Pozrite si hernú obrazovku aplikácie Acer Predator X27

Mo┼żno ste si na┼íli pred dvoma t├Ż┼żd┼łami na┼íu recenziu Asus ROG Swift PG27UQ, prv├ęho displeja 4K 144Hz na trhu s certifik├íciou DisplayHDR 1000 a samozrejme G-Sync HDR. Je to celkom cool obrazovka, ur─Źite jedna z najlep┼í├şch, ktor├║ m├┤┼żete z├şska┼ą, aj ke─Ć sme jej nedali presne ├║pln├ę odpor├║─Źanie kv├┤li jej cenovej cene 2 000 dol├írov a niektor├Żm probl├ęmom s v─Źasn├Żm prijat├şm.

Asus nie je jedin├Ż monitor na trhu. Nov├Ż Acer Predator X27 pou┼ż├şva t├║ ist├║ kartu AU Optronics, tak┼że je vybaven├Ż rovnak├Żmi ┼ípecifik├íciami, ale to neznamen├í, ┼że vykon├ívaj├║ rovnak├Ż v├Żkon, ak├Ż budem rozobera┼ą nesk├┤r.

Pokia─ż ide o dizajn, Acer je ─żahk├ę porazi┼ą tu. Predator X27 je v porovnan├ş s PG27UQ jednoducho atrakt├şvnej┼í├şm a kvalitnej┼í├şm produktom a ur─Źite je vhodnej┼í├ş pre svoju brut├ílnu cenu.

Pozrite si hernú obrazovku aplikácie Acer Predator X27 1

Predn├í strana samotnej obrazovky sa v skuto─Źnosti nel├ş┼íi od modelu Asus s podobnou ve─żkos┼ąou r├ímu a podobn├Żm jednoduch├Żm dizajnom. Ale je to platforma, na ktorej sa model X27 za─Ź├şna diferencova┼ą elegantnej┼í├şm a menej otvoren├Żm dizajnom.

Pozrite si hernú obrazovku aplikácie Acer Predator X27 2

Pre ┼íachtu pou┼ż├şva stojan ├║plne jedine─Źn├ę a kovov├ę telo, ktor├ę zapad├í do pr├ęmiov├ęho displeja, s hl├║pe premietacie prvky alebo farebn├ę zv├Żraznenia. Hrub├Ż st─║p na zadnej strane, ktor├Ż zais┼ąuje prisp├┤sobenie v├Ż┼íky a kr├║tenia s obvyklou podporou nakl├ípania, ni─Ź├ş elegantn├Ż dizajn trochu, ale z prednej strany to nie je dobr├ę vidie┼ą.

Pozrite si hernú obrazovku aplikácie Acer Predator X27 3

Zadn├í ─Źas┼ą chrbta vyzer├í rozumne, aj ke─Ć to patr├ş do kateg├│rie hr├í─Źov, ale nie je to tak├ę zl├ę ako z├íbavn├Ż ÔÇ×technick├ŻÔÇť ┼ít├Żl Asus PG27UQ, tak┼że v porovnan├ş s t├Żm je X27 v podstate najkraj┼íia obrazovka, ak├║ kedy bola vytvoren├í.

Model X27 pou┼ż├şva plast v┼íade, ale nohy maj├║ na chrbte dva r├┤zne povrchy a je to trochu lacn├ę. Obrazovka je st├íle robustn├í mon┼ítrum, aj ke─Ć pochybujem, ┼że je to hlavne kv├┤li podsvieteniu FALD

Pozrite si hernú obrazovku aplikácie Acer Predator X27 4

V dizajne s├║ tie┼ż integrovan├ę dva RGB LED p├ísky, jeden vo dver├ích tvaru V smerom nahor a druh├Ż pozd─║┼ż doln├ęho okraja. Jednozna─Źne ─Źistej┼í├ş sp├┤sob, ako za─Źleni┼ą RGB, ako to len vyhodi┼ą do obrovsk├ęho loga na zadnej strane, ale st├íle ho osobne deaktivujem.

Vstupy, ktor├ę z├şskate, s├║ na rozdiel od in├Żch obrazoviek G-Sync: DisplayPort a port HDMI plus zvukov├Ż konektor a rozbo─Źova─Ź USB. 3,0 S dvoma portami r├Żchleho pr├şstupu v─żavo.

Pozrite si hernú obrazovku aplikácie Acer Predator X27 5

OSD je ovl├ídan├ę p├┤sobiv├Żm prep├şna─Źom smeru displeja. Navig├ícia v ponuke Acer s funkciami je r├Żchla a ─żahk├í. V├Ą─Ź┼íina nastaven├ş, ktor├ę tu n├íjdete, sa t├Żka ovl├ídac├şch prvkov farby a podsvietenia, ale st├íle s├║ to ob─ż├║ben├ę polo┼żky, ako je napr├şklad cheatov├Ż sortiment a mo┼żnosti tmav├ęho zosil┼łova─Źa, aj ke─Ć je tu ve─ża rozmazan├ęho pohybu.

─Äal┼íia vec, ktor├í v├ís zauj├şma, je, ┼że som si ist├Ż, ┼że je akt├şvny chladiaci ventil├ítor. Asus PG27UQ bol kritizovan├Ż za to, ┼że m├í po─Źute─żn├Ż chladiaci ventil├ítor pre G-Sync HDR, a je mi ─ż├║to, ┼że Acer Predator X27 tie┼ż vy┼żaduje ventil├ítor na ochladenie interi├ęru. Spolo─Źnos┼ą Acer v┼íak pre tento ventil├ítor pou┼ż├şva v├Żrazne odli┼ín├║ riadiacu jednotku, ktor├í mu umo┼ż┼łuje meni┼ą r├Żchlos┼ą ventil├ítora.

Pozrite si hernú obrazovku aplikácie Acer Predator X27 6

Verzia Asus tejto obrazovky poh├í┼ła ventil├ítor st├íle rovnakou r├Żchlos┼ąou, zatia─ż ─Źo model Acer pomaly zvy┼íuje ventil├ítor z re┼żimu dlhodob├ęho sp├ínku, ─Źo je kraj┼í├ş a kraj┼í├ş sp├┤sob, ako zavies┼ą ┼íum z obrazovky. Model X27 sa tie┼ż zd├í tich┼í├ş v re┼żime SDR, zatia─ż ─Źo prehr├ívanie obsahu HDR sa prehr├íva na rovnakej ├║rovni zvuku ako PG27UQ.

Pri prehr├ívan├ş SDR je v┼íak ventil├ítor st├íle po─Źute─żn├Ż, ─Źo m├┤┼że by┼ą trochu nepr├şjemn├ę v d├┤sledku okolit├ęho hluku v miestnosti. V├Żhodne by tento typ obrazovky nevy┼żadoval ventil├ítor, v takom pr├şpade by bol ventil├ítor v├Ą─Ź┼í├ş, pomal┼í├ş a bli┼ż┼íie tich├Ż. Ale ako som u┼ż spomenul v preh─żade PG27UQ, je to jeden z probl├ęmov, ktor├Ż prich├ídza s produktmi, ktor├ę sa adoptuj├║ ─Źoskoro.