Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Pr├íca na dia─żku: n├í┼í v├Żber najlep┼í├şch str├ínok a n├ístrojov na dobr├║ pr├ícu na dia─żku

Pri n├║tenej pr├íci na dia─żku kv├┤li koronav├şrusu? T├íto organiz├ícia sa v─Ćaka internetu vyv├şja u┼ż dve desa┼ąro─Źia a v s├║─Źasnosti existuje ve─ża n├ístrojov na vzdialen├║ organiz├íciu va┼íej pr├íce.

teleworking Kredity: Pexels

zhrnutie

    Tabu─żky Google, Framacalc, Trello, Slack …: zorganizujte svoju pr├ícu v t├şme slu┼żby Kalend├ír Google, Framagenda: spolupracujte na spolo─Źnom kalend├íri Skype, Hangouts, WhatsApp, Wire: komunikujte so svojimi kolegami WeTransfer, Dropbox, Disk Google, dl.free.fr: pren├í┼íajte ve─żk├ę s├║bory

Pre n├ís, ktor├ş ho ─Źasto pou┼ż├şvaj├║, pr├íca na dia─żku nie je v skuto─Źnosti probl├ęmom. A nie je d├┤vod, pre─Źo by to malo by┼ą pre v├ís inak, ak svoju pr├ícu dobre zorganizujete pomocou vhodn├Żch n├ístrojov. Preto v├ím pon├║kame n├í┼í v├Żber aplik├íci├ş a slu┼żieb, ktor├ę s├║ tak├ę jednoduch├ę, ako s├║ nevyhnutn├ę!

─î├şta┼ą tie┼ż: R├Żchlo a zbesilo, Mulan, James Bond … zoznam filmov odlo┼żen├Żch kv├┤li koronav├şrusu

Tabu─żky Google, Framacalc, Trello, Slack …: zorganizujte si t├şmov├║ pr├ícu

Organiz├ícia Tabuliek Google Pr├şklad organiz├ície pr├íce v Tabu─żk├ích Google / Kreditoch: Phonandroid

Va┼í├şm prv├Żm cie─żom je zorganizova┼ą t├şmov├║ pr├ícu, inak sa postav├şte na nohy. Na tento ├║─Źel existuje nieko─żko viac ─Źi menej sofistikovan├Żch n├ístrojov. Daj├║ sa rozdeli┼ą do dvoch kateg├│ri├ş: jednoduch├ę, ale efekt├şvne tabu─żky / tabu─żky a platformy na spolupr├ícu, zlo┼żitej┼íie, ale ├║pln├ę.

Slack – najkompletnej┼íia mo┼żnos┼ą (ale nie nevyhnutne najjednoduch┼íia)

V tejto druhej kateg├│rii m├┤┼żeme hovori┼ą o nesmierne popul├írnej platforme Slack. A z dobr├ęho d├┤vodu: Slack v├ím umo┼ż┼łuje robi┼ą takmer v┼íetko na centralizovanom mieste. Svoju pr├ícu m├┤┼żete usporiada┼ą vo forme re┼ąazcov okolo vyhraden├Żch zna─Źiek hash.

T├íto platforma v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje zdie─ża┼ą s├║bory, diskutova┼ą a organizova┼ą stretnutia. M├┤┼żete k nej tie┼ż pripoji┼ą ve─ża slu┼żieb, aby sa stal n├ístrojom, ktor├Ż sa dokonale hod├ş pre v├í┼í pracovn├Ż postup. Probl├ęmom Slacka je to, ┼że ak ste to nevyu┼żili vy a va┼íe t├şmy, pravdepodobne budete potrebova┼ą nejak├Ż ─Źas na prisp├┤sobenie alebo za┼íkolenie.

Ak ste ako mnoh├ę spolo─Źnosti museli n├íjs┼ą rie┼íenia naliehavo, Preto v├ím odpor├║─Źame zvoli┼ą si samostatn├ę a ┼ípecializovan├ę n├ístroje ktor├ę s├║ viac podobn├ę t├Żm, na ktor├ę s├║ va┼íe t├şmy zvyknut├ę.

