PowerPoint neprehráva zvuk ani video Windows 10 [FIXED]

PowerPoint neprehráva zvuk ani video Windows 10 [FIXED] 1

Prezent├ície programu PowerPoint kombinuj├║ r├┤zne m├ędi├í v prezent├íci├ích. V├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov programu PowerPoint pravdepodobne prid├í aspo┼ł nejak├ę audio a video, aby boli prezent├ície zauj├şmavej┼íie.

Program PowerPoint v┼íak nepodporuje v┼íetky form├íty m├ędi├ş. Ak teda aplik├ícia neprehr├íva zvuk a video v prezent├ícii, pravdepodobne je to kv├┤li nekompatibiln├Żm form├ítom m├ędi├ş alebo nem├íte pre ne k dispoz├şcii potrebn├ę kodeky.

─îo robi┼ą, ak v aplik├ícii PowerPoint nem├┤┼żete prehr├íva┼ą zvuk alebo video

obsah:

    Nastavenie kompatibility m├ędi├ş Kontrola kodekov Zabezpe─Źenie kompatibility videa Prevedenie zvukov├ęho alebo video s├║boru Nastavte hodnotu odkazu Odstr├íni┼ą prie─Źinok TEMP

Rie┼íenie: V programe PowerPoint nie je mo┼żn├ę prehr├íva┼ą zvuk ani video

Rie┼íenie 1 – Zabezpe─Źi┼ą kompatibilitu s m├ędiami

Prv├í vec, ktor├║ by sme mali vysk├║┼ía┼ą, je nastavenie vhodn├Żch nastaven├ş kompatibility m├ędi├ş v programe PowerPoint. T├íto mo┼żnos┼ą nastav├ş v┼íetko na svoje miesto, tak┼że m├┤┼żete bez probl├ęmov prehr├íva┼ą vstavan├ę m├ędi├í.

Optimaliz├ícia kompatibility m├ędi├ş v programe PowerPoint:

    ├Źs┼ą do postupy menu a vyberte Info. PowerPoint zist├ş, ─Źi va┼íe m├ędi├í nie s├║ kompatibiln├ę s programom a Optimalizujte kompatibilitu m├ędi├ş Zobraz├ş sa mo┼żnos┼ą. Vyberte t├║to mo┼żnos┼ą a program PowerPoint optimalizuje vlo┼żen├ę m├ędium. Nechajte sprievodcu naskenova┼ą vlo┼żen├ę m├ędium. Ak je k dispoz├şcii okam┼żit├ę rie┼íenie, probl├ęm automaticky vyrie┼íi sprievodca.

Ak on Optimalizujte kompatibilitu m├ędi├ş Mo┼żnos┼ą nedok├í┼że probl├ęm vyrie┼íi┼ą, aspo┼ł uk├í┼że vinn├şka. Na z├íklade t├Żchto inform├íci├ş viete, ─Źo robi┼ą viac. ─îo n├ís zavedie k na┼íim ─Ćal┼í├şm trom rie┼íeniam …

Rie┼íenie 2 – Skontrolujte kodeky

Ak nem├íte v po─Ź├şta─Źi nain┼ítalovan├ę spr├ívne multimedi├ílne kodeky, budete ma┼ą v┼íetky druhy probl├ęmov s prehr├ívan├şm zvuku / videa. Vr├ítane probl├ęmu programu PowerPoint, o ktorom tu hovor├şme.

Skontrolujte, ─Źi s├║ va┼íe kodeky u┼ż nain┼ítalovan├ę, a preto ich aktualizujte. Ak nie, nain┼ítalujte ich.

Ak si nie ste ist├ş, ktor├Ż bal├şk kodekov zvoli┼ą, pre─Ź├ştajte si n├í┼í zoznam najlep┼í├şch zvukov├Żch a obrazov├Żch kodekov pre Windows,

Rie┼íenie 3 – Uistite sa, ┼że form├ít zvuku / videa je kompatibiln├Ż

Dosiahli sme pravdepodobn├ę jadro probl├ęmu. Ak v prezent├ícii programu PowerPoint nem├┤┼żete prehr├íva┼ą video ani audio, existuje ve─żk├í pravdepodobnos┼ą, ┼że pou┼ż├şvate nepodporovan├Ż form├ít m├ędi├ş.

Pokia─ż ide o zvuk, PowerPoint 2010 pou┼ż├şva hlavne WAV ├║lohy! Tak┼że ak ho pou┼żijete MP3 v prezent├ícii sa m├┤┼żu vyskytn├║┼ą nejak├ę probl├ęmy. V aplik├ícii PowerPoint 2016 s├║ veci o nie─Źo lep┼íie. Okrem s├║borov WAV t├íto verzia tie┼ż podporuje s├║bory .m4a S├║bory k├│dovan├ę zvukom AAC. Nie je zaru─Źen├ę, ┼że nebude fungova┼ą ┼żiadny in├Ż form├ít.

