Prečítajte si prehľady o používaní obrazovky na počítačoch Mac

Prehľad použitia aplikácií Mac

Ak ste nastavili čas obrazovky v systéme Mac, či už pre seba alebo pre dieťa, pravdepodobne ste vytvorili limity, naplánované prestoje, obmedzený obsah alebo všetky tri. Ďalšou veľkou časťou funkcie času na obrazovke je jej podávanie správ.

Ak chcete presne vidieť, ako dlho vaše dieťa používa aplikáciu alebo koľkokrát si stiahnete svoje vlastné zariadenie, tieto interaktívne prehľady môžu byť skutočne užitočné. Môžu vám pomôcť vykonať úpravy na základe toho, čo sa naučíte.

Pozrime sa na správy o používaní obrazovky na počítači Mac, aby ste sa mohli rozhodnúť, či je potrebné vykonať zmeny alebo či nastavenia, ktoré ste nainštalovali, fungujú.

Dostupné správy o čase na obrazovke

Momentálne sú počas obrazovky k dispozícii tri užitočné správy. Prejdeme si každú z nich, ale ak chcete prejsť na konkrétnu správu, tu je prepojené zhrnutie.

Ak chcete zobraziť jednotlivé prehľady, pre prístup k nim postupujte podľa rovnakých krokov. Otvorte svoje Systémové nastavenia pomocou tlačidla Dock alebo kliknutím Apple ikona > Systémové nastavenia z ponukovej lišty. Potom vyberte OSD,

Systémové nastavenia Čas obrazovky Mac

Ak používate zdieľanie rodiny a chcete vidieť údaje o konkrétnej osobe, vyberte používateľa zo zoznamu v ľavom hornom rohu. Ak chcete skontrolovať správy svojho dieťaťa a nepoužívať zdieľanie rodiny, musíte sa prihlásiť do svojho účtu a získať prístup k času na obrazovke.

Teraz k týmto správam!

Prehľad použitia aplikácií

Správa o používaní aplikácie je pravdepodobne jednou z najdôležitejších v čase obrazovky. Ukazuje, ktoré aplikácie boli použité, presne ako dlho, v aké dni a kedy. Táto správa je teda skutočne pôsobivá na zhromažďovanie údajov o používaní aplikácií.

cvaknutie Použitie aplikácie naľavo uvidíte všetky informácie napravo.

Zobrazenie grafu

V hornej časti okna sa nachádza pekný stĺpcový graf znázorňujúci aktivitu aplikácií. Môžete zobraziť údaje za dnešný alebo konkrétny deň, ktorý uplynul. Môžete sa tiež rozhodnúť vidieť všetko počas konkrétneho týždňa.

Horný graf v tomto zobrazení ukazuje aktivitu na jeden týždeň a jeden pod ním rozdeľuje týždeň na denné časy. Takže ak kliknete M na pondelok v hornom grafe vidíte otvorený spodný graf a upravíte tak, aby sa zobrazovali časy pre daný deň.

Dátum použitia aplikácie Mac

Pri pohľade na náš príklad v pondelok vidíte, že moje najvyššie využitie bolo medzi 7:00 a 15:00. A s kľúčom priamo pod grafom vidíte, ktoré aplikácie, ktoré som použil, spadajú do kategórií Sociálne siete, produktivita a tvorivosť. Okrem toho môžete tiež vidieť presný počet hodín a minút, ktoré som strávil v aplikáciách v každej z týchto kategórií.

Časový plán využitia aplikácií Mac

Údaje grafu

Teraz, keď pochopíte, ako graf funguje a môžete zobraziť informácie, je čas na to prísť.

V dolnej časti okna sa nachádzajú informácie o aplikácii. Môžete kliknúť aplikácie alebo Kategórie na zobrazenie konkrétnych údajov o aplikácii. V našom príklade vyššie sme sa pozreli na Všetky aplikácie a Všetky kategórie, Čo však, ak vás zaujímajú údaje o konkrétnej aplikácii alebo kategórii?

Ak kliknete aplikácie, môžete vybrať konkrétnu aplikáciu v zozname a zobraziť jej použitie v zoznamoch v hornej časti. Ak sa pozriete na snímky obrazovky nižšie, môžete vidieť, že som začal používať aplikáciu na správy okolo 8:00 a hudobnú aplikáciu okolo 8:00.

