Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Povesti procesorov Intel pre stolné počítače poukazujú na konfiguráciu Big.Little, 16 jadier

Táto stránka môže získavať provízie za provízie z odkazov na tejto stránke. Podmienky používania. Povesti procesorov Intel pre stolné počítače poukazujú na konfiguráciu Big.Little, 16 jadier 1

Jedným z rozdielov medzi návrhom CPU pre stolové / prenosné počítače a procesormi ARM používanými v mobilných zariadeniach je to, že sa opierajú o schému označovanú ako big.Little. Pretože mobilné zariadenia majú také malé výkonové obálky, ich SoC majú často dve sady jadier – „veľkú“ výkonnú sadu jadier CPU na zvládnutie náročných pracovných záťaží a súbor „malých“ jadier na zvládnutie základných úloh s nízkou spotrebou. Apple nenazýva svoj vlastný prístup big.Little, ale funguje na rovnakom princípe.

Naopak, AMD a Intel nikdy nepristúpili k veľkej konfigurácii pre akýkoľvek desktopový procesor.SEEAMAZON_ET_135 Pozri Amazon ET obchod Najbližšia časť, ktorá existuje na strane vecí x86, je Lakefield od spoločnosti Intel, ktorý kombinuje štyri jadrá procesorov triedy Atom s jedným 10nm jadrom ľadového jazera. Ak sú tieto fámy presné, zmení sa to s Alder Lake-S. Intel nielenže prinesie na trh veľkú konfiguráciu, ale aj vo vysokovýkonných procesoroch.

Hovorí sa o snímke, údajne od spoločnosti Intel, ktorá ukazuje spoločnosti, ktorá uvádza na trh konfiguráciu Alder Lake s ôsmimi veľkými a ôsmimi malými jadrámi, spárovanú s grafickým procesorom „GT1“ na LGA 1700.

Povesti procesorov Intel pre stolné počítače poukazujú na konfiguráciu Big.Little, 16 jadier 2s trepačkou, Načasovanie soketu nie je šialené, najmä ak spoločnosť Intel zachováva kompatibilitu chladiča. Myšlienka grafického jadra „GT1“ by znamenala, že spoločnosť Intel rebranizuje svoju divíziu GPU, pretože stolné čipy typicky prenášajú GT2, ale to nie je tiež nemožné.

Technickým dôvodom, ktorý si treba dávať pozor na túto povesť, je to, že to nie je vôbec jasné prečo by ste chceli priniesť 8+8 konfigurácia na stolný čip. Windows 10 bol aktualizovaný, aby podporoval big.Little v rámci toho, aby bol kompatibilný s ARM, ale väčšina používateľov stolných počítačov by radšej nechala mať buď 1). Viac hodinovej frekvencie alebo 2). Viac „veľkých“ jadier, ak sa ponúkne výber. Referenčné hodnoty veľkých.Niektoré SoC, ktoré sa datujú do roku 2015, ukazujú, že výhoda vystrelenia malých jadier bola pomerne malá:

Povesti procesorov Intel pre stolné počítače poukazujú na konfiguráciu Big.Little, 16 jadier 3

Vždy je možné, že spoločnosť Intel našla spôsob zlepšenia výkonu pri súčasnom vykonaní pracovnej záťaže alebo že malé jadrá sú určené na prevádzku v režime nízkej spotreby energie, ktorý výrazne znižuje spotrebu energie stolného počítača a zároveň udržuje systém v pohotovosti. Ale zatiaľ čo používatelia stolných počítačov sa môžu starať o energetickú účinnosť a starajú sa o ňu, zdá sa, že je to skôr mobilná funkcia ako stolná. Konkrétne sa tu hovorí o stolných počítačoch, nie o prenosných počítačoch.

Mohol by to byť pokus spoločnosti Intel „falošne“ mať 16jadrový procesor pre počítače? opäť platí, možný, ale nie príliš pravdepodobné. Takýto posun by bola veľkolepo slabo prijatá tlačou a nie je jasné, aký úžitok z toho získa spoločnosť Intel.

Nakoniec je tu skutočnosť, že spoločnosť Intel bude mať tento rok na trhu s Comet Lake už desaťjadrové procesory. Teraz spoločnosť Intel môže a robí úpravy svojich rodín CPU – napríklad pridala a odstránila Hyper-Threading a zvýšila absolútny počet jadier dostupných v rodinách i3 / i5 / i7. Ale klesá späť na Alder Lake od 10 do 8 by to bolo bezprecedentné zníženie. Intel by si mal byť istý v podstatne vyššiu rýchlosť IPC a / alebo hodín, aby si mohol byť istý, že 8 Jadrá CPU by prekonali 10 z predchádzajúcej generácie.

Potom znova, ak by to Intel mohol vziať 1.18x zvýšenie IPC z ľadového jazera nad kávovým jazerom a kombinuje ho s úpravou frekvencie Coffee Lake, čo by predstavovalo 1.16x zlepšenie výkonnosti práve tu. Takže tu opäť existuje potenciálna cesta, najmä ak Intel uvoľnil svoj TDP na 150 W – ale existujú aj dôvody na otázku, či by spoločnosť implementovala tento druh stratégie, a viac otázok ako odpovedí na výhody, ktoré to prináša.

Teraz si prečítajte: