Prečo bude prehliadač Chrome fungovať lepšie, keď bude 64 -bitový …

Už je to dlho Mobilné procesory Android prešli na 64 bitov, a je prekvapujúce, že základné aplikácie, ako je Google Chrome, túto architektúru dodnes nevyužili.

Odteraz, aj keď s určitými obmedzeniami, bude prehliadač Google Chrome fungovať natívne v systéme Android so 64 bitmi, ale … Čo to znamená? Čo sa zmení? Vysvetlíme vám to, aby ste videli, aká dôležitá je táto zmena.

Google Chrome bude vďaka 64 bitom rýchlejší a výkonnejší

chrome android 64 bitov

Tím Android Police zistil, že Chrome Dev aj Chrome Canary (beta verzie) už fungujú so 64-bitovou verziou, ako je popísané. To znamená, že čoskoro bude pracovať so 64 bitmi v stabilnej verzii, pravdepodobne o niekoľko týždňov. K tejto verzii budú mať samozrejme prístup iba mobilné telefóny s Androidom 10.

Ak máte mobil bez systému Android 10, budete musieť naďalej používať 32-bitovú verziu webového prehliadača. Podľa vlastných pravidiel spoločnosti Google Všetky aplikácie bude potrebné aktualizovať na 64-bitovú verziu pred 1 Augusta 2021 tak toto bola skutočne potrebná zmena.

Zmena z 32 na 64 bitov je už niečo, čo bolo pred mnohými rokmi zaznamenané v operačných systémoch pre stolné počítače. Prejsť na 64 bitov znamená pracovať s dlhšou dĺžkou slova (aby ste pochopili, môže pracovať s viacerými kódmi a pokynmi naraz) a to znamená väčšiu komplexnosť operácií, ktoré môže aplikácia vykonávať. Vysvetlenie tejto témy by nám mohlo zabrať celý článok, ale týmto spôsobom dúfame, že je pochopené. Ak máte otázky alebo sa chcete dozvedieť viac o tejto téme, môžete nám zanechať komentár a my vám pomôžeme.

To je prehliadač bude schopný spracovať viac údajov za sekundu a bude to rýchlejšie, zároveň že budete môcť lepšie využiť veľké množstvo pamäte RAM, ktorou disponujú dnešné mobilné telefóny. Je to úplne potrebná zmena v jednej z aplikácií, ktoré na svojich mobiloch používame najviac.

Zmeniť priečinok na stiahnutie Chrome Android

A ak chcete Chrome stlačiť, pozývame vás na prečítanie tohto článku s najlepšími trikami pre prehliadač Chrome v systéme Android. A ty, Čo si myslíte o tejto zmene, ktorú prehliadač Google vykonáva?