Používatelia Tinderu čelia potrebe nahrať PASSPORT alebo vodičský preukaz, aby mohli pomocou aplikácie zastaviť choré a sumce

TINDER uviedol, že čoskoro umožní všetkým používateľom overiť si totožnosť nahraním dokumentov, ako je pas alebo vodičský preukaz.

Tento krok by mohol pomôcť používateľom aplikácie vyhnúť sa tomu, aby ich ľudia vydávali za ľudí, ktorí sa vydávajú za niekoho iného.

Spoločnosť vo vyhlásení vysvetlila: „Tinder oznamuje, že v nadchádzajúcich štvrťrokoch sprístupní overenie totožnosti členom na celom svete.

„Tinder vezme do úvahy odporúčania odborníkov, vstup od našich členov, aké dokumenty sú v každej krajine najvhodnejšie a miestne zákony a nariadenia, pretože určuje, ako bude táto funkcia dostupná.

„Produkt sa začne dobrovoľne, okrem prípadov, keď to ukladá zákon, a na základe prijatých vstupov sa bude vyvíjať tak, aby bol zaistený spravodlivý, inkluzívny a súkromný prístup k overovaniu ID.“

Táto funkcia je v Japonsku k dispozícii od roku 2019.

Používatelia nebudú musieť nahrávať ID, ak nechcú, pretože Tinder uznáva, že niektorí ľudia nemusia chcieť zdieľať svoju identitu online z dôvodu oprávnených obáv o súkromie.

Tinder však chce, aby túto funkciu používalo čo najviac ľudí.

Rory Kozoll, vedúci produktu pre dôveru a bezpečnosť v spoločnosti Tinder, uviedol: „Overovanie ID je zložité a podfarbené, a preto k zavádzaniu pristupujeme formou testovania a osvojovania.

„Vieme, že jednou z najcennejších vecí, ktoré môže Tinder urobiť, aby sa členovia cítili bezpečne, je dať im väčšiu dôveru, že ich zápasy sú autentické, a väčšiu kontrolu nad tým, s kým komunikujú.

„Dúfame, že všetci naši členovia na celom svete uvidia výhody interakcie s ľuďmi, ktorí prešli naším procesom overenia identifikácie.

„Tešíme sa na deň, keď bude na Tinderi overených čo najviac ľudí.“

Presný dátum, kedy môžu používatelia Spojeného kráľovstva a USA získať prístup k funkcii overenia, nebol stanovený.

Žena zdieľa milostný príbeh Tinder po tom, ako sa nedávno zhodla s mužom, s ktorým v roku 2019 nadviazala „očný kontakt“ na AUTOBUSE a odhaľuje, že sa teraz stretli viackrát

V ďalších správach sa falošné akty generované umelou inteligenciou a zverejnené na chúlostivom webe šíria online.

Tvoj Facebook profilový obrázok by mohol byť odstránený bez vášho súhlasu, ak porušíte pravidlá stránok o falošných správach.

A, Instagram vám uľahčuje verejné zobrazovanie vašich zámen vo vašom profile.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu