Prečítajte si najlepšie tipy a triky pre spoločnosť Samsung Galaxy S5 aktívny

Samsung Galaxy S5 Active bol vydaný pred niekoľkými rokmi, ale stále je jedným z najlepšie odolných smartphones môžete kúpiť na trhu. Napriek tomu, že spoločnosť Samsung zo zrejmých dôvodov zastavila výrobu smartfónu, stále si môžete kúpiť smartphone za veľmi rozumnú cenu online. Tento článok vám predstaví niekoľko skvelých tipov a trikov pre Samsung Galaxy S5 Active získate viac zo zariadenia, ktoré vlastníte.

Medzi štandardným Samsungom nie je veľa rozdielov Galaxy S5 a drsný a odolný Samsung Galaxy S5 aktívny. Fyzické rozdiely v tvare tela a hmotnosti sú však dosť výrazné. Vnútri smartfónu to isté rozhranie TouchWiz neustále tiká, takže pokiaľ ide o softvérové ​​funkcie, obe smartphones majú takmer rovnaké ponuky. Takže bez ďalších rečí začnime s najlepšími tipmi a trikami pre Samsung Galaxy S5 Aktívny…

1. Zmeňte tapetu na sklade

Nechápte to zle, Samsung do svojho smartfónu pribalil niekoľko skvelo vyzerajúcich tapiet. Mnoho ľudí však jednoducho používa akciové pozadie roky bez toho, aby ho menilo. Vrelo odporúčam, aby ste vyskúšali jednu z najlepších aplikácií pre tapety na stiahnutie a zmenu tapety.

Ak ste si už stiahli nejaké skvelé obrázky, choďte do Nastavenia> Tapeta Vyberte obrázok> Nastaviť tapetu> Hotovo. Prípadne môžete klepnúť na možnosť „Viac obrázkov“ a vybrať ich z galérie alebo iného umiestnenia.

2. Operačný režim jednou rukou

Samsung Galaxy S5 Active nie je príliš veľký smartfón, ale niektorí ľudia môžu mať problém používať ho iba jednou rukou. Keďže je určený na celodenné používanie, dáva zmysel zahrnúť režim ovládania jednou rukou, aby druhá ruka mohla vykonávať praktické veci. Ak ste napríklad automechanik a máte pravú ruku trochu mastnú, môžete svoj smartphone jednoducho používať v režime ovládania jednou rukou.

Našťastie to vie aj Samsung a zaradil režim do svojho relatívne malého smartfónu. Ak chcete získať prístup k tejto funkcii, prejdite na Nastavenia> Zvuk a displej> Ovládanie jednou rukou a zapnite funkciu. Režim môžete ľahko aktivovať rýchlym pohybom palca po stranách obrazovky a von z nich.

3. Použite S-Finder

Možno budete chcieť ignorovať aplikácie Samsung, pretože nie veľa z nich je celkom užitočných. Dôrazne však odporúčam skontrolovať funkciu S-Finder, ktorá je k dispozícii na zariadení Samsung Galaxy S5 aktívny. Prístup k nemu je ľahký z oznamovacieho panela.

Klepnite na ikonu a otvorí sa nové okno. V tomto okne môžete do svojho smartfónu napísať čokoľvek, čo chcete hľadať, výsledky sú pomerne presné a rýchle. Ak máte vo svojom smartfóne veľa aplikácií alebo fotografií, môžete sa k nim jednoducho dostať pomocou tejto praktickej funkcie.

4. Režim úspory energie

Aj napriek tomu, že Samsung Galaxy S5 Active je dodávaný s robustnou batériou, možno budete chcieť ušetriť výdrž batérie pomocou pribalených režimov šetrenia energie. Smartfón sa však dodáva s dvoma rôznymi režimami úspory energie. Mimoriadne úsporný režim sa odporúča iba vtedy, ak chcete batériu šetriť dlhšie ako dva dni.

