Prebiehaj├║ce upozornenia u┼ż nie je mo┼żn├ę roztrha┼ą v syst├ęme Android 11, ─Źo zmenu vr├íti sp├Ą┼ą

T├íto funkcia bola z Android 11 DP4 a Beta odstr├ínen├í alebo deaktivovan├í 1a prebiehaj├║ce a trval├ę ozn├ímenia u┼ż nemo┼żno odmietnu┼ą / minimalizova┼ą ich odpo─Ź├ştan├şm. Na┼íe p├┤vodn├ę pokrytie zmeny je ni┼ż┼íie.

Uk├í┼żka v├Żvoj├íra syst├ęmu Android 11 3 e┼íte raz zmen├ş, ako sa maj├║ ozn├ímenia spr├íva┼ą v tieni. Pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu teraz odstr├íni┼ą v┼íetky upozornenia vr├ítane prebiehaj├║cich inform├íci├ş na pozad├ş alebo trval├Żch upozornen├ş, ale tieto spr├ívy z aplik├íci├ş s prebiehaj├║cimi procesmi sa presun├║ do nov├ęho minimalizovan├ęho odtie┼ła.

Nov├Ż odtie┼ł sa naz├Żva ÔÇ×Aplik├ície akt├şvne na pozad├şÔÇť a je ohrani─Źen├Ż pevnou tenkou bielou ─Źiarou.

Prebiehaj├║ce upozornenia u┼ż nie je mo┼żn├ę roztrha┼ą v syst├ęme Android 11, ─Źo zmenu vr├íti sp├Ą┼ą 1

Aplik├ície, ktor├ę vykon├ívaj├║ prebiehaj├║ce ├║lohy na pozad├ş – prostredn├şctvom n├í┼ího testovania, prehr├ívania m├ędi├ş, nahr├ívania obrazovky a spr├ívy pripojenia USB, ale pravdepodobne zah┼Ľ┼łaj├║ aj mnoho ─Ćal┼í├şch ├║loh – ktor├ę boli vymazan├ę, sa v tejto novej ─Źasti zobrazia v minimalizovan├Żch ─Źiernych pruhoch. Stla─Źen├şm jedn├ęho z pruhov vr├ítite cel├║ spr├ívu cez z├íhyb. Ozn├ímenie nie je mo┼żn├ę odlo┼żi┼ą, ani nem├í pr├şstup k nastaveniam upozornen├ş pridru┼żenej aplik├ície, ke─Ć je minimalizovan├í.

Prebiehaj├║ce upozornenia u┼ż nie je mo┼żn├ę roztrha┼ą v syst├ęme Android 11, ─Źo zmenu vr├íti sp├Ą┼ą 2 Prebiehaj├║ce upozornenia u┼ż nie je mo┼żn├ę roztrha┼ą v syst├ęme Android 11, ─Źo zmenu vr├íti sp├Ą┼ą 3

V─żavo: Zobrazenie ozn├ímen├ş na uzamknutej obrazovke / vpravo: Zah┼Ľ┼ła aplik├íciu Spotify ako aplik├íciu, ktor├í je akt├şvna na pozad├ş

T├íto nov├í paradigma m├┤┼że pom├┤c┼ą pou┼ż├şvate─żom sledova┼ą ich aplik├ície, ale t├Żm obmedz├ş neporiadok. Ako v┼íak upozor┼łuje spolo─Źnos┼ą 9to5Google, kon┼ítruk─Źn├ę prvky sa v┼íak m├┤┼żu ─Źasom vylep┼íi┼ą, a preto by sme to mali pam├Ąta┼ą, ke─Ć sa budeme bl├ş┼żi┼ą k verejn├ęmu vydaniu syst├ęmu Android 11.

Sk├║ste postupova┼ą