Správy o používaní aplikácií Music Mac

Funguje to rovnako, ak kliknete Kategórie na dne. Tu vidíte, že som používal aplikácie na zvýšenie produktivity skoro celý deň, ale tvorivé aplikácie používam iba ráno.

Tvorba kreativity pri používaní aplikácií Mac

Appdetaljer

Spolu s používaním aplikácií a kategórií v dolnej časti môžete vyplniť tabuľky v hornej časti a zobraziť podrobnosti a vykonať nejaké kroky.

Najprv si to všimnete čas a limity stĺpce pre aplikácie aj kategórie. Je to vynikajúci spôsob, ako presne zistiť, koľko času trávite v konkrétnej aplikácii alebo kategórii a či sú stanovené obmedzenia.

Použitie aplikácie Čas a obmedzenie aplikácie Mac

Keď presuniete kurzor na aplikáciu alebo kategóriu, zobrazí sa zelená ikona presýpacích hodín šou. Ak kliknete na toto užitočné tlačidlo, Obrazovka obmedzenia aplikácie otvorí. Ak si myslíte, že na aplikáciu alebo kategóriu je príliš veľa času, kliknite na presýpacie hodiny a nastavte limit.

Použitie presýpacích hodín aplikácie a obmedziť Mac

Ďalšie informácie, ktoré môžete získať, sú kategória, vekové hodnotenie a informácie o vývojárovi pre každú aplikáciu (nie všetky aplikácie budú mať všetky tieto tri podrobnosti). cvaknutie aplikácie V dolnej časti umiestnite kurzor myši nad aplikáciu a keď sa pozriete informačná ikona, Kliknite naň.

Použitie aplikácie Detaily aplikácie Mac

Interaktívna správa o používaní aplikácií vám poskytuje jasný obraz a niekoľko skvelých podrobností, ktoré vám umožňujú nahliadnuť do toho, čo a kedy vaše dieťa a kedy používate.

správy

Ďalšiu správu, na ktorú sa môžete pozrieť, je oznámeniaa potom na ňu kliknite vľavo. Zobrazí sa vám upozornenie, ktoré ste dostali, kedy a z ktorých aplikácií.

Grafy fungujú rovnako pre oznámenia ako pre prehľad o používaní aplikácií. Vyberte si teda dátum alebo týždeň a môžete vidieť množstvo aktivity z upozornení v grafoch.

V dolnej časti môžete zistiť, ktoré aplikácie vás upozornili a koľkokrát za časový rámec, na ktorý sa pozeráte.

Správy Mac

Takže ak si myslíte, že počas pracovnej doby dostávate priveľa rušivých oznámení z aplikácie, ako je telegram, môžete to potvrdiť pomocou tohto prehľadu a vykonať zmeny.

Stiahnite si prehľad

Posledná aktuálna správa, ktorá je momentálne k dispozícii, je dodávky, Ukazuje to, koľkokrát prebudíte svoje zariadenie a ktorú aplikáciu použijete ako prvú, keď to urobíte.

Grafy opäť fungujú zhora rovnako ako ostatné správy. A v dolnej časti je zoznam aplikácií, ktoré vyplňujú graf a vidíte počet snímačov pre každú aplikáciu.

Správa snímačov Mac

Zistili ste, že idete do rovnakej aplikácie sociálnych médií zakaždým, keď zobudíte zariadenie namiesto aplikácie na zvýšenie produktivity? Môžete sa rozhodnúť vykonať niektoré úpravy.

Viac pomoci

Ak máte otázku týkajúcu sa niektorého zo sledovaných časov obrazovky, jednoducho kliknite na Tlačidlo Pomocníka (otáznik) v pravom dolnom rohu okna Čas obrazovky.

Rozbaľte ho

Tieto správy o čase na obrazovke sú pôsobivé na získanie prehľadu o vašej aktivite alebo činnosti vášho dieťaťa. Poskytujú vám informácie, ktoré potrebujete na vykonanie zmien tam, kde sú potrebné.

Aké sú vaše názory na tieto správy o čase na obrazovke? Myslíte si, že ich považujete za užitočné? Alebo si myslíte, že niečo chýba, čo ich môže vylepšiť? Dajte nám vedieť vaše myšlienky nižšie alebo pozri sa na nás Twitter!