Praktický prehľad FUJIFILM X-T4 – dobro sa stalo omnoho lepším

Praktický prehľad FUJIFILM X-T4 - dobro sa stalo omnoho lepším 1

Nové FUJIFILM X-T4 bol práve prepustený a sľubuje, že bude jedným z najzaujímavejších fotoaparátov, ktoré sa majú dodať v roku 2020. Ak ste ako ja, majiteľ FUJIFILM X-T3 ktorí si želali trochu navyše, čakanie skončilo. V rámci tejto kamery pre nováčikov možno teraz nájsť vylepšený výkon, ktorý kombinuje výhody teraz prerušeného X-1H (stabilizovaný senzor) a kĺbovú LCD obrazovku. Ste pripravení na dojem, čo sa zdá byť najlepším všade okolo malej a ľahkej senzorovej kamery APS-C, ktorá dokáže natáčať video, ktorá je momentálne na trhu?

Praktický prehľad FUJIFILM X-T4 - dobro sa stalo omnoho lepším 2

FUJIFILM X-T4, V súčasnosti najlepšia zrkadlová kamera APS-C, ktorá sníma video (Obrázok: cinema5D)

Posledných pár týždňov som bežal a strieľal s novým FUJIFILM X-T4 fotoaparát, a dovoľte mi povedať vám, skvelé X-T3, práve som (oveľa) lepší! Keby som mal zhrnúť svoje skúsenosti pri práci s týmto novým fotoaparátom, napísal by som PURE Joy. Nejde ani o konkrétnu vlastnosť alebo o určitú špecifikáciu. Ide o celkové využitie a flexibilitu fotoaparátu. Poviem to nahlas a jasne, v prípade dokumentárneho filmu je to v súčasnosti jeden z najlepších nástrojov!

FUJIFILM X-T4 Čo je nové (bez osobitného poradia)

FUJIFILM si urobil domácu úlohu pozorným načúvaním spätnej väzby z terénu. Spojili svoje dve úspešné kamery X-T3 a X-H1, do jedného víťazného produktu. Dúfam, že so mnou budete súhlasiť, že obidve kamery, ktorých cieľom je upútať pozornosť podobného publika, nás tvorcovia. Každý z nich mal svoje výhody a obmedzenia, ktoré občas mohli spôsobiť trochu váhania, pokiaľ ide o to, ktorá kamera sa dostane. Na vrchole si len dokážem predstaviť, že tak ako v prípade mnohých iných výrobcov v našom odbore, zdroje v spoločnosti FUJIFILM sú obmedzené, takže je lepšie konsolidovať výrobné linky a sústrediť sa na uvedenie víťazného produktu, ktorý kombinuje dobroty z oboch svetov na trh.

Čo teda priniesol FUJIFILM k stolu, aby bola táto kamera taká sympatická? V prvom rade, držali (takmer) všetky dobré veci, ktoré sa dajú nájsť vo vnútri X-T3, Tu je krátky zoznam nedotknutých vecí:

 • H264 / H265 kódovanie
 • 4K (do 60p) rozlíšenie a obnovovacia frekvencia
 • Vysoká rýchlosť prenosu dát (až 400 Mbps)
 • Celá kompresia Intra (Alongside Long GOP)
 • 10 bitov 4:2:0 vzorkovanie farieb
 • Dotykový displej LCD
 • Vynikajúci zvukový výkon (pre zrkadlový fotoaparát)
 • joystick
 • Za zmienku tiež stojí, že X-T4 dedí 26.1 MP X-Trans senzor a X-procesor 4 nájdené v X-T3, Rozdiel vo výkone spočíva v lepšie nakonfigurovanom písanom algoritme.

  Takže sú ALL tam. Čo však robí tento fotoaparát ešte schopnejším, je zahrnutie niektorých nových funkcií, ako napríklad:

