Pravidelne platíte mobilným NFC? Mastercard len…

bezkontaktná platba mastercard 50 eur

Ak patríte k tým, ktorí radi platia za akýkoľvek nákup mobilom, máme pre vás prekvapenie. Mastercard sa rozhodla zvýšiť platobné limity bez kontaktu a bez zadania PIN kódu v 29 európskych krajinách. Teraz môžete platiť viac vecí pomocou mobilu s Androidom alebo karty, pokiaľ sú spojené so značkou. Podrobnosti sa dozviete po skoku.

Mastercard zvyšuje limit bezkontaktných platieb a bez PIN až na 50 eur

Mastercard zvyšuje limit bezkontaktnej a pinovej platby na 50 eur

Vo väčšine sveta si bezkontaktné platby vyžiadali veľa energie a používajú ich milióny ľudí. Iba v Európe spoločnosť Mastercard oznamuje, že 75 % transakcií uskutočnené ich kartami sú prostredníctvom tohto typu bezkontaktných platieb. Adopcia navyše rýchlo napreduje.

Z rovnakého dôvodu sa gigant elektronických platieb rozhodol poskytnúť mu širšiu škálu akcií a zvýšiť limity bezkontaktných platieb 29 európskych krajín vrátane Španielska. Pre firmu to „povedie k lepšej nákupnej skúsenosti pre spotrebiteľov na celom kontinente a povedie to k výhodám pre celé odvetvie“.

A) Áno, nový limit výdavkov prostredníctvom čipových kariet RFID alebo NFC bude to 50 eur, dosť na pokrytie značného množstva položiek. Vďaka tomu už nebudete musieť zadávať PIN do dátového telefónu či platobného terminálu a budete môcť minúť dvojnásobok, keďže doterajší limit bol 25 eur.

Zvýšenie limitu bude dostupné pre všetky produkty značky. Ak teda máte k svojmu účtu priradenú kartu Mastercard Google Pay, Samsung Pay, Apple Pay a iné, na túto výhodu sa môžete spoľahnúť.

Čo je to bezkontaktná platba?

mastercard nfc platby maximálny limit 50 eur

Bezkontaktná platba je typ technológie, ktorá umožňuje, aby sa platobný nástroj (zvyčajne karta) nedostal do kontaktu s platobným terminálom. A) Áno, proces platby je rýchlejší a pohodlnejší, okrem toho, že nedochádza k poškodeniu kariet v dôsledku ich neustáleho vkladania do terminálu.

Ale okrem toho môže byť bezkontaktná platba ešte rýchlejšia ako pri určitých sumách nemusíte zadávať PIN bezpečnosti. Stačí prejsť kartou alebo mobilom cez terminál a už máte zaplatené.

Pôvodne sa komunikácia uskutočňovala prostredníctvom technológie RFID (Radio Frequency Identification), no pred niekoľkými rokmi bola pridaná podpora NFC. S týmto zahrnutím by pribudla možnosť využitia mobilného telefónu ako platobného nástroja, čím by sa proces stal ešte pohodlnejším.

Rozhodnutie spoločnosti Mastercard nielen podporuje rýchle platby a prijatie tejto skvelej technológie, ale prichádza v ideálnom čase. Dôvod? So všetkým týmto problémom s koronavírusom a vyhýbaním sa kontaktu sa už nemusíte báť dotknúť sa dátového telefónu, ktorého sa dotkli stovky ľudí pred vami.

Zdá sa nám to skvelý nápad a teraz si to budeme musieť užiť. Ešte stále nemáte mobil s Androidom s NFC? Pozrite si zoznam telefónov Xiaomi s NFC a získajte jeden za najlepšiu cenu.

Zdroj | Mastercard