Ak sa napríklad chystáte na dlhú cestu a chcete šetriť energiou, ale napriek tomu chcete využívať základné funkcie telefónu, môžete tento režim povoliť. Bežný režim úspory energie funkcii až tak veľmi neprekáža a dokonca si ho môžete prispôsobiť podľa seba. Ak vám nie je pohodlné používanie smartfónu v režime šedej, môžete ho tiež vypnúť.

5. Použite funkcie aktivity

Dodáva sa s modrým tlačidlom vyhradenej činnosti, ktoré vám umožní urobiť veľa vecí. Jeho stlačením spustíte zónu aktivít, ktorá vám umožní používať vstavaný barometer aj kompas. Iste si môžete stiahnuť jednu z najlepších aplikácií kompasu pre Android, ale je to veľmi praktické. Zóna aktivít obsahuje aj stopky a tlačidlo baterky pre ľahký prístup k týmto funkciám.

Vedeli ste, že aplikáciu pre fotoaparát môžete jednoducho spustiť dvojitým klepnutím na tlačidlo fyzickej aktivity? So Samsungom to určite dokážete Galaxy S5 aktívny.

So Samsungom to určite dokážete Galaxy S5 aktívny.

6. Pozrite sa na Download Booster

Samsung Galaxy S5 Active má úžasný režim posilnenia sťahovania, ktorý vám umožňuje rýchlo sťahovať väčšie súbory. Tento režim v zásade kombinuje silu 4G konektivity a Wi-Fi pripojenia na sťahovanie. Oveľa viac zvýšite rýchlosť sťahovania a väčšie súbory sa stiahnu naozaj rýchlo.

Za to sa však platí, táto funkcia prežerie vaše mobilné dáta. Máte málo neobmedzených a neobmedzených údajov, odporúčam vám ponechať túto úžasnú funkciu navždy. Ale pre chudobných ľudí, ako som ja, ho môžeme používať len veľmi riedko. Ak to chcete povoliť, prejdite na Nastavenia> Sieťové pripojenie> Booster sťahovania a zapnite posúvač.

7. Spravujte domovskú obrazovku

Ak chcete pridať, odstrániť alebo presunúť na panel obrazovky, dlho stlačte ľubovoľné prázdne miesto na obrazovke. To vyvolá ďalšie rozhranie, ktoré vám umožní ľahko pridať ďalšie panely. Ak to chcete urobiť, jednoducho posuňte zobrazenie doľava alebo doprava a klepnite na „+”Na pridanie domovských obrazoviek.

Ak chcete panel odstrániť, v režime ukážky ho presuňte myšou do oblasti odstránenia. Ak chcete panel presunúť, podržte ho pri dlhom stlačení v režime ukážky a jednoduchým presunutím na ľubovoľnú stranu obrazovky.

8. Vytvorte priečinky

Ak chcete na domovskej obrazovke veľa aplikácií, ale nie je miesto pre všetky, môžete jednoducho vytvoriť priečinky, aby boli všetky prístupné. Ak chcete vytvoriť priečinok, jednoducho dlho stlačte ikonu a jednoducho ju umiestnite do priečinka Vytvoriť priečinok možnosť, ktorá sa zobrazí v hornej časti obrazovky. Môžete tiež zadať názov priečinka. Ak chcete v priečinku viac aplikácií, stlačte tlačidlo + ikonu a vyberte požadované aplikácie do priečinka.

9. Použite režim Cinema

Samsung vie, že majú jedny z najlepších obrazoviek, na ktorých sú dostupné smartphones. Práve preto nám umožňujú meniť rôzne režimy zobrazenia. Vrelo odporúčam, aby ste si prezreli režim Cinema dostupný v Samsungu Galaxy S5 aktívny. V zásade vám to umožní získať príjemnejší zážitok zo sledovania a skvelú reprodukciu farieb.

Iste, môže to oslabiť nasýtený vzhľad predvoleného nastavenia, ale tiež to robí obrazovku menej namáhavou na pozeranie po dlhšiu dobu. Ak chcete toto nastavenie aktivovať, prejdite na Nastavenia> Displej a nastavte režim kina.