 • Nový vynikajúci 5-axis IBIS (stabilizácia obrazu tela). Zrejme to nová jednotka IBIS využíva skôr pružiny než pružiny. FUJIFILM tvrdí, že jednotka IBIS je cca. O 30% menší a o 20% ľahší ako ten, ktorý sa nachádza na X-H1
 • Silnejšia rukoväť fotoaparátu. Dokonca aj pre moje malé ruky, X-T3s priľnavosť kamery bola príliš tenká na to, aby ju bolo možné držať. Model X-T4 tento problém prekonáva tým, že ponúka o niečo silnejšiu priľnavosť. Tých pár mm urobilo veľký rozdiel pri behu a streľbe, pokiaľ ide o pohodlie pri manipulácii
 • Otočná LCD obrazovka
 • batérie s väčšou veľkosťou a kapacitou
 • Duálne nahrávanie v slote SD so schopnosťou okamžite zaznamenať záložné video v rovnakej kvalite (nie video súbor proxy)
 • Až 240 snímok za sekundu v plnom vysokom rozlíšení vrátane funkčného automatického zaostrovania (orezanie x1,29)
 • Funkcia asistencie zobrazenia F-Log je teraz kompatibilná so štandardom BT.709 (Môžete veriť obrázku, ktorý vidíte, aj pre farbu a expozíciu, pretože to nie je iba náhodná prekrytá farba na vrchu F-Log). Majte na pamäti, že počas nahrávania nie je možné prepínať medzi F-Logom a asistenciou zobrazenia (a naopak). Prepínanie medzi týmito dvoma režimami (F-Log a view assist BT.709) je možné iba pred stlačením tlačidla REC. Potom ste v zaznamenanom klipe prilepení k poslednej vybratej možnosti
 • Režimy filmu a fotografie majú samostatnú polohu ovládača. Okrem toho pri výbere filmu ignoruje ponuka všetky funkcie týkajúce sa fotografií. Je to veľká pomoc a funguje to dobre, aj keď NIE je úplne dole. Čím viac sa ponoríte do ponuky, tým menej zachováva štruktúru videa
 • Pri snímaní, keď je fotoaparát v režime manuálneho zaostrovania, je teraz možné stlačiť tlačidlo S. S.. Výsledkom bude digitálne zväčšenie snímky, takže potvrdenie zaostrenia bude ľahké. Okrem toho, ak ste v tomto režime priblíženia začali s nahrávaním, kamera sa automaticky nastaví na zvolenú snímku (nakoniec)
 • Pridané nastavenie konektora MIC Teraz je možné prepínať vstupnú úroveň medzi MIC a LINE
 • Rôzne režimy snímania môžu skončiť s rôznymi faktormi orezania. Ak vás to zaujíma, existuje spôsob, ako nastaviť fotoaparát do režimu jediného orezania (x1.29)
 • Nová ETERNA Bleach Bypass bol pridaný profilový obrázok (nízka saturácia / vysoký kontrast)
 • NASTAVENIE EVF / LCD BOOST: Teraz je možné vybrať si medzi 3 rôzne režimy pri snímaní v rôznych podmienkach NÍZKA PRIORITA SVIETIDLA, PRIORITA RIEŠENIA alebo PRIORITA RÁMCA. Nízka svetelná priorita zmení farbu bielej ponuky na červenú, čo uľahčí jej prezeranie v tme
 • Ponuka vyhradeného časového kódu. (Funkčnosť je rovnaká ako v prípade X-T3)
 • White Priority Automatické vyváženie bielej Pre lepšiu reprodukciu bielej
 • S X-T3, pri výmene karty SD sa fotoaparát vypne. To už neplatí pre model X-T4
 • Praktický prehľad FUJIFILM X-T4 - dobro sa stalo omnoho lepším 3

  FUJIFILM X-T4 Zbohom X-T3, vitajte X-T4 vitajte (Obrázok: cinema5D)

  Posledných pár týždňov som mal to šťastie, že som s novým pracoval FUJIFILM X-T4 a ako som už písal vyššie, bola to čistá radosť. Myslím, že to, čo robí tento fotoaparát tak zvláštnym, je jeho väčšia flexibilita a výkon (podobný, ale v mnohých ohľadoch lepší ako X-T3).

  stabilizácia

  Skutočným riešením tejto kamery je zistiť, ako funguje IBIS. Mnoho súčasných kamier to robí dobre, ale podľa môjho názoru to FUJIFILM robí trochu lepšie. Existujú tri stabilizačné režimy:

 • Iba senzor stabilizácia
 • Stabilizácia senzora spolu s (stabilizovaným) objektívom OIS(pamätajte, že v tomto režime fotoaparát oreže obrázok, x1.29)
 • Zvýšenie IS režimu zapnuté Výkonnosť systému IBIS sa zvyšuje tým, že sa mu umožňuje ešte voľnejší pohyb. Tento režim má napodobňovať použitie statívu a môžem oznámiť, že funguje pozoruhodne
 • Z toho 3 stabilizačné režimy, môj obľúbený je režim IS Boost on z nasledujúcich dôvodov:

 • Obrázok nie je orezaný
 • Obrázok je veľmi stabilný
 • V skutočnosti, napriek odporúčaniu FUJIFILMov používať tento režim pri natáčaní statických záberov, rozhodol som sa to skúsiť pri pohybe, najmä pri sledovaní ľudí. Výsledky, ktoré som dostal, boli sľubné. Povedal by som, že s trochou praxe môže byť pohybová pohyblivosť takmer podobná, ale so zvratom, že je trochu na drsnej strane. Snažím sa povedať, že osobne pri filmovaní dokumentárnych filmov nemám rád gimbály, pretože výsledok je pre môj vkus príliš plynulý (okrem skutočnosti, že mám ďalšie vybavenie). Môžem ísť ešte ďalej tvrdením, že príliš plynulý pohyb nejako odporuje môjmu štýlu dokumentárneho snímania. Vždy budem uprednostňovať drsnejšie pohyby, ktoré sa pekne synchronizujú s objektom Im natáčania. FUJIFILM X-T4IS Mode Boost on ma práve ponúka. Kombinovaný plynulý a organický pohyb.

