Pre─Źo by ste nemali pou┼ż├şva┼ą Apple’trade-in program teraz

AppleTelef├│ny iPhone 2019 sa pred├ívaj├║ dobre a ak pl├ínujete aktualiz├íciu predajom svojho star├ęho telef├│nu iPhone Apple (prostredn├şctvom programu iPhone trade-in), mo┼żno to teraz nebudete chcie┼ą urobi┼ą. Spolo─Źnos┼ą len ned├ívno zn├ş┼żila predajn├║ hodnotu pre telef├│ny iPhone, iPad a ─Ćal┼íie produkty a┼ż o 100 dol├írov.

Zmeny v programe trade-in pre iPhone

Apple v tichosti aktualizovala svoju webov├║ str├ínku programu iPhone trade-in o nov├ę odhadovan├ę hodnoty pre iPhone, iPad, Apple Watch, Mac a ─Ćal┼íie produkty. Nov├ę odhadovan├ę hodnoty celkovo nazna─Źuj├║, ┼że z├íkazn├şci by teraz z├şskali ni┼ż┼íiu hodnotu z obchodu, ako by mali pred t├Ż┼żd┼łom. Zmenu si ako prv├Ż v┼íimol MacRumors.

Apple zatia─ż neozn├ímila zmeny, ale nov├ę odhadovan├ę ceny s├║ u┼ż ├║─Źinn├ę. Zn├ş┼żenie hodn├┤t trade-in pre iPhone a ─Ćal┼íie produkty nie je len pre AppleInternetov├Ż obchod v USA, ale aj pre ─Ćal┼íie krajiny a regi├│ny, ako napr├şklad Spojen├ę kr├í─żovstvo a Nemecko.

AppleProgram iPhone trade-in pre iPhone bol jedn├Żm z najlep┼í├şch a najpohodlnej┼í├şch sp├┤sobov, ako m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia z├şska┼ą maxim├ílnu hodnotu svojho telef├│nu. Napriek tomu, ┼że je tento program st├íle pohodln├Ż, v s├║─Źasnosti u┼ż neposkytuje najlep┼íiu hodnotu pre v├í┼í iPhone.

Apple m├í t├║to motiv├íciu da┼ą star├Żm telef├│nom iPhone v├Ą─Ź┼íiu hodnotu. V├Ą─Ź┼íia hodnota nab├ída pou┼ż├şvate─żov k r├Żchlej┼íej inov├ícii na nov├ę telef├│ny iPhone. V priebehu rokov, Apple na svojich webov├Żch str├ínkach a v maloobchodn├Żch predajniach propaguje program ÔÇ×trade-inÔÇť pre iPhone. Gener├ílny riadite─ż Tim Cook ned├ívno poznamenal, ┼że zameranie sa na program obchodovania s telef├│nom iPhone pomohlo posilni┼ą vz├íjomn├ę obchody. Tretina alebo viac pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş nav┼ít├şvia maloobchod, nakoniec uved├║ svoje star├ę zariadenie na predaj.

Vzh─żadom na p├┤sobiv├Ż predaj telef├│nov iPhone 2019 sa v┼íak zd├í, Apple u┼ż nie je potrebn├ę poskytova┼ą pou┼ż├şvate─żom dodato─Źn├║ motiv├íciu na aktualiz├íciu. Apple neposkytol ┼żiadne d├┤vody na zn├ş┼żenie odhadovan├Żch hodn├┤t v r├ímci programu trade-in.

Nov├ę hodnoty obchodu pre telef├│ny iPhone a ─Ćal┼íie produkty

Pod─ża Apple Insider, zmeny v predajnej hodnote pre iPhone sa uskuto─Źnili v janu├íri cez noc 9, pri─Źom nov├ę hodnoty boli ├║─Źinn├ę od 10. janu├íra. Hlavn├ę zmeny sa t├Żkaj├║ odhadovanej hodnoty telef├│nov iPhone, pri─Źom najv├Ą─Ź┼í├şm porazen├Żm je iPhone XS Max.