Pr├şstup k Slack

Tabu─żky Google, Framacalc – najjednoduch┼íia mo┼żnos┼ą spolupr├íce

Tabu─żky Google a Framacalc s├║ ├║plne bezplatn├ę cloudov├ę tabu─żky. Rozdiel medzi nimi je v tom, ┼że Tabu─żky Google vlastn├ş spolo─Źnos┼ą Google, zatia─ż ─Źo program Framacalc spravuje zdru┼żenie.

Odpor├║─Źame v├ím vytvori┼ą nov├║ tabu─żku, v ktorej ka┼żd├Ż zamestnanec vlo┼ż├ş svoje inici├íly do prv├ęho st─║pca. V druhom st─║pci bude ot├ízka umiestnenia n├ízvu pre ka┼żd├║ ├║lohu.

V nasleduj├║cich st─║pcoch m├┤┼żete napr├şklad uvies┼ą tri za─Źiarkavacie pol├ş─Źka zamestnanca: jedno pri prebiehaj├║cej pr├íci, druh├ę pri dokon─Źen├ş ├║lohy a posledn├ę v pr├şpade odmietnutia alebo probl├ęmu.

Prejdite na Tabu─żky Google

Pr├şstup k Framacalc

Trello – organizujte ├║lohy ako karty

Trello je ─Ćal┼í├ş n├ístroj spolupr├íce, ktor├Ż organizuje pr├ícu vo forme tabuliek. Ka┼żd├í ├║loha vytvor├ş ÔÇ×mapuÔÇť, ktor├║ m├┤┼żete presun├║┼ą do in├Żch st─║pcov. Napr├şklad m├┤┼żete vlo┼żi┼ą ├║lohy do st─║pca ÔÇ×├ÜlohyÔÇť.

Pri uv├ídzan├ş ─Ćal┼í├şch troch st─║pcov ÔÇ×PrebiehaÔÇť, ÔÇ×Dokon─Źen├ęÔÇť a ÔÇ×Odmietnut├ę / probl├ęmÔÇť, v ktor├Żch zamestnanec karty presunie, aby nazna─Źil postup jeho pr├íce.

Pr├şstup do Trello

Google Calendar, Framagenda: spolupracujte na spolo─Źnom kalend├íri

Kalend├ír Google Pr├şklad koopera─Źn├ęho kalend├íra v Kalend├íri Google / Kredity: Phonandroid

─îo ak m├íte spolo─Źn├Ż kalend├ír? To v├ím umo┼żn├ş napr├şklad stanovi┼ą term├şny, ozna─Źi┼ą za─Źiatok dokon─Źenia projektu a sledova┼ą ich trvanie, ur─Źi┼ą rozvrh alebo dokonca pom├┤c┼ą lep┼íie zvl├ídnu┼ą odchody, dovolenky a choroby va┼íich t├şmov.

Google aj Framasoft v├ím umo┼ż┼łuj├║ vytv├íra┼ą koopera─Źn├ę kalend├íre, in├Żmi slovami kalend├íre, ktor├ę m├┤┼żete zdie─ża┼ą so svojimi kolegami, tak┼że ka┼żd├Ż m├┤┼że prid├íva┼ą / odobera┼ą z├íznamy z be┼żn├ęho kalend├íra.

Prejdite do Kalendára Google

Pr├şstup k Framagende

Skype, Hangouts, WhatsApp, Wire: komunikujte so svojimi kolegami

Skype ┼Żiados┼ą Skype / ├Üvery: Phonandroid

─îo robi┼ą, aby ste priamo komunikovali so svojimi kolegami? Na optimaliz├íciu najlep┼í├şch pracovn├Żch dn├ş je vhodn├ę otvori┼ą ├║stredn├Ż chat, v ktorom m├┤┼że ka┼żd├Ż chatova┼ą na┼żivo. Skype, Hangouts, WhatsApp alebo dokonca menej zn├íme aplik├ície ako Wire to u─żah─Źuj├║.

