Prečo by ste mali vystreliť svojich najhorších klientov v oblasti dizajnu

Ako niekto, kto pracoval na oboch stranách plotu na voľnej nohe a klientovi, dávam návrhárom veľa „vnútorných“ rád o tom, ako postupovať so svojimi klientmi.

Jedným z najbežnejších problémov, ktoré počujem, sú dizajnéri love aby dokázali odmietnuť svojich najhorších klientov: tých, ktorí platia neskoro, vôbec neplatia alebo ktorí vo všeobecnosti spôsobujú viac problémov, ako majú hodnotu. Problém je, že títo dizajnéri mi hovoria, že jednoducho nemôžu.

Majú platené účty, kŕmenie v ústach atď. Zakaždým, keď počujem túto sťažnosť, pokúsim sa odstrániť zdroj. Čo spôsobuje, že títo dizajnéri majú toto myslenie? Prečo nevidia seba samého ako schopné mať takzvaný „luxus“, ktorý prepúšťa zlých zákazníkov? Myslím, že sa pozerajú na veci z nesprávneho konca.

Všetko, čo vidíte, je „Musím platiť svoje účty a nemôžem si dovoliť byť selektívny“, keď celý proces vzťahov so zákazníkmi je skutočne oveľa viac.

Sedí rovno

Keď začnete veci zle, ukončíte ich zle. To je len fakt života a týka sa skoro všetkého. Podelím sa o príklad z môjho života, s ktorým sa pravdepodobne stretli aj niektorí z nich: zranenia súvisiace s dizajnom.

Mal som najstrašidelnejšie kreslo na svete, ktoré mi spôsobovalo chaos na chrbte a ramenách, až kým som ho tento rok konečne nenahradil. Väčšina zranení chrbta, ramien a zápästia je spôsobená zlým držaním tela (a škaredé stoličky, som si istý, že niekde existuje nejaká štúdia).

Ak sedíte pri počítači a vaša chrbtica je ohnutá v podivnej polohe, alebo ak je vaša ruka s myšou mierne skrútená, bude to chvíľu v poriadku. Prvú hodinu pravdepodobne necítite bolesť, možno dokonca dve. Ale robte to každý deň po dobu jedného roka a budete musieť zaplatiť tisíce dolárov za účty za fyzickú terapiu.

Ako sa vyhnúť tomuto typu katastrofy? Najprv sedením vo vzpriamenej polohe a správnym držaním tela. Viem, viem, že znie ako tvoja matka. Ale mala pravdu. Unca prevencie stojí za libru liečby a všetko. A jesť zeleninu!

Musíte začať v dobrej pozícii, aby ste skončili v jednej. Ak chcete dlhodobý, vzájomne výhodný vzťah s kvalitnými zákazníkmi, chladnou pravdou je, že najskôr budete musieť urobiť nejaké krátkodobé obete. Možno budete musieť mať finančné problémy (áno, povedal som to) alebo odmietnuť spoluprácu s určitým typom klienta, ak si všimnete, že sa začína objavovať nesprávne správanie.

Toto nie je na podporu vznešeného ideálu „cti“ alebo čohokoľvek, ale jednoducho preto, že každé hovno, ktoré vezmete, vás vezme oveľa ďalej od vášho skutočného cieľa robiť prácu, ktorú milujete, a je hrdý, že môže ukázať ostatným. Môže sa zdať nezodpovedné stratiť lacný a rýchly výkon, ale ak máte skutočne cennú službu, ktorá ponúka cenným zákazníkom, je to skutočne nezodpovedné.

Sadnite si rovno! Prestaňte vidieť sami seba ako „nespôsobilých“ na odmietnutie zlého podnikania. Namiesto toho to začnite vidieť vy mali by ako to urobiť Ako inak urobíš priestor pre neuveriteľných klientov, ak zlí chlapci strácajú čas? Pracujte na zmene seba namiesto svojich klientov

Zlý zákazník sa nikdy nikdy nestane dobrým. Nikdy viac. Nemôžem to dosť zopakovať. Už vás to unaví z počúvania. Ale stále to musím povedať, pretože existuje veľa, veľa dizajnérov, ktorým stále nerozumejú. Je to jedna z mojich hlavných tém rozhovoru z nejakého dôvodu; Vidím to znova a znova. Prestaňte leštiť trávniky a nájsť nejaký zlatý vývar.

Obedujte ako kráľovská hodnosť

Ako sa dizajnér snaží prekonať snahu dať jedlo na stôl a zasiahnuť zákazníkov príslovečnou paličkou? Mnoho návrhárov je urazených z toho, že prácu odmietajú. Nevieš, že mám rodinu na kŕmenie a / alebo kúpu piva? Chápem. Viem, aké to je byť na voľnej nohe, musím si vziať akúkoľvek prácu, ktorú môžem získať.

Ale tiež viem, aké to je odmietnuť prácu, ktorá mi nevyhovuje ako profesionál. To, ako som sa dostal z bodu A do bodu B, v skutočnosti nie je také zložité, ani to nie je náhoda alebo len moje šťastie. Nie som tvorca rockovej hviezdy s preplneným názorom na seba a nemusíte byť ani vy.

Kľúčom je zmena vášho postoja. Uvedomil som si, že jednoducho nebudem schopný priniesť hodnotu správnym zákazníkom, ak budem brať zlých zákazníkov. Mal som skvelé služby, ktoré potrebovali moji ideálni klienti, a bolo pre mňa jednoducho nezodpovedné nenechávať im priestor. Dlhujete zákazníkom týchto snov a sami sebe, zaostrujete a čistíte záhradu.

Pamätajte, výklenok = DOBRÝ; generické = BAD. Ak nájdete ľudí, ktorí s vami kliknú, a pomôžte im, čoskoro budete robiť menej práce a zarobiť viac peňazí. A ako bonus budete oveľa menej stresovaní a frustrovaní.

Možno, že menej z vás bude mať také hrozné príbehy o zlých zákazníkoch a ja o nich nebudem musieť kňučať. Dievča môže snívať …

Prispôsobte sa novým príležitostiam

Ľudské bytosti sú mimoriadne prispôsobivé. Len sa pozrite, ako sme rôzni. Vyvinuli sme sa, aby sme sa prispôsobili takmer každej situácii, dobrej alebo zlej. Ak ste sa prispôsobili životnému štýlu prijímania klientov, ktorí prichádzajú do cesty a bojujú o prežitie, nebuďte sami seba tým, že je to viac než to: Prispôsobenie zlej situácii. (Nie, nechcel som, aby sa to rýmovalo, ale ja to nechám, pretože môžem. Ste vítaní.) Môžete si myslieť, že mať politiku otvorených dverí u zlých zákazníkov je len „ako to je“. pre nezávislých dizajnérov, ale v skutočnosti to tak nie je.

Ako talentovaný kreatívny profesionál musíte vedieť, že ste schopní omnoho viac, ako sa vám pripisuje. Prevezmite kontrolu nad svojimi vlastnými myšlienkami a činmi a vytvorte tak priestor na prispôsobenie sa novej situácii. Vytvorte tieto nové príležitosti a nebojte sa eliminovať to, čo nefunguje.