Prečo by ste na ochranu svojich účtov mali používať dvojstupňové overenie

Ak ste nikdy predtým nepočuli o dvojstupňovom overení, je načase, aby ste sa dozvedeli o najľahšom spôsobe, ako zaistiť bezpečnosť vašich citlivých údajov pred hackermi. Aplikácie ako Twitter, Facebook, Discord, Steam a mnoho ďalších používajú dvojstupňové overenie, aby sa ubezpečili, že k svojmu účtu máte prístup iba vy.

Tento proces používa váš telefón v zásade ako kľúč, ktorý odomyká váš účet v spojení s vašim heslom alebo niekedy bez neho. Takto každý, kto pozná vaše heslo, stále potrebuje kľúč od telefónu. Účinne to zaistí, že jediný spôsob, ako sa dostať do týchto aplikácií, či už v telefóne alebo počítači, je váš telefón.

Dva typy overovania dvoma faktormi

Dvojfaktorové overenie sa dodáva v dvoch rôznych príchutiach, SMS overeniea Overenie aplikácie. Väčšina aplikácií a služieb používa overenie pomocou SMS, ktoré je oveľa bezpečnejšie ako používanie štandardného hesla, ale stále je zraniteľné.

sms-dvojstupňové overenie

Overenie aplikácie, s aplikáciou ako Authy alebo Google Authenticator, trvá nastavenie viac času, ale je oveľa bezpečnejšie než len overenie pomocou SMS. Ak máte na výber z týchto dvoch možností, vždy choďte na Overenie aplikácie. V opačnom prípade je overovanie SMS stále oveľa lepšie ako nič a jeho nastavenie zvyčajne trvá menej ako minútu.

Mali by ste používať aplikáciu Authenticator?

Krátka odpoveď tu je veľké áno a dlhšia odpoveď je ešte väčšie áno. Pomocou aplikácie autentifikátora nemáte čo stratiť a môžete len získať vyššie zabezpečenie. Nastavenie aplikácie, ako je Authy, trvá niekoľko minút, ale po inštalácii a nastavení aplikácií, ktoré s ňou chcete používať, ste chránení.

Prečo by ste na ochranu svojich účtov mali používať dvojstupňové overenie 2

Používanie služby Authy je jednoduché, aj keď ste nikdy predtým nepočuli o dvojstupňovom overení, a robí všetky vaše účty prakticky odolnými proti hackerom. Predtým, ako sa ju rozhodnete používať, stiahnite si aplikáciu, nechajte ju nainštalovať a urobte si prehliadku rozhrania. Akonáhle začnete používať aplikáciu autentifikátora, nikdy nebudete ľutovať.

Ako nastavíte dvojstupňové overenie?

Každá aplikácia má trochu iný spôsob, ako povoliť dvojstupňové overenie, ale nastavenie žiadnej z nich nezaberie viac ako niekoľko minút. Vo väčšine prípadov stačí zaškrtnúť políčko, zadať kód a potom je váš účet dvakrát bezpečnejší ako predtým.

box-dvojstupňové overenie

Na krátkom príklade vám ukážem, ako nastaviť dvojstupňové overenie Twitter. Na to sa používa overovanie SMS jednoducho pomocou Twitter aplikáciu alebo web pre stolné počítače.

1. Otvor Twitter Aplikácia

Je to možné aj z počítača, ale prostredníctvom aplikácie je to jednoduchšie. Otvorte aplikáciu a môžeme začať.

2. Prejdite prstom zľava

Ak potiahnete prstom zľava na ľubovoľnej obrazovke, zdvihnete tieň nastavenia. Je tiež možné sa sem dostať klepnutím na malú ikonu profilového obrázku na zariadení Twitter kŕmiť.

dvojstupňové overenie odtieňa

3. Otvorte Nastavenia

Pretože odtiaľto zatiaľ nemôžeme veľa urobiť, otvorte svoje nastavenie v spodnej časti ponuky.

nastavenia-dvojstupňové overenie

4. Nastavenia účtu

V hornej časti novej ponuky pod vašou Twitter rukoväť, je Účet možnosť. Klepnite na ňu a prejdite do ďalšej ponuky.

