Pravdepodobne to budú najlepšie skladacie telefóny roku 2020

Minulý rok priniesol na trh prvé skladacie telefóny, takže tento rok bude rokom, kedy výrobcovia smartfónov začnú dolaďovať svoje návrhy. Očakávame novinku Galaxy Fold a Mate X v tomto roku, ale budú aj ďalšie skladacie zariadenia. Toto sú pravdepodobne najlepšie skladacie telefóny roku 2020.

Najlepšie skladacie telefóny roku 2020: Galaxy Fold 2

Samsung s prvým vyrazil na kamenný štart Galaxy Fold zariadenie, najskôr ho odhalilo a odoslalo prototypy recenzentom a potom ho stiahlo z obehu, než ho neskôr v roku opäť spustíme. Prvý Fold konečne uvedený na trh v septembri v USA, takže by sme nečakali nič nové Fold model bude k dispozícii až neskôr v priebehu roka.

Pokiaľ ide o dizajn Galaxy Fold 2, zdá sa, že by to mohlo byť hore vo vzduchu. Prvý Fold model mal pri prvom odoslaní recenzentom problémy s displejom, takže spoločnosť Samsung na ňom mala kus práce, kým bol pripravený pre širokú verejnosť.

Zdá sa, že spoločnosť Samsung zvažuje ďalšie návrhy skladacích telefónov na základe patentov a rôznych správ. Niektoré z ďalších návrhov obsahujú taký, ktorý sa skladá smerom dovnútra ako dovnútra ako súčasný Fold robí. Ak sa Samsung vydá touto cestou, bude to vyzerať skôr ako Huawei Mate X. Počuli sme tiež správy o skladacom telefóne Samsung s véčkovým dizajnom.

Agentúra Bloomberg minulý mesiac informovala, že Samsung plánuje dva skladacie telefóny, aby uspeli ako prvý Galaxy Fold zariadenie, aj keď si nebolo isté, kedy sa mobilné telefóny uvedú na trh. Očakávali by sme ich niekedy v tomto roku.

Existuje šanca, že by sme mohli získať tajný vrchol aspoň jedného z nových skladacích zariadení Samsung vo februári. Existujú správy, že véčkový skladací telefón bude odhalený 11. februára spolu s telefónom Galaxy S11.

Technickí pozorovatelia to vyvodili z návrhu tlačovej pozvánky na udalosť Unpacked, na ktorej sú dva obrázky. Jeden je obdĺžnik so zaoblenými rohmi, o ktorom sa verí, že je Galaxy S11, zatiaľ čo druhý vyzerá skôr ako štvorec. Véčkový telefón by mal mať v zloženom stave štvorcový tvar.

Motorola Razr

Ďalším z najlepších skladacích telefónov roku 2020 bude pravdepodobne Motorola Razr. Je to vyklápací telefón vreckovej veľkosti, ktorý pripomína pôvodný Razr, okrem toho, že má skladací displej. Je tiež vybavený druhým displejom, ktorý je v zloženom stave na prednej strane zariadenia. Malú obrazovku je možné použiť na vytváranie selfie, zobrazovanie upozornení a používanie niektorých aplikácií.

Motorola už odložila uvedenie nového Razra na trh kvôli lepšiemu, ako sa očakávalo, dopytu. Pôvodne malo byť zariadenie uvedené na trh tento mesiac po predbežných objednávkach, ktoré sa mali začať 26. decembra. Spoločnosť neponúkla nový časový harmonogram vydania, ale fanúšikovia naň netrpezlivo čakajú. Zariadenie sa očakáva niekedy v tomto roku.

Skladací telefón TCL

Jeden z ďalších najlepšie skladateľných telefónov roku 2020 je zatiaľ nepomenovaný model TCL. Spoločnosť tento týždeň odhalila na CES prototyp, aj keď neuviedol dátum vydania. Nie je jasné, či bude telefón pripravený na verejné vydanie v tomto roku, ale zaradili sme ho do tohto zoznamu, pretože by mohol byť uvedený na trh v roku 2020.

Mnohí nazývajú telefón TCL zabijakom Razra, pretože bude stáť menej ako $1, 500 Razr, ale dizajn sa v skutočnosti skladá na polovicu ako kniha, a nie zhora nadol ako vyklápací telefón. Keď je rozložený, obsahuje a 7.2-palcový displej. Jedna vec, vďaka ktorej je skladací telefón TCL vynikajúci, je skutočnosť, že displej je dostatočne napätý, aby sa dokázal postaviť sám, a nie sa úplne zatvárať alebo otvárať, keď dosiahne určitý bod.

Na základe správ od tých, ktorí mali praktický čas so skladacím telefónom TCL, sa zdá, že spoločnosť má na ňom ešte veľa práce. Pri spustení však môže ísť o vážneho uchádzača, či už v tomto alebo budúcom roku.

Huawei Mate X a Xs

Huawei Mate X bol oficiálne predstavený v Číne v novembri, aj keď nie je uvedený na trh v Európe v roku 2020, a preto sme ho zaradili na zoznam najlepších skladacích telefónov roku 2020. Od zariadenia sa neočakáva sa niekedy dostali do USA kvôli zákazu spoločností nakupovať od spoločnosti telekomunikačné zariadenia kvôli sporom s Čínou.

Spoločnosť Huawei tiež uviedla, že plánuje odolnejšiu verziu Mate X s názvom Mate Xs. Nie je jasné, kedy bude Mate Xs uvedený na trh. Mate X je vybavený displejom, ktorý sa dá vyklopiť smerom von a je 8 palce, keď je otvorený. Keď je zariadenie zložené, má jednu obrazovku na každej strane. Predná obrazovka je 6.6 palcov, zatiaľ čo zadný displej je 6.4 palcov.

Microsoft Surface Duo

Spoločnosť Microsoft tiež predstavila skladací smartphone v roku 2019, aj keď ešte nebol uvedený na trh. Surface Duo bude používať Android, čo len dokazuje, že spoločnosť to oficiálne vzdala Windows Telefón. Duo obsahuje dve 5.6-palcové displeje. Jedna vec, ktorou zariadenie vyniká, je to, že sa displeje môžu otáčať o 360 stupňov, vďaka čomu môže zariadenie fungovať ako tablet alebo telefón.

Duo môže buď natiahnuť aplikáciu na obe obrazovky, aby bola väčšia, alebo ju môže rozdeliť a umiestniť na jeden displej a klávesnicu na druhý. Tí, ktorí sa tešia na Microsoft Duo, si budú musieť bohužiaľ poriadne počkať. Vydanie nie je plánované skôr ako v období prázdninových nákupov neskôr v tomto roku. Spoločnosť zatiaľ nezverejnila cenu zariadenia.

Tento rok by sa mohlo objaviť niekoľko ďalších skladacích zariadení, ale v súčasnosti ostávajú v oblasti špekulácií. Jedná sa teda o najlepšie skladacie telefóny roku 2020 založené na konkrétnejších dôkazoch a informáciách, ktoré boli ohlásené, a nie na vágnych fámach.