Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Požiadajte pomocníka Google, aby vám prečítal príbeh pred spaním

Požiadajte pomocníka Google, aby vám prečítal príbeh pred spaním

Google vám chce prečítať príbeh pred spaním a spoločnosť Google Assistant vďaka nemu môže urobiť iba to.

Vďaka tejto funkcii Asistenta Google, ktorá sa volá Povedzte mi príbeh, vás spoločnosť Google povie príbehom prostredníctvom telefónu. Čo by mohol byť dar z nebies pre rodičov.

Ahoj Google, povedz mi príbeh

V roku 2017 spoločnosť Google povolila novú funkciu, ktorá vám umožňuje požiadať asistenta Google, aby vám (alebo vašim deťom) povedal príbeh. Bohužiaľ to fungovalo iba na zariadeniach Google Home. Rovnaká akcia v systéme Android alebo iOS by vám priniesla iba citát alebo vtip, ale nie príbeh.

V roku 2019 však spoločnosť Google implementovala túto funkciu na viacerých zariadeniach. Takže „Ahoj Google, povedz mi príbeh“ vygeneruje rovnakú reakciu aj na domovskej stránke Google, v systéme Android a iOS.

Odpoveď je, že vám asistent prečíta jeden z príbehov, ktoré si spoločnosť Google vybrala.

Ako požiadať spoločnosť Google, aby vám povedala príbeh

v váš blog, Google vysvetlil, že Povedzte mi príbeh, ktorý vám umožňuje počuť príbehy typu „Buďme hasiči!“ (Blaze and Monster Machines) a „Robot Rampage“ (korytnačky pre dospievajúcich mutantov Ninja). Môžete tiež požiadať Google, aby vám prečítal príbeh pred spaním.

Spoločnosť Google vydala Tell Me a Story, ktorý sa zhoduje s Deň rozprávok, ktorý sa oslavuje každý rok 27. apríla. Čítanie by však malo byť celoročnou činnosťou a príkaz „Ahoj Google, povedz mi príbeh“, našťastie, bude fungovať 365 dní v roku.

Tell Me A Story je k dispozícii v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve, Kanade, Austrálii a Indii. Všetko, čo musíte použiť, je zariadenie so systémom Android alebo iOS s nainštalovaným asistentom Google, ako aj najnovšia verzia aplikácie Knihy Google Play.

Anbos si môžete stiahnuť z obchodu s aplikáciami a hrami Google.

download Asistent Google na adrese:

k stiahnutiu: Knihy Google Play na adrese:

Rodičia sú lepší ako Asistent Google

Je to dobrá vlastnosť pomocníka Google a ďalší nástroj v arzenáli rodičov, keď ich najmenší nespia. Nechať si však pomocníka Google prečítať si príbeh pred spaním, nie je náhradou za to, že to urobíte sami. Obzvlášť ak robíte aj všetky hlasy!