10. Buďte súkromní

Mnoho ľudí chce, aby ich súkromie bolo vo svojom smartfóne hlavným súkromným. Niektorí ľudia si však chcú len pozrieť váš telefón a skončiť vo vašej fotogalérii. To je presne dôvod, prečo máme v aplikácii k dispozícii aplikácie na uzamknutie galérie pre Android Google Play Store. Našťastie na jeho vloženie nemusíte inštalovať žiadnu aplikáciu tretej strany, pretože Samsung sa dodáva so skvelým súkromným režimom.

Ak ho chcete aktivovať, prejdite na Nastavenia> Prispôsobenie a jednoducho vytvorte špendlík. Teraz sa na paneli s upozorneniami zobrazí upozornenie, že je režim aktivovaný. Teraz jednoducho prejdite do aplikácie galéria dlhým stlačením obrázkov, ktoré chcete skryť pred normálnym zobrazením. Kliknite na tlačidlo ponuky, vyberte možnosť Presunúť do súkromného priečinka a tieto obrázky sa presunú na iné miesto. Rovnako zmiznú, aj keď opustíte súkromný režim.

11. Zobrazte nastavenia v zobrazení zoznamu

Ak majú predvolené nastavenia, zobrazia sa v telefóne Samsung Galaxy S5 Active vyzerá zvláštne, vždy sa môžete prepnúť do prehľadnejšieho zobrazenia zoznamu. Jednoducho klepnite na tri bodky umiestnené v pravom hornom rohu okna nastavení a ako predvolené zobrazenie nastavení môžete vybrať zobrazenie zoznamu. Teraz môžete nastaveniami jednoducho listovať a nebude to vyzerať divne.

Odporúčam tiež tlačidlo Hľadať umiestnené hneď vedľa tlačidla ďalších nastavení v pravom hornom rohu. To vám umožní vyhľadať konkrétne nastavenie bez toho, aby ste museli ísť hlbšie do ponuky.

12. Zvýšte citlivosť na dotyk

Vedeli ste, že môžete používať Samsung Galaxy S5 Aktívny v rukaviciach? Dáva to zmysel, pretože ide o outdoorový smartphone, ktorý je špeciálne navrhnutý na použitie v divočine a vydrží extrémne podmienky. Ak chcete povoliť tento režim, prejdite na Nastavenia> Displej> Zvýšiť citlivosť na dotyk a jednoducho zaškrtnite možnosť. Teraz budete môcť používať svoj Samsung Galaxy S5 Active s nasadenými rukavicami.

13. Použite ľahký režim

Ak vám predvolené zobrazenie TouchWiz pripadá mätúce, môžete sa kedykoľvek prepnúť do jednoduchého režimu. Tento režim v zásade uľahčuje všetko nielen porozumieť, ale aj pozrieť sa na to. Ak ste napríklad starým otcom, práve začínate používať Android smartphones, bude dobré ho najskôr jednoducho predstaviť v jednoduchom režime.

To je za predpokladu, že váš starý otec nie je technologicky osvietený človek. Alebo ak si okuliare zabudnete doma, môžete použiť jednoduchý režim aj na veľké ikony a veľký text. Jednoduchý režim môžete povoliť tak, že prejdete na Nastavenia> Jednoduchý režim. Odtiaľ môžete a po dokončení jednoducho kliknúť na hotové.

Záver

Toto bolo pár tipov a trikov pre Samsung Galaxy S5 Active, ktorý vám určite pomôže pri každodennom používaní. Zabudol som v tomto zozname niečo dôležité? Napíšte mi, či v zozname chýba skvelý tip, a ja ho určite doplním.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa tohto zoznamu alebo samotného smartfónu, pokojne sa so mnou porozprávajte v nižšie uvedených komentároch.

Kredit: Osobitné poďakovanie spoločnosti PhoneArena.com za fotografie zariadenia.