Pokia─ż ide o vide├í, rozsah podporovan├Żch form├ítov je tie┼ż dos┼ą obmedzen├Ż. Spolo─Źnos┼ą Microsoft odpor├║─Źa wmv s├║bory pre program PowerPoint 2010, zatia─ż ─Źo sa prid├í verzia 2016 mp4 s├║bory k├│dovan├ę videom H.264 a zvukom AAC. Microsoft tie┼ż poznamen├íva, ┼że vide├í vo form├íte Flash nemusia fungova┼ą v najnov┼í├şch verzi├ích programu PowerPoint (2013 a 2016).

Rie┼íenie 4 – Skonvertujte audio alebo video s├║bor

Ako sme povedali, hoci program PowerPoint m├┤┼że podporova┼ą aktu├ílny form├ít videa alebo zvuku, v┼żdy je najlep┼í├şm rie┼íen├şm ich jednoducho previes┼ą na s├║bor .wmv / .wma.

Na┼í┼ąastie existuj├║ desiatky n├ístrojov, ktor├ę dok├í┼żu va┼íe m├ędi├í previes┼ą v kr├ítkom ─Źase. A ke─Ć┼że v├Żber je pomerne ┼íirok├Ż, zostavili sme zoznam najlep┼í├şch audio / video prevodn├şkov pre Windows, Nezabudnite sa teda pozrie┼ą.

Rie┼íenie 5 – Nastavte hodnotu odkazu

Aj ke─Ć sa odpor├║─Źa pou┼żitie s├║borov .wma, nemus├ş by┼ą praktick├ę. Hlavne preto, ┼że s├║bory .wma s├║ v├Ą─Ź┼íie ako in├ę form├íty. A preto┼że PowerPoint m├í mal├║ vec, ktor├í sa naz├Żva obmedzen├í hodnota odkazu.

T├íto vo─żba v├ím zabr├íni zahrn├║┼ą ve─żk├ę s├║bory do va┼íej prezent├ície. Ak v├í┼í s├║bor prekro─Ź├ş tento limit, nem├┤┼żete ho vlo┼żi┼ą.

Zjavn├Żm rie┼íen├şm tohto probl├ęmu je jednoducho zv├Ż┼íi┼ą limit. Ako pou┼żi┼ą:

    ├Źs┼ą n├ístroje> vo─żba, vybra┼ą v┼íeobecn├Ż jazykom. Nastavte hodnotu pre Zvuk odkazov s ve─żkos┼ąou s├║boru v├Ą─Ź┼íou ako 500 000 KB (alebo ve─żkos┼ą s├║boru, ktor├Ż sa sna┼ż├şte vlo┼żi┼ą). cvaknutie OK ulo┼żte zmeny.

Rie┼íenie 6 – Odstr├í┼łte prie─Źinok TEMP

Ve─ża prie─Źinkov TEMP je ulo┼żen├Żch ve─ża do─Źasn├Żch s├║borov, ktor├ę m├┤┼żu ovplyvni┼ą PowerPoint. Tak┼że ak ste si ist├ş, ┼że pou┼ż├şvate spr├ívny form├ít a m├íte nain┼ítalovan├ę v┼íetky potrebn├ę kodeky, sk├║ste tento prie─Źinok odstr├íni┼ą. Vy─Źistite prie─Źinok TEMP Windows 10:

    lis K─ż├║─Ź k v├ş┼ąazstvu + R, na be┼ża┼ą okno, zadajte nasleduj├║cu cestu: % Teplota% Vyberte v┼íetky s├║bory pomocou TMP roz┼í├şrenie. Vyma┼żte s├║bory. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

Tam p├┤jdete, v├í┼í prie─Źinok TEMP je teraz ─Źist├Ż ako nov├Ż. D├║fajme, ┼że to vyrie┼íi probl├ęmy s platbami v programe PowerPoint.

Tu je nieko─żko sp├┤sobov, ako opravi┼ą prezent├ície programu PowerPoint, ktor├ę neprehr├ívaj├║ video a zvuk. Uistite sa, ┼że form├íty medi├ílnych s├║borov s├║ kompatibiln├ę s programom PowerPoint a ─Źi maj├║ potrebn├ę kodeky.

Z editora Pozn├ímka: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne publikovan├Ż v novembri 2016 a odvtedy bol kompletne aktualizovan├Ż a aktualizovan├Ż, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.

S├ÜVISIACE PR├ŹBORY, KTOR├ë MUS├ŹTE POZRIE┼Ą