M├┤┼żete tie┼ż zorganizova┼ą nieko─żko tematick├Żch rozhovorov napr├şklad na z├íklade konkr├ętnych projektov – a zabr├íni┼ą cel├ęmu t├şmu, aby str├ícal ─Źas spr├ívami, ktor├ę sa net├Żkaj├║ ka┼żd├ęho.

download Skype

Stiahnite si WhatsApp

Stiahnite si dr├┤t

Prejdite na stránku Google Hangouts

WeTransfer, Dropbox, Disk Google, dl.free.fr: prenos ve─żk├Żch s├║borov

WeTransfer Domovská stránka WeTransfer / Credits: Phonandroid

V┼żdy existuje pr├şli┼í ve─ża t├Żchto pr├şloh na odoslanie e-mailom. Po┼ítov├ę servery vo v┼íeobecnosti neakceptuj├║ s├║bory, ktor├ę presahuj├║ 20 a┼ż 25 MB v z├ívislosti od v├í┼ího poskytovate─ża. Preto je potrebn├ę, ak chcete napriek tomu posla┼ą ve─żk├ę pr├şlohy, aby ste pre┼íli extern├Żmi slu┼żbami.

WeTransfer – pre s├║bory do 2 go

WeTransfer pon├║ka bezplatn├ę odovzdanie s├║borov a┼ż do 2 Cho─Ćte, v┼íetko v mimoriadne jednoduchom a prepracovanom rozhran├ş. Ak ju chcete pou┼żi┼ą, jednoducho prejdite na web, pridajte svoje s├║bory, e-mail pr├şjemcu, spr├ívu a potom kliknite na tla─Źidlo Prenies┼ą. Je to 100% zadarmo, ale m├┤┼żete nastavi┼ą kone─Źn├Ż term├şn na 12 EUR mesa─Źne, ke─Ć bude s├║bor odstr├ínen├Ż, a chr├íni┼ą s┼ąahovanie pomocou hesla.

Pr├şstup WeTransfer

Dropbox – ┼ívaj─Źiarsky vojensk├Ż n├┤┼ż cloudov├ęho ├║lo┼żiska

Dropbox pon├║ka ├║lo┼żisko a┼ż 2 Cho─Ćte do bezplatnej verzie. Pre podniky je mo┼żn├ę s predplatn├Żm vyu┼ż├şva┼ą nieko─żko terabajtov ├║lo┼żiska. Na rozdiel od slu┼żby WeTransfer prich├ídza slu┼żba cloudov├ęho ukladania s aplik├íciou, z ktorej m├┤┼żete pristupova┼ą k svojim s├║borom takmer ako v pr├şpade sie┼ąov├ęho pevn├ęho disku.

Pr├şstup k Dropbox

Disk Google – ten, ktor├Ż u┼ż nie sme pr├ştomn├ş

M├íte adresu Gmailu? Potom u┼ż m├íte ├║─Źet Disk Google. Pravdepodobne t├íto jednoduch├í skuto─Źnos┼ą povedie ve─ża hr├í─Źov, aby sa rozhodli pre Disk Google, len ─Źo bud├║ chcie┼ą pren├í┼ía┼ą s├║bory. Najm├Ą preto, ┼że v bezplatnej verzii Disk Google nepon├║ka 2 Go ale 15 GB od roku 2011, ─Źo je e┼íte pohodlnej┼íie. Rovnako ako Dropbox je slu┼żba dostupn├í prostredn├şctvom v├í┼ího prehliada─Źa alebo prostredn├şctvom ┼ípecializovanej aplik├ície.

Prejdite na Disk Google

dl.free.fr – bezplatn├í slu┼żba, na ktor├║ by ste zabudli

Vedeli ste, ┼że spolo─Źnos┼ą Free u┼ż roky pon├║ka bezplatn├║ slu┼żbu zdie─żania s├║borov? V├Żhodou tohto rie┼íenia je, ┼że je mo┼żn├ę pren├í┼ía┼ą 10 GB s├║borov naraz pomocou FTP pod─ża v├í┼ího v├Żberu (napr. Cyberduck).

Pr├şstup k dl.free.fr

Pou┼ż├şvate n├ístroje, ktor├ę nie s├║ uveden├ę v tomto zozname ka┼żd├Ż de┼ł? Nev├íhajte a povedzte n├ím v koment├íroch!