Pre─Ź├ştajte si preh─żady o pou┼ż├şvan├ş obrazovky na po─Ź├şta─Źoch Mac

Preh─żad pou┼żitia aplik├íci├ş Mac

Ak ste nastavili ─Źas obrazovky v syst├ęme Mac, ─Źi u┼ż pre seba alebo pre die┼ąa, pravdepodobne ste vytvorili limity, napl├ínovan├ę prestoje, obmedzen├Ż obsah alebo v┼íetky tri. ─Äal┼íou ve─żkou ─Źas┼ąou funkcie ─Źasu na obrazovke je jej pod├ívanie spr├ív.

Ak chcete presne vidie┼ą, ako dlho va┼íe die┼ąa pou┼ż├şva aplik├íciu alebo ko─żkokr├ít si stiahnete svoje vlastn├ę zariadenie, tieto interakt├şvne preh─żady m├┤┼żu by┼ą skuto─Źne u┼żito─Źn├ę. M├┤┼żu v├ím pom├┤c┼ą vykona┼ą ├║pravy na z├íklade toho, ─Źo sa nau─Ź├şte.

Pozrime sa na spr├ívy o pou┼ż├şvan├ş obrazovky na po─Ź├şta─Źi Mac, aby ste sa mohli rozhodn├║┼ą, ─Źi je potrebn├ę vykona┼ą zmeny alebo ─Źi nastavenia, ktor├ę ste nain┼ítalovali, funguj├║.

Dostupn├ę spr├ívy o ─Źase na obrazovke

Moment├ílne s├║ po─Źas obrazovky k dispoz├şcii tri u┼żito─Źn├ę spr├ívy. Prejdeme si ka┼żd├║ z nich, ale ak chcete prejs┼ą na konkr├ętnu spr├ívu, tu je prepojen├ę zhrnutie.

Ak chcete zobrazi┼ą jednotliv├ę preh─żady, pre pr├şstup k nim postupujte pod─ża rovnak├Żch krokov. Otvorte svoje Syst├ęmov├ę nastavenia pomocou tla─Źidla Dock alebo kliknut├şm Apple ikona > Syst├ęmov├ę nastavenia z ponukovej li┼íty. Potom vyberte OSD,

Syst├ęmov├ę nastavenia ─îas obrazovky Mac

Ak pou┼ż├şvate zdie─żanie rodiny a chcete vidie┼ą ├║daje o konkr├ętnej osobe, vyberte pou┼ż├şvate─ża zo zoznamu v ─żavom hornom rohu. Ak chcete skontrolova┼ą spr├ívy svojho die┼ąa┼ąa a nepou┼ż├şva┼ą zdie─żanie rodiny, mus├şte sa prihl├ísi┼ą do svojho ├║─Źtu a z├şska┼ą pr├şstup k ─Źasu na obrazovke.

Teraz k t├Żmto spr├ívam!

Preh─żad pou┼żitia aplik├íci├ş

Spr├íva o pou┼ż├şvan├ş aplik├ície je pravdepodobne jednou z najd├┤le┼żitej┼í├şch v ─Źase obrazovky. Ukazuje, ktor├ę aplik├ície boli pou┼żit├ę, presne ako dlho, v ak├ę dni a kedy. T├íto spr├íva je teda skuto─Źne p├┤sobiv├í na zhroma┼ż─Ćovanie ├║dajov o pou┼ż├şvan├ş aplik├íci├ş.

cvaknutie Pou┼żitie aplik├ície na─żavo uvid├şte v┼íetky inform├ície napravo.

Zobrazenie grafu

V hornej ─Źasti okna sa nach├ídza pekn├Ż st─║pcov├Ż graf zn├ízor┼łuj├║ci aktivitu aplik├íci├ş. M├┤┼żete zobrazi┼ą ├║daje za dne┼ín├Ż alebo konkr├ętny de┼ł, ktor├Ż uplynul. M├┤┼żete sa tie┼ż rozhodn├║┼ą vidie┼ą v┼íetko po─Źas konkr├ętneho t├Ż┼żd┼ła.

Horn├Ż graf v tomto zobrazen├ş ukazuje aktivitu na jeden t├Ż┼żde┼ł a jeden pod n├şm rozde─żuje t├Ż┼żde┼ł na denn├ę ─Źasy. Tak┼że ak kliknete M na pondelok v hornom grafe vid├şte otvoren├Ż spodn├Ż graf a uprav├şte tak, aby sa zobrazovali ─Źasy pre dan├Ż de┼ł.

