si však nevšimnete a dostanete zastaranú verziu.

8„Neetické použitie odrádza od inovácií

Žiadne inovácie

Niektorí by mohli argumentovať, že ide o malý softvér, a ja to robím, pretože momentálne nemôžem platiť. Tento malý kód je však výsledkom zručností, talentu a tvrdej práce. Použitím obchádzaného softvéru beriete peniaze od týchto vývojárov.

Vývojári nielen trávia čas písaním kódu, ale musia tiež poskytovať podporu, vytvárať dokumentáciu, vytvárať webové stránky, najímať pracovníkov technickej podpory a tráviť veľa peňazí riadením svojho podnikania. Používanie preskočeného softvéru poškodzuje vaše podnikanie a nakoniec stráca peniaze.

Táto neetická prax môže vývojárom zabrániť v vývoji inovatívnych nových produktov, z ktorých môžu mať úžitok milióny používateľov.

9, Množstvo bezplatných alternatív

Mnoho bezplatných tém a doplnkov WordPress

Nie je dôvod, aby niekto používal prepísané doplnky a témy WordPress. Bez ohľadu na zvolenú tému alebo doplnok WordPress existuje vždy viac ako jedna bezplatná alternatíva.

V skutočnosti má veľa prémiových doplnkov WordPress obmedzené bezplatné verzie, aby ste mohli začať. Potrebujete kontaktný formulár? Začíname s bezplatnou verziou WPForms Lite. Potrebujete Google Analytics? Vyskúšajte bezplatnú verziu aplikácie MonsterInsights.

Pokiaľ ide o témy WordPress, pozrite si náš odborný výber najlepších bezplatných tém WordPress, ktoré sú rovnako dobré ako prémiové témy.

WordPress.org má tisíce bezplatných doplnkov a tém. Niektoré z nich sú dokonca lepšie ako mnohé prémiové produkty. Najdôležitejšie je, že ich môžete legálne používať bez preťaženia svojho svedomia a bez negatívneho ovplyvnenia komunity WordPress.

Dúfame, že tento článok vám pomohol zistiť, prečo by ste sa mali vyhnúť doplnkom WordPress a prepísaným témam. Tipy na šetrenie nájdete aj v našom článku o tom, ako investovať do budovania lokality WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,