Pozor! Pripojenie k tejto bezdrôtovej sieti môže prerušiť funkciu Wi-Fi vášho iPhone

Chyba pomenovania bezdrôtovej siete bola objavená v AppleOperačný systém iOS, ktorý efektívne znemožňuje iPhone pripojiť sa k sieti Wi-Fi.

Tento problém si všimol bezpečnostný výskumník Carl Schou, ktorý zistil, že funkcia Wi-Fi telefónu sa po pripojení k sieti Wi-Fi s neobvyklým názvom natrvalo vypne.%p%s%s%s%s%n” aj po reštartovaní telefónu alebo zmene názvu siete (tj identifikátora servisnej sady alebo SSID).

Chyba by mohla mať vážne dôsledky v tom, že zlí herci by mohli problém zneužiť na umiestnenie podvodných Wi-Fi hotspotov s príslušným názvom, aby narušili funkcie bezdrôtovej siete zariadenia.

Podľa krátkej analýzy, ktorú v sobotu zverejnil Zhi Zhou, hlavný bezpečnostný inžinier v Ant Financial Light-Year Security Labs, problém pramení z chyby formátovania reťazca v spôsobe, akým iOS analyzuje vstup SSID, čo v procese spúšťa odmietnutie služby. .

“Pre zneužiteľnosť sa to neozýva a ostatné parametre sa nezdajú byť kontrolovateľné. Preto si nemyslím, že tento prípad je zneužiteľný,” poznamenal Zhou. “Koniec koncov, na spustenie tejto chyby sa musíte pripojiť k tejto sieti WiFi, kde je SSID viditeľné pre obeť. Stránka phishingového Wi-Fi portálu môže byť tiež efektívnejšia.”

Aj keď problém nie je reprodukovateľný na zariadeniach so systémom Android, telefóny iPhone, ktorých sa problém týkal, by si museli obnoviť nastavenia siete pre systém iOS tak, že prejdete na nastavenie > generál > Resetovať > Obnoviť nastavenia siete a potvrďte akciu.