D├ítum pou┼żitia aplik├ície Mac

Pri poh─żade na n├í┼í pr├şklad v pondelok vid├şte, ┼że moje najvy┼í┼íie vyu┼żitie bolo medzi 7:00 a 15:00. A s k─ż├║─Źom priamo pod grafom vid├şte, ktor├ę aplik├ície, ktor├ę som pou┼żil, spadaj├║ do kateg├│ri├ş Soci├ílne siete, produktivita a tvorivos┼ą. Okrem toho m├┤┼żete tie┼ż vidie┼ą presn├Ż po─Źet hod├şn a min├║t, ktor├ę som str├ívil v aplik├íci├ích v ka┼żdej z t├Żchto kateg├│ri├ş.

─îasov├Ż pl├ín vyu┼żitia aplik├íci├ş Mac

Údaje grafu

Teraz, ke─Ć pochop├şte, ako graf funguje a m├┤┼żete zobrazi┼ą inform├ície, je ─Źas na to pr├şs┼ą.

V dolnej ─Źasti okna sa nach├ídzaj├║ inform├ície o aplik├ícii. M├┤┼żete klikn├║┼ą aplik├ície alebo Kateg├│rie na zobrazenie konkr├ętnych ├║dajov o aplik├ícii. V na┼íom pr├şklade vy┼í┼íie sme sa pozreli na V┼íetky aplik├ície a V┼íetky kateg├│rie, ─îo v┼íak, ak v├ís zauj├şmaj├║ ├║daje o konkr├ętnej aplik├ícii alebo kateg├│rii?

Ak kliknete aplik├ície, m├┤┼żete vybra┼ą konkr├ętnu aplik├íciu v zozname a zobrazi┼ą jej pou┼żitie v zoznamoch v hornej ─Źasti. Ak sa pozriete na sn├şmky obrazovky ni┼ż┼íie, m├┤┼żete vidie┼ą, ┼że som za─Źal pou┼ż├şva┼ą aplik├íciu na spr├ívy okolo 8:00 a hudobn├║ aplik├íciu okolo 8:00.

Spr├ívy o pou┼ż├şvan├ş aplik├íci├ş Music Mac

Funguje to rovnako, ak kliknete Kateg├│rie na dne. Tu vid├şte, ┼że som pou┼ż├şval aplik├ície na zv├Ż┼íenie produktivity skoro cel├Ż de┼ł, ale tvoriv├ę aplik├ície pou┼ż├şvam iba r├íno.

Tvorba kreativity pri pou┼ż├şvan├ş aplik├íci├ş Mac

Appdetaljer

Spolu s pou┼ż├şvan├şm aplik├íci├ş a kateg├│ri├ş v dolnej ─Źasti m├┤┼żete vyplni┼ą tabu─żky v hornej ─Źasti a zobrazi┼ą podrobnosti a vykona┼ą nejak├ę kroky.

Najprv si to v┼íimnete ─Źas a limity st─║pce pre aplik├ície aj kateg├│rie. Je to vynikaj├║ci sp├┤sob, ako presne zisti┼ą, ko─żko ─Źasu tr├ívite v konkr├ętnej aplik├ícii alebo kateg├│rii a ─Źi s├║ stanoven├ę obmedzenia.

Pou┼żitie aplik├ície ─îas a obmedzenie aplik├ície Mac

Ke─Ć presuniete kurzor na aplik├íciu alebo kateg├│riu, zobraz├ş sa zelen├í ikona pres├Żpac├şch hod├şn ┼íou. Ak kliknete na toto u┼żito─Źn├ę tla─Źidlo, Obrazovka obmedzenia aplik├ície otvor├ş. Ak si mysl├şte, ┼że na aplik├íciu alebo kateg├│riu je pr├şli┼í ve─ża ─Źasu, kliknite na pres├Żpacie hodiny a nastavte limit.