Odhadovan├í cena pre iPhone XS Max klesla z a┼ż na 600 dol├írov a┼ż na 500 dol├írov, zatia─ż ─Źo pre iPhone XS sa odhadovan├í cena zv├Ż┼íila z 500 na 420 dol├írov. Pri iPhone XR klesla odhadovan├í hodnota z 370 dol├írov na 300 dol├írov. Nasleduj├║ zmeny v odhadovanej hodnote in├Żch telef├│nov iPhone:

iPhone 8 Navy┼íe a┼ż od 300 dol├írov do 250 dol├írov, iPhone 8ÔÇî od 220 dol├írov do 170 dol├írov, iPhoneÔÇî 7 Navy┼íe od 200 dol├írov do 150 dol├írov, iPhoneÔÇî 7 od 150 dol├írov do 120 dol├írov, iPhone 6s Plus od 120 dol├írov do 100 dol├írov a iPhone 6s od 100 dol├írov do 80 dol├írov.

Nasleduj├║ zmeny v odhadovan├Żch hodnot├ích obchodovania pre iPad:

iPad Pro od a┼ż 290 dol├írov do 220 dol├írov, iPadÔÇî od 140 dol├írov do 100 dol├írov, iPad Air od 100 dol├írov do 70 dol├írov a iPadÔÇî mini od 120 do 80 dol├írov.

Nasleduj├║ zmeny v hodnot├ích obchodovania pre po─Ź├şta─Źe Mac:

MacBook Air od 670 do 660 dol├írov, MacBook od 630 do 610 dol├írov, iMac Pro od 4240 do 4150 dol├írov a iMac od 1560 do 1500 dol├írov. Odhadovan├í cena po─Ź├şta─Źov Mac ProÔÇî a ÔÇîMac miniÔÇî sa nezmenila.

Pre Apple Watch, odhadovan├í cena sa zmenila iba na Apple Watch S├ęria 4, zo 110 dol├írov cena klesla na 100 dol├írov. Pre ostatn├ę modely, Apple Watch S├ęria 1, 2 a 3, odhadovan├í cena zostala nezmenen├í na 30 dol├íroch, 60 dol├íroch a 70 dol├íroch.

─Äal┼íie miesta na predaj star├Żch telef├│nov iPhone

Zn├ş┼żenie obchodnej hodnoty pre telef├│ny iPhone a ─Ćal┼íie produkty v strede cyklu je neobvykl├Ż krok od Apple, vzh─żadom na to, ┼że od vydania nov├ęho iPhone ubehlo len nieko─żko mesiacov. AppleRozhodnutie by ur─Źite sklamalo mnoh├Żch, ktor├ş st├íle uva┼żovali o inov├ícii na nov├Ż iPhone predajom svojho star├ęho zariadenia.

Ak v┼íak chcete obchodova┼ą, existuje nieko─żko ─Ćal┼í├şch sp├┤sobov, ktor├ę m├┤┼żu pre v├í┼í star├Ż iPhone predstavova┼ą v├Ą─Ź┼íiu hodnotu Apple. M├┤┼żete zv├í┼żi┼ą nasleduj├║ce trhy: BuyBackBoss, BuyBackWorld, Decluttr, Gazelle, Glyde, ItsWorthMore, NextWorth a Swappa. So svojim iPhonom m├┤┼żete obchodova┼ą aj na str├ínkach Best Buy, eBay a Craigslist.

Ak nechcete nav┼ít├şvi┼ą ka┼żd├║ z t├Żchto str├ínok samostatne, m├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą slu┼żbu porovn├ívania cien, ako s├║ Flipsy a SellCell. Tak├ęto slu┼żby v├ím umo┼ż┼łuj├║ porovna┼ą hodnoty obchodu z pribli┼żne 20 obchodov so sp├Ątn├Żm n├íkupom.