Pozor! IPhone 12 MagSafe m├┤┼że ma┼ą vplyv na v├í┼í kardiostimul├ítor

V tomto ─Źl├ínku o dobrom a zlom iPhone 12 ste videli, ┼że jedn├Żm z najv├Ą─Ź┼í├şch probl├ęmov t├Żchto telef├│nov je pr├şslu┼íenstvo MagSafe. T├íto technol├│gia bola od pou┼ż├şvate─żov kritizovan├í (v├Ą─Ź┼íinou kv├┤li dobe na─Ź├ştania). Teraz v┼íak ┼ít├║dia odhalila ove─ża v├í┼żnej┼í├ş probl├ęm: iPhone 12 a Nab├şja─Źky MagSafe m├┤┼żu ovplyvni┼ą v├í┼í kardiostimul├ítor.

IPhone 12 a jeho nab├şja─Źka MagSafe sp├┤sobuj├║ ru┼íenie kardiostimul├ítora

IPhone 12 a jeho nab├şja─Źka MagSafe sp├┤sobuj├║ ru┼íenie kardiostimul├ítora

The Heart Rhythm Journal to uv├ídza v spr├íve zverejnenej za─Źiatkom janu├íra. ┼át├║dia preverila, ─Źi nedoch├ídza k ru┼íeniu medzi telef├│nom iPhone 12 a kardiostimul├ítorom Medtronic. Prilo┼żen├şm mobilu k hrudn├şku pacienta Magnety na iPhone sp├┤sobovali nebezpe─Źn├ę ru┼íenie kardiostimul├ítora. Pokra─Źuj├║ce vystavenie mobiln├ęmu ru┼íeniu m├┤┼że zariadenie dokonca zastavi┼ą.

Mali by ste zv├í┼żi┼ą, ┼że ┼ít├║dia je izolovan├Ż pr├şpad, ale st├íle je o mo┼żnosti, ┼że tieto mobily s├║ nebezpe─Źn├ę pre ─żud├ş s kardiostimul├ítorom.

Napriek tomu Apple nie ste jedin├Żm vinn├şkom tejto situ├ície. Spolo─Źnos┼ą Medical Xpress obvinila v├Żrobcov kardiostimul├ítorov v novinovom pr├şbehu. Pod─ża tohto m├ędia je nevyhnutn├ę, aby spolo─Źnosti ako Medtronic obnovili zlo┼żenie svojich zariaden├ş, aby sa vyhli nebezpe─Źn├Żm interakci├ím s mobilmi pacientov.

Odpove─Ć od Apple: premiestnite mobil ─Ćalej od kardiostimul├ítora

Premiestnite mobil ─Ćalej od kardiostimul├ítora

V prvom rade by ste to mali vedie┼ą pacienti s kardiostimul├ítorom sa nem├┤┼żu pribl├ş┼żi┼ą k magnetom. Magnetick├ę polia po┼íkodzuj├║ tieto typy lek├írskych implant├ítov.

Ale, ─îo je na iPhone 12 ┼ípeci├ílne? No ─Źo s├║ pohybliv├ę s mnoh├Żmi magnetmi. V skuto─Źnosti, Apple ned├ívno zverejnil vyhl├ísenie, v ktorom vysvet─żuje, pre─Źo m├í iPhone 12 to─żko magnetov. Pod─ża v┼íetk├ęho mobil potrebuje tieto objekty, aby mohol pou┼ż├şva┼ą technol├│giu MagSafe.

Kalifornsk├í spolo─Źnos┼ą potvrdzuje vo vyhl├ísen├ş, ┼że magnety iPhone 12 nezasahuj├║ do ─Źinnosti kardiostimul├ítorov (ako predch├ídzaj├║ce modely). Napriek tomu Apple odpor├║─Źa ponecha┼ą telef├│n a nab├şja─Źku MagSafe na 15 centimetrov alebo viac pre─Ź. T├Żm sa zabr├íni mo┼żn├Żm interakci├ím medzi magnetmi iPhonu a va┼íim kardiostimul├ítorom. Spolo─Źnos┼ą tie┼ż odporu─Źila, aby ste sa poradili so svoj├şm lek├írom a zistili, ─Źi potrebujete konkr├ętnu vzdialenos┼ą medzi telef├│nom a kardiostimul├ítorom.

A ty ─Źo mysl├şte na t├║to kontroverziu? Zd├í sa v├ím ┼ít├║dia Heart Rhythm Journal prehnan├í? Ty ├ínoApple Kontrolujete ├║─Źinky, ktor├ę maj├║ va┼íe mobiln├ę telef├│ny na zdravie va┼íich z├íkazn├şkov? Alebo za to m├┤┼żu v├Żrobcovia kardiostimul├ítorov? Nechajte svoj n├ízor v koment├íroch!

Na┼íou hlavnou radou je vyh├Żba┼ą sa magnetom, ak m├íte kardiostimul├ítor. A samozrejme nem├┤┼żeme presta┼ą odpor├║─Źa┼ą, aby ste svoj iPhone zmenili na mobiln├Ż telef├│n s Androidom. Pre─Źo nech├íme v├ím tu ─Źl├ínok s 5 najlep┼íie kompaktn├ę mobily, ktor├ę si m├┤┼żete k├║pi┼ą v roku 2021.

Zdroj | Denn├şk srdcov├ęho rytmu