Pou┼żitie pres├Żpac├şch hod├şn aplik├ície a obmedzi┼ą Mac

─Äal┼íie inform├ície, ktor├ę m├┤┼żete z├şska┼ą, s├║ kateg├│ria, vekov├ę hodnotenie a inform├ície o v├Żvoj├írovi pre ka┼żd├║ aplik├íciu (nie v┼íetky aplik├ície bud├║ ma┼ą v┼íetky tieto tri podrobnosti). cvaknutie aplik├ície V dolnej ─Źasti umiestnite kurzor my┼íi nad aplik├íciu a ke─Ć sa pozriete informa─Źn├í ikona, Kliknite na┼ł.

Pou┼żitie aplik├ície Detaily aplik├ície Mac

Interakt├şvna spr├íva o pou┼ż├şvan├ş aplik├íci├ş v├ím poskytuje jasn├Ż obraz a nieko─żko skvel├Żch podrobnost├ş, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ nahliadnu┼ą do toho, ─Źo a kedy va┼íe die┼ąa a kedy pou┼ż├şvate.

správy

─Äal┼íiu spr├ívu, na ktor├║ sa m├┤┼żete pozrie┼ą, je ozn├ímeniaa potom na ┼łu kliknite v─żavo. Zobraz├ş sa v├ím upozornenie, ktor├ę ste dostali, kedy a z ktor├Żch aplik├íci├ş.

Grafy funguj├║ rovnako pre ozn├ímenia ako pre preh─żad o pou┼ż├şvan├ş aplik├íci├ş. Vyberte si teda d├ítum alebo t├Ż┼żde┼ł a m├┤┼żete vidie┼ą mno┼żstvo aktivity z upozornen├ş v grafoch.

V dolnej ─Źasti m├┤┼żete zisti┼ą, ktor├ę aplik├ície v├ís upozornili a ko─żkokr├ít za ─Źasov├Ż r├ímec, na ktor├Ż sa pozer├íte.

Správy Mac

Tak┼że ak si mysl├şte, ┼że po─Źas pracovnej doby dost├ívate prive─ża ru┼íiv├Żch ozn├ímen├ş z aplik├ície, ako je telegram, m├┤┼żete to potvrdi┼ą pomocou tohto preh─żadu a vykona┼ą zmeny.

Stiahnite si preh─żad

Posledn├í aktu├ílna spr├íva, ktor├í je moment├ílne k dispoz├şcii, je dod├ívky, Ukazuje to, ko─żkokr├ít prebud├şte svoje zariadenie a ktor├║ aplik├íciu pou┼żijete ako prv├║, ke─Ć to urob├şte.

Grafy op├Ą┼ą funguj├║ zhora rovnako ako ostatn├ę spr├ívy. A v dolnej ─Źasti je zoznam aplik├íci├ş, ktor├ę vypl┼łuj├║ graf a vid├şte po─Źet sn├şma─Źov pre ka┼żd├║ aplik├íciu.

Spr├íva sn├şma─Źov Mac

Zistili ste, ┼że idete do rovnakej aplik├ície soci├ílnych m├ędi├ş zaka┼żd├Żm, ke─Ć zobud├şte zariadenie namiesto aplik├ície na zv├Ż┼íenie produktivity? M├┤┼żete sa rozhodn├║┼ą vykona┼ą niektor├ę ├║pravy.

Viac pomoci

Ak m├íte ot├ízku t├Żkaj├║cu sa niektor├ęho zo sledovan├Żch ─Źasov obrazovky, jednoducho kliknite na Tla─Źidlo Pomocn├şka (ot├íznik) v pravom dolnom rohu okna ─îas obrazovky.

Rozba─żte ho

Tieto spr├ívy o ─Źase na obrazovke s├║ p├┤sobiv├ę na z├şskanie preh─żadu o va┼íej aktivite alebo ─Źinnosti v├í┼ího die┼ąa┼ąa. Poskytuj├║ v├ím inform├ície, ktor├ę potrebujete na vykonanie zmien tam, kde s├║ potrebn├ę.

Ak├ę s├║ va┼íe n├ízory na tieto spr├ívy o ─Źase na obrazovke? Mysl├şte si, ┼że ich pova┼żujete za u┼żito─Źn├ę? Alebo si mysl├şte, ┼że nie─Źo ch├Żba, ─Źo ich m├┤┼że vylep┼íi┼ą? Dajte n├ím vedie┼ą va┼íe my┼ílienky ni┼ż┼íie alebo pozri sa na n├ís Twitter!