S rastúcimi obavami z vypuknutia koronavírusu COVID-19 začali rôzne pracoviská poučiť zamestnancov, aby pracovali z domu, aby sa zabránilo možnému šíreniu a infekcii. Niektorým osobám však môže byť práca na diaľku trochu ťažká kvôli obmedzenému dohľadu, tímovej komunikácii a smerovaniu.
REKLAMA
Aby sme vám s tým pomohli, tu sú 6 nástroje na spoluprácu, ktoré vám môžu pomôcť pri spravovaní vašich projektov, úloh a komunikácie pri vzdialenej práci. Najlepšie zo všetkého je, že tieto aplikácie a platformy sú voľne použiteľné.
Trelly
Vyvinuté spoločnosťou Atlassian Software, Trelly je webový nástroj na riadenie projektov, ktorý vám pomáha sledovať a organizovať úlohy pomocou vizuálnych tabúľ. Tento systém je inšpirovaný tvorbou zoznamov v štýle Kanban, čo je metóda, ktorá vizualizuje pohľad na priebeh a proces od začiatku do konca. Cieľom spoločnosti Kanban je riadiť prácu vyvážením požiadaviek s dostupnou kapacitou.
S programom Trello môžete vytvárať pracovné dosky, ktoré sa dajú presúvať medzi niekoľkými stĺpcami. Tieto stĺpce zahŕňajú stavy úloh, ako napríklad Úlohy, Prebiehajúce, Hotovo a je možné ich ďalej prispôsobiť, aby vyhovovali vašim pracovným metódam. Tento nástroj sa bežne používa na správu nehnuteľností, správu softvérových projektov, účtovníctvo atď.
Tímy spoločnosti Microsoft
Tímy spoločnosti Microsoft je zjednotená platforma, ktorá integruje chat na pracovisku, videokonferencie, ako aj zdieľanie a ukladanie súborov. Umožňuje miestnym a vzdialeným pracovníkom spolupracovať na obsahu v reálnom čase na viacerých zariadeniach vrátane notebookov, tabletov a telefónov.
Tímy okrem toho, že ponúkajú tímy založené na chate, umožňujú používateľom vytvárať rôzne kanály na organizovanie komunikácie podľa tém. Okrem toho môžu používatelia počas relácie používať aplikácie založené na Microsoft, ako napríklad PowerPoint a Excel, ktoré účastníci môžu tiež upravovať alebo prispievať v reálnom čase.
Pôvodná súčasť predplatného spoločnosti Office 365 bola bezplatná verzia tímov vydaná v septembri 2019 pre Windows, MacOS, iOS, Android, Linux a web. Táto verzia platformy umožňuje iba 300 členov na organizáciu, úložný priestor 2 GB na používateľa a 10 GB zdieľaného, prístup pre hostí, 1to-1 a skupinové hovory pre audio a video, stretnutia kanálov a zdieľanie obrazovky.
voľný
Niektorí to nazývajú serióznym bratrancom spoločnosti Discord, hlavne vďaka takmer podobnému vzhľadu. voľný je proprietárna platforma na odosielanie správ, ktorá ponúka funkcie internetového prenosu rozhovorov (IRC) vrátane diskusných miestností na tému, súkromných diskusných skupín a priameho zasielania správ.
Okrem toho je možné v službe Slack vyhľadávať obsah vrátane súborov, rozhovorov a zoznam zúčastnených členov. Viditeľných je však iba 10 000 najnovších správ a je možné ich vyhľadať v bezplatnej verzii služby.
Platforma ďalej ponúka integráciu viac ako 2, 000 aplikácií tretích strán vrátane Disku Google, Dropbox a Office 365. Jeho funkcia Teams umožňuje komunitám, skupinám alebo tímom pripojiť sa k pracovnému priestoru prostredníctvom konkrétnej adresy URL alebo pozvánok zaslaných správcom alebo vedúcim pracovníkom.
Slack je k dispozícii na stiahnutie na webe, iOS, Android a klientovi na MacOS, Windows, a Linux. Ponúka tiež platené prémiové funkcie, ktoré umožňujú neobmedzený počet vyhľadávaní správ, integráciu aplikácií tretích strán a používateľov.
Stretnutia Google
Hangouts bola pôvodne súčasťou dnes už zaniknutej platformy sociálnych médií Google+ a neskôr sa stala samostatným produktom v roku 2013. Táto platforma je jednotná komunikačná služba, ktorá umožňuje dvom alebo viacerým členom zúčastňovať sa textového chatu, ako aj hlasových a hlasových služieb. videohovory.
Táto služba je k dispozícii všetkým používateľom s účtom Google zadarmo a nevyžaduje si inštaláciu, ak je aktivovaná prostredníctvom webového prehliadača Chrome. Stretnutia umožňujú až 25 aktívnych používateľov na reláciu a poskytujú aj ďalšie funkcie, ako napríklad zdieľanie fotografií, vstavané zdieľanie obrazovky a integrácia s inými aplikáciami Google.
Aplikácia Google Hangouts je prístupná na webe, zariadeniach so systémom Android a iOS, prenosných počítačoch a počítačoch. Verzia platformy pre podniky vhodná pre podniky, nazývaná Stretnutie stretnutí, je k dispozícii aj pre používateľov balíka G Suite, čo umožňuje väčší počet účastníkov, šifrované hovory a oveľa viac.
Skype
Ďalšia platforma pre spoluprácu spoločnosti Microsoft, Skype je komunikačná aplikácia, ktorá poskytuje súkromné správy, ako aj hlasové hovory a videohovory. Jedinou jedinečnou vlastnosťou nachádzajúcou sa na platforme je možnosť telefonovať na pevné linky a čísla mobilných telefónov.
Okrem toho služba umožňuje používateľom ukladať ich Skype kontakty v adresári, zaznamenávať zvukové aj videohovory, iniciovať súkromné a šifrované konverzácie a poskytovať zdieľanie obrazovky pre fotografie a prezentácie. Pre audio a video konferencie, Skype môže hostiť až 50 ľudí na reláciu. Je k dispozícii na zariadeniach Android a iOS, Windows, Mac, Linux a konzoly Xbox.
Apple FaceTime
Patentovaný výrobok Apple, FaceTime je videokonferenčná služba exkluzívna pre zariadenia spoločnosti vrátane telefónov iPhone, iPad, MacBook a iMacs. Táto služba podporuje aj zvukové hovory iba prostredníctvom dát, ktoré sú alternatívou volania z čísla na číslo.
Ponuka FaceTime je síce z hľadiska funkcií dosť štandardná, ale medzi používateľmi v nej stále ide o široko používanú službu Apple ekosystém.
image: pxhere.com
Dúfajme, že vám tieto nástroje môžu poskytnúť základné funkcie, ktoré vám pomôžu zvýšiť produktivitu a komunikáciu pri práci na diaľku. Najdôležitejšie je, aby ste sa starali o svoje zdravie a zostali v bezpečí.