Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Pou┼ż├şvatelia Edge bud├║ ─Źoskoro m├┤c┼ą synchronizova┼ą svoje roz┼í├şrenia a kolekcie

zbierky roz┼í├şren├ş synchroniz├ície na okraji

Pou┼ż├şvatelia nov├ęho webov├ęho preh─żad├íva─Źa Microsoft Edge m├┤┼żu ─Źoskoro by┼ą schopn├ş synchronizova┼ą roz┼í├şrenia a kolekcie pomocou vstavanej funkcie synchroniz├ície webov├ęho preh─żad├íva─Źa.

Spolo─Źnos┼ą Microsoft za─Źala zav├ídzanie tejto funkcie v najnov┼íej verzii Microsoft Edge Canary, moment├ílne vo verzii82.00,425.0, Aj ke─Ć zatia─ż nie je k dispoz├şcii pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov Kan├írskych ostrovov, o─Źak├íva sa, ┼że sa po─Źet v nadch├ídzaj├║cich t├Ż┼żd┼łoch zv├Ż┼íi a ┼że mo┼żnosti sa nakoniec presun├║ na kan├íly Beta a Stable spolo─Źnosti Microsoft Edge.

Webov├Ż prehliada─Ź Microsoft Edge zalo┼żen├Ż na prehliada─Źi Chromium bol ofici├ílne spusten├Ż 15. janu├íra 2020 pre Windows 7, 8,1 a 10 a Appleopera─Źn├Ż syst├ęm Macintosh.

P├┤vodn├í verzia bola spusten├í s obmedzenou podporou synchroniz├ície; Pou┼ż├şvatelia programu Microsoft Edge m├┤┼żu synchronizova┼ą ob─ż├║ben├ę polo┼żky, nastavenia, ├║daje formul├írov (napr├şklad adresy alebo kontaktn├ę inform├ície) a hesl├í.

Funkcie ako synchroniz├ícia hist├│rie prehliadania, otvoren├ę karty, roz┼í├şrenia alebo zbierky prvkov ┼ípecifick├ę pre Edge zatia─ż nie s├║ v stabiln├Żch verzi├ích podporovan├ę. Konfigura─Źn├í str├ínka synchroniz├ície ich v┼íak uv├ídza u┼ż ÔÇ×─ŹoskoroÔÇť a spolo─Źnos┼ą Microsoft s─żