Prečo by ste mali vystreliť svojich najhorších klientov v oblasti dizajnu

Ako niekto, kto pracoval na oboch stranách plotu pre klientov na voľnej nohe, dávam návrhárom veľa „in-house“ rád, ako sa vysporiadať s ich klientmi.

Jedným z najbežnejších problémov, ktoré som počul, sú dizajnéri love byť schopný odmietnuť svojich najhorších zákazníkov: tí, ktorí platia neskoro, neplatia nič alebo tí, ktorí zvyčajne spôsobujú viac problémov, než sú tie, ktoré stoja za to. Ale problém, títo dizajnéri mi hovoria, je, že to jednoducho nemôžu.

Majú platené účty, kŕmenie v ústach atď. Vždy, keď počujem túto sťažnosť, pokúsim sa odstrániť zdroj. Čo spôsobuje, že títo dizajnéri majú toto myslenie? Prečo sa nepovažujú za schopné mať takzvaný „luxus“, ktorý prepúšťa zlých zákazníkov? Myslím, že sa pozerajú na veci zlým spôsobom.

Všetko, čo vidíte, je „Musím platiť svoje účty a nemôžem byť selektívny“, keď je celý proces vzťahov so zákazníkmi skutočne oveľa viac.

Sedí rovno

Keď sa niečo stane zle, skončíš zle. Je to iba fakt života a týka sa to takmer všetkého. Podelím sa o príklad z môjho života, s ktorým sa niektorí z vás pravdepodobne zaoberali: zraneniami súvisiacimi s dizajnom.

Mal som najstrašidelnejšie kreslo na svete, ktoré mi spôsobovalo chaos na chrbte a ramenách, až kým som ho tento rok konečne nenahradil. Väčšina zranení chrbta, ramien a zápästí je spôsobená zlým držaním tela (a nepríjemnými stoličkami, som si istý, že je niekde nejaká štúdia).

Ak sedíte pri počítači a chrbtica je ohnutá v nepríjemnej polohe alebo je vaša ruka mierne skrútená myšou, všetko bude chvíľu v poriadku. Prvú hodinu pravdepodobne nebudete mať bolesti, možno dokonca dve. Ale robte to každý deň po dobu jedného roka a budete musieť zaplatiť tisíce dolárov za účty za fyzickú terapiu.

Ako sa vyhnúť tomuto typu katastrofy? Na začiatku sedieť vzpriamene so správnou pozíciou. Viem, viem, vyzerám ako tvoja matka. Ale mala pravdu. Unca prevencie stojí za libru liečby a všetky. A jesť zeleninu!

Musíte začať v dobrej pozícii, aby ste skončili v jednej. Ak chcete dlhodobý a vzájomne výhodný vzťah s kvalitnými zákazníkmi, chladnou pravdou je, že najskôr budete musieť urobiť nejaké krátkodobé obete. Možno máte finančné problémy (áno, povedal som to) alebo môžete odmietnuť spoluprácu s konkrétnym typom klienta, ak si všimnete, že sa začína objavovať zlé správanie.

Toto nie je podpora vysokého ideálu „cti“ alebo takého, ale jednoducho preto, že všetka sračka, ktorú robíte, vás zavedie oveľa ďalej, než je váš skutočný cieľ robiť prácu, ktorú máte radi, a ste hrdí, že ju môžete ukázať ostatným. Môže sa zdať nezodpovedné vynechať lacný a rýchly výkon, ale ak máte skutočne cennú službu, ktorá ponúka cenným zákazníkom, je skutočne nezodpovedné to nerobiť.

Seď rovno! Prestaňte považovať seba za „nekvalifikovaného“, aby ste odmietli zlé podnikanie. Namiesto toho ho začnite vidieť ako vy musíme urob to Ako inak urobíš priestor pre úžasných zákazníkov, ak zlí chlapci strácajú čas? Pracujte na zmene seba namiesto svojich zákazníkov

Zlý zákazník sa nikdy nestane dobrým zákazníkom. Nikdy viac. Nemôžem to dosť zopakovať. Už vás unaví počúvanie. Ale stále musím povedať, pretože existuje veľa dizajnérov, ktorým stále nerozumejú. Je to jedna z mojich hlavných tém rozhovoru z nejakého dôvodu; Vidím to znova a znova. Prestaňte leštiť zvyšky a nájdite zlatý vývar.

Obedujte ako kráľovská hodnosť

Ako sa dizajnér posunie od boja dať jedlo na stôl a osloviť príslovečné špáradlo? Mnoho návrhárov sa dopúšťa priestupku pri návrhu na odmietnutie práce. Nevieš, že mám rodinu na kŕmenie a / alebo kúpu piva? Rozumiem ti. Viem, aké to je byť na voľnej nohe a musím prijať akúkoľvek prácu, ktorú môžem získať.

Ale tiež viem, aké to je odmietnuť prácu, ktorá mi nevyhovuje ako profesionál. To, ako som sa dostal z bodu A do bodu B, v skutočnosti nie je také zložité, ani to nie je náhoda alebo len moje šťastie. Nie som kreatívna rocková hviezda so zveličeným názorom na seba a nemusíte byť.

Kľúčom je zmena vášho postoja. Zistil som, že jednoducho nebudem môcť pridať hodnotu správnym zákazníkom, ak budem naďalej slúžiť nesprávnym zákazníkom. Mal som skvelú službu, ktorú potrebovali moji ideálni zákazníci, a bolo pre mňa nezodpovedné nenechávať im priestor. Dlhujete zákazníkom svojich snov a sebe, zameraniu a čistote záhrady.

Pamätajte, výklenok = DOBRÝ; generické = BAD. Ak nájdete ľudí, ktorí s vami kliknú, a pomôžte im, čoskoro budete robiť menej práce a zarobiť viac peňazí. A ako bonus budete oveľa menej stresovaní a frustrovaní.

Možno menej z vás má príšerné príbehy o zlých zákazníkoch a nemusím sa o nich tak veľmi kričať. Dievča môže snívať …

Prispôsobte sa novým príležitostiam

Ľudské bytosti sú mimoriadne prispôsobivé. Pozrite sa, ako sme rôzni. Vyvinuli sme sa, aby sme sa prispôsobili takmer každej situácii, dobrej alebo zlej. Ak ste sa prispôsobili životnému štýlu, keď čelíte každému zákazníkovi, ktorý vám ide o cestu a snaží sa o prežitie. Prispôsobenie zlej situácii. (Nie, nechcel som, aby sa rýmovalo, ale nechám to preto, lebo môžem. Ste vítaní.) Možno si myslíte, že mať politiku otvorených dverí u zlých zákazníkov je „tak ako sú“. pre nezávislých dizajnérov, ale v skutočnosti to tak nie je.

Ako talentovaný kreatívny profesionál musíte vedieť, že dokážete oveľa viac, ako sa pripisuje. Prevezmite kontrolu nad svojimi vlastnými myšlienkami a činmi a vytvorte tak priestor na prispôsobenie sa novej situácii. Vytvorte tieto nové príležitosti a nebojte sa eliminovať to, čo nefunguje.