dvojstupňové overenie účtu

5. Bezpečnostné nastavenia

Odtiaľto klepnite na Zabezpečenie.

dvojstupňové overenie zabezpečenia

6. Overenie prihlásenia

Zatiaľ je tu len jedna možnosť. Je tu začiarkavacie políčko s názvom Overenie prihlásenia. Klepnite na políčko a vo vyskakovacom okne potom prijmite podmienky.

prihlásenie-dvojstupňové overenie

7. Rýchly prehľad

The Twitter aplikácia vám potom našťastie poskytne prehľad o tom, čo dvojstupňové overenie robí a čo vyžaduje. Ak vám tieto podmienky vyhovujú, klepnite na Začnite.

zhrnutie-dvojstupňové overenie

8. Zapamätajte si svoje heslo

Dúfajme, že si svoje heslo zapamätáte, pretože ho musíte zadať sem. Akonáhle to máte, a dvakrát ste skontrolovali, či je to správne, kliknite Overiť.

Verifikácia v dvoch krokoch

9. Kontrola telefónneho čísla

Ak ešte nemáte prepojené svoje telefónne číslo Twitter„Tu vás požiadame, aby ste to napravili. Ak je vaše telefónne číslo už nastavené, zobrazí sa vám prepojené číslo a zobrazí sa otázka, či je správne.

overenie telefónneho čísla v dvoch krokoch

Vaše nebude čierny pruh, ale ak je číslo na obrazovke pre vás správne, klepnite na Odoslať kód.

10. Váš prihlasovací kód

O niekoľko sekúnd dostanete správu s prihlasovacím kódom.

textový kód-overenie-dvojstupňové overenie

Zadajte kód do nižšie uvedeného poľa a potom kliknite na Predložiť. Gratulujeme, dvojstupňové overenie je teraz pripravené a pripravené vás chrániť.

úplné overenie-dvojstupňové overenie

Teraz, keď máte telefón, budete jediný, kto k nemu bude mať prístup Twitter, aj keď má heslo niekto iný.

Oplatí sa dvojstupňové overenie?

Neznášam, keď si musím pamätať heslo, alebo všeobecne používať heslá a dvojstupňové overenie sa stále oplatí používať. Vaše informácie sú dôležité, aj keď si to nemyslíte, a všetky dvojstupňové overenia od vás vyžadujú zadanie druhého kódu z telefónu. Je to tak jednoduché a aj keď sa to teraz zdá otravné, ušetrí vám to mnoho budúcich bolestí hlavy.

Dvojstupňové overenie sa používa oveľa jednoduchšie, ako si myslíte, preto to vyskúšajte. Môže to znieť ako obťažovanie, ale už nikdy sa nebudete musieť obávať úniku hesla, ktorý by znova ohrozil údaje. Stiahnite si Authy, začiarknite políčko Twitter, urobte všetko pre to, aby boli vaše údaje bezpečnejšie, a mimo dosahu hackerov.

Poviem to takto, ak sú všetky vaše úspory uložené v jednom trezore v rohu miestnosti, chcete, aby mal dva zámky alebo jeden? S jediným zámkom získate prístup k svojim úsporám o niekoľko sekúnd rýchlejšie, ale s dvoma sa budete cítiť oveľa bezpečnejšie. Ak vám stačí niekoľko sekúnd navyše, aby ste sa uistili, že vaše peniaze zostanú iba vo vašich rukách, znie to, že to stojí za to.

Záver

Dvojstupňové overenie je najľahšia vec, ktorú môžete urobiť, aby sa vaše údaje stali prakticky nedotknuteľnými. Je ľahké nastaviť svoje obľúbené služby pomocou overovania pomocou SMS a aplikácie na overovanie totožnosti, ako je Authy, robia tento proces jednoduchým a jednoduchým. Dvojstupňové overenie nie je problém, je takmer nevyhnutné pre skutočné zabezpečenie účtu.

Ak ste zmätení z dvojstupňového overenia, sme tu pre vás. Zanechajte komentár nižšie a my vám pomôžeme, ako najlepšie budeme vedieť.