Pozrite sa na rozdiely medzi Telegramom a Telegramom X

Telegram je, ako to mnoh├ş pova┼żuj├║ za perfektn├║ alternat├şvu k WhatsApp. Okrem klasickej aplik├ície v┼íak existuje aj hojne pou┼ż├şvan├Ż s n├ízvom Telegram X.

Odkia─ż poch├ídza telegram X? A ak├Ż je rozdiel oproti p├┤vodnej verzii Telegramu? Aktualizujeme v├ís d┼ła ─Źo by ste mali vedie┼ą o Telegrame X. Budete vedie┼ą, ─Źo v├ím m├┤┼że pon├║knu┼ą a ─Źi sa v├ím aplik├ícia oplat├ş stiahnu┼ą, aj ke─Ć u┼ż m├íte nain┼ítalovan├Ż Telegram. V skuto─Źnosti m├┤┼żete pou┼ż├şvajte Telegram a Telegram X s├║─Źasne na va┼íom mobile bez probl├ęmov a s rovnak├Żm telef├│nnym ─Ź├şslom.

Telegram X sa narodil ako experimentálna verzia Telegramu

Vlastnosti Telegramu X

Telegram X je k dispoz├şcii pre Android dva roky a sa uk├ízal ako experiment├ílna verzia Telegramu. Jeho vytvorenie bolo v roku 2016 prostredn├şctvom s├║┼ąa┼że sponzorovanej Pavlom Durovom, tvorcom Telegramu.

Vyacheslav Krylov bol v├ş┼ąazom tejto s├║┼ąa┼że dosiahnut├şm v├Żznamn├ęho zlep┼íenia zalo┼żen├ęho na TDlib (telegramov├í datab├ízov├í kni┼żnica) s vy┼í┼íou r├Żchlos┼ąou, le┼ítenej┼í├şmi anim├íciami a experiment├ílnymi funkciami.

Ofici├ílne uvedenie na trh sa uskuto─Źnilo v janu├íri 2018. Pou┼ż├şvatelia zaznamenali v├Żrazn├ę zlep┼íenie plynulosti oper├ície, lep┼íie mo┼żnosti, prechody a anim├ície; v porovnan├ş s p├┤vodnou verziou.

Toto s├║ vylep┼íenia, ktor├ę n├íjdete v Telegrame X

Mo┼żnosti rozhrania Telegram X

Lep┼í├ş dizajn

Lep┼íie sa dosiahne dizajn a anim├ície, pon├║kaj├║ pr├şjemnej┼í├ş z├í┼żitok zo sledovania. K tomu dod├ívame, ┼że prechody s├║ plynulej┼íie a optimalizuj├║ z├í┼żitok z prehliadania.

M├í vylep┼íen├ę rozhranie

Rozhranie je lep┼íie organizovan├ę. M├íte dve okn├í, ktor├ę odde─żuj├║ ─Źety a hovory na tej istej obrazovke, tak┼że k jednej z t├Żchto dvoch mo┼żnost├ş m├íte ─żahk├Ż a r├Żchly pr├şstup. Konverz├ície ozna─Źen├ę ako d├┤le┼żit├ę s├║ tie┼ż oddelen├ę od ostatn├Żch, tak┼że ich m├┤┼żete ─żahko n├íjs┼ą.

M├┤┼żete vytv├íra┼ą vlastn├ę mot├şvy od za─Źiatku

M├íte viac mo┼żnost├ş prisp├┤sobenia t├ęm, m├┤┼żete ich vytvori┼ą od za─Źiatku a vybra┼ą si ak├║ko─żvek farbu, tapetu, ┼ít├Żl zoznamu rozhovorov at─Ć. Vysk├║┼íajte ┼ít├Żly Midnight Blue a Midnight Black pre elegantnej┼í├ş a decentnej┼í├ş displej. M├┤┼żete si vybra┼ą medzi r├┤zne bal├ş─Źky emod┼żi ─Źo ti pon├║kaj├║? Apple, Google, JoyPixels, Twitter a Samsung, medzi in├Żmi.

Telegram X nie je dokonal├Ż, m├í tie┼ż chyby

Aby sme pouk├ízali na vadu, povieme, ┼że pri zdie─żan├ş fotografie na Telegrame X v├ím neukazuje mo┼żnosti, medzi ktor├Żmi si m├┤┼żete vybera┼ą odosla┼ą ako s├║bor alebo ako fotografiu. Ak chcete obr├ízok odosla┼ą ako s├║bor, bude to trva┼ą trochu dlh┼íie: mus├şte pristupova┼ą k mo┼żnostiam s├║boru odoslania, ─Źo bude trva┼ą trochu dlh┼íie.

Obe aplik├ície, so svojimi rozdielmi, s├║ vo v┼íeobecnosti ve─żmi ├║─Źinn├ę. Sk├║ste oboje (dokonca to m├┤┼żete urobi┼ą aj s├║─Źasne) a vyberte si ten, ktor├Ż sa v├ím najviac p├í─Źi. Telegram X je rovnako bezpe─Źn├Ż ako Telegram a funguje lep┼íie. Jedin├í vec, preto┼że ke─Ć┼że nejde o stopercentn├║ kone─Źn├║ aplik├íciu, m├┤┼że ma┼ą v┼żdy nieko─żko ─Ćal┼í├şch ch├Żb. Teraz pozn├íte rozdiely medzi Telegramom a Telegramom X. Na ak├ę ─Ćal┼íie rozdiely by ste pouk├ízali?

Telegram X

Telegram