  Praktický prehľad FUJIFILM X-T4 - dobro sa stalo omnoho lepším 4

  FUJIFILM X-T4, Nakoniec kĺbová obrazovka (Obrázok: cinema5D)

  autofocus

  Automatické zaostrenie bude fungovať v poriadku najčastejšie, keď snímate pri slabom osvetlení so zapnutým F-logom. Odporúča sa FUJIFILM vypnúť F-log pri slabom osvetlení. Z mojej skúsenosti môže mať za následok získanie záznamu F-log a snímanie pri slabom osvetlenípohyby mikro zaostrenia, ktoré môžu veľa rozptýliť! (Veľmi viditeľné väčšinou v pozadí natáčaného objektu.)

  Nízky výkon

  Jedným slovom, vynikajúce! Dá sa jednoducho použiť ŽIADNE želané ISO kamera ponúka a dosahuje absolútne prijateľné výsledky. Rodák ISO je stále 640 a ísť až po 12 800 je hračka. Nie je to tak, že tu vôbec nie je žiadny hluk, ale v mnohých situáciách tento hluk nebude rušiť a spôsobí, že zábery nebudú vôbec použiteľné.

  Napájanie a batérie

  Viac funkcií (ako IBIS) sa vždy premieta do spotreby dodatočnej energie, takže spoločnosť FUJIFILM sa rozhodla, že je najvyšší čas ísť ďalej a predstaviť nové batérie pre svoju nadchádzajúcu kameru X-T4.

  Tieto súčasné nové batérie sú 2200 mAh (16Wh) na rozdiel od starších 1250 mAh (8.7Wh). V skutočnosti bude kamera bežať dlhšie, ale samozrejme spotrebuje viac energie. Môžem to bezpečne povedať 3 batérie, mohol by som dokončiť normálny deň snímania (nech je to normálne)

  Keď už hovoríme o sile, treba mať na pamäti dva body:

 • FUJIFILM bude samostatne predávať novú nabíjačku, ktorá dokáže súčasne nabíjať dve batérie
 • Rovnako ako v prípade X-T3 a fotoaparáty X-H1, existuje externý úchop kamery, ktorý je možné zakúpiť samostatne, ale na rozdiel od iných úchytiek FUJIFILM NIE JE nabíjačka (ďalšie informácie o úchope fotoaparátu nájdete v časti Zvuk
 • Efekt Rolling Shutter

  Bol som príjemne prekvapený, keď som videl, ako dobre zvládne nová roleta X-T4. Môj názor je založený na tom, čo moje oči vidia, a NIE na našom laboratórnom teste, takže zostaňte naladení. Náš laboratórny test X-T4 bude čoskoro nasledovať.

  Praktický prehľad FUJIFILM X-T4 - dobro sa stalo omnoho lepším 5

  FUJIFILM X-T4, USB C na 3.5mm riešenie pre slúchadlá (Obrázok: cinema5D)

  zvuk

  X-T4 si zachováva všetky výhody X-T3 pokiaľ ide o kvalitu zvuku, ale prináša jednu prevádzkovú prekážku. 3,5 konektor pre slúchadlá bol nahradený konektorom USB-C. Netreba dodávať, že keď som toto riešenie videl ako prvý, nepohodlilo ma to, ale to, čo pomohlo zmierniť bolesť, bolo to, že FUJIFILM obsahuje USB-C 30,5 mm krátky kábel v krabici. Ako vedľajšiu poznámku som našiel svoje vlastné (neprofesionálne) riešenie umiestnenia káblov a po zapojení do fotoaparátu som nikdy nemal dôvod ho znova odpojiť. Toto riešenie sa udržiavalo od prvého dňa do dnešného dňa a natáčal som s ním dážď, slnko, sneh a piesok. Skrátiť dlhý príbeh: všade.

  Mimochodom, ak sa pýtate sami seba, prečo sa FUJIFILM vzdal 30,5 mm zásuvka pre slúchadlá nie je to preto, že by nevedeli o našich potrebách, ale skôr o problém fyzického umiestnenia po pridaní IBIS do fotoaparátu. Ak vám to naozaj chýba 30,5 mm mini konektor, nájdete ho v príslušenstve pre uchopenie fotoaparátu (predáva sa osobitne). Osobne by som nechcel investovať do nákupu tohto priľnavosti, ako som nechýbala v tele 30,5 mm konektor pre slúchadlá vôbec a tento úchyt nemôže slúžiť ako nabíjačka.

  Ovládanie kamery

  Mysli na to 2Ovládanie kamery 0,5 mm sa posunulo z pravej strany (X-T3) na ľavej strane.

 • Rovnako ako v prípade X-T3, jedným z mojich problémov s týmto fotoaparátom je EVF. Oko posuňte trochu ďalej od stredu a budete sa cítiť, akoby sa vaše zameranie zmenilo. Upravte malý gombík dioptrie a o pár minút neskôr zistíte, že to znova robíte. Naozaj dúfam, že FUJIFILM sa posunie ďalej tým, že nahradí túto časť fotoaparátu pokročilejším riešením.
 • Spomenul som, že možné škytanie s automatickým zaostrovaním ďalej, ALE počas profesionálneho plateného zamestnania, moja rada je robiť zrejmé a fotografovať rozhovory v režimoch zaostrenia MF alebo AF-S a podľa potreby použiť AF-C, napríklad pri sledovaní ľudí a objektov.
 • Tlačidlo nahrávania (tlačidlo spúšte fotoaparátu). Na rozdiel od X-T3, Po stlačení som zistil, že nahrávam, pretože som si myslel, že kamera zastavila nahrávanie (a čo je dôležitejšie naopak, myslel som na nahrávanie, ale v skutočnosti nie). Keď som pracoval s predprodukčným modelom, dúfam, že citlivosť tohto tlačidla môže byť vyladený.
 • Pri rozlíšení Full HD 240 snímok / s, má obraz tendenciu byť mäkký a občas bez artefaktov, v závislosti od toho, aký je váš objekt snímania a od spôsobu jeho vytvorenia. Tento režim s vysokou frekvenciou snímok nepáči vodorovné čiary, pretože ich zvyčajne rozdeľuje. Na druhej strane sa sústredte na objekt a rozostrite pozadie. Dostanete zadarmo lístok do nádherného sveta super spomaleného pohybu.
 • Ceny a dostupnosť

  FUJIFILM X-T4 sa bude predávať za 1700 dolárov (o 200 dolárov viac ako X-T3 ak nie je zľava). Jeho dostupnosť je naplánovaná na marec 2020. Ani slovo, ak X-T3 sa bude aj naďalej predávať súbežne s novým fotoaparátom.

  Praktický prehľad FUJIFILM X-T4 - dobro sa stalo omnoho lepším 6

  FUJIFILM X-T4, určený číselník statických záberov / filmov (Obrázok: cinema5D)

  záver

  FUJIFILM X-T4 je v súčasnosti najlepšia kamera APS-C, ktorá dokáže natáčať video na trhu (a so všetkou úctou, svojou funkčnosťou a kvalitou obrazu môže ľahko čeliť mnohým drahším bezrámovým zrkadlovým kamerám). Tento fotoaparát je možné nasadiť vo veľkom množstve inscenácií, ale ak ste ako ja, dokumentarista, ktorý veľa cestuje a má hmotnosť zariadeniaa veľkosť batožiny pre vás môže byť táto kamera veľmi užitočná. Okrem toho, keď je na palube IBIS (a skutočne dobrý), otvára sa dvere pre omnoho viac ručnú prácu, ktorá bola predtým menej možná, X-T3, Zdá sa, že aj teraz sa používajú šošovky MKX FUJIFILM oveľa atraktívnejšie.

  Už dávno som prestal povzbudzovať ostatných, aby kupovali nové vybavenie, napriek tomu je pre mňa čas rozlúčiť sa so svojím milovaným X-T3 a pozdravte nový X-T4. Ako dokumentarista je to nástroj, na ktorý som čakal. Malý, ľahký, schopný produkovať krásne zábery, relatívne cenovo dostupný (za to, čo dokáže) a jednoducho zábavné použitie.

  Celkovo vzaté, dobre vykonaný FUJIFILM.

  Praktický prehľad FUJIFILM X-T4 - dobro sa stalo omnoho lepším 7

  FUJIFILM X-T4 Pohodlnejšie uchopenie fotoaparátu

  Hudba s láskavým dovolenímMusicVine.com Získajte 25% zľavu na akúkoľvek licenciu Pay-per-Use s kódom C5D25 (platí pre jedno použitie na zákazníka).

  Čo si myslíte o novom FUJIFILM X-T4, Ak hľadáte nový zrkadlový fotoaparát, ktorý dokáže snímať videá vo vysokej kvalite, zvážte jeho získanie? Som tiež veľmi zvedavý na počúvanie od majiteľov FUJIFILMov X-T3, najmä ak ste mali nejaké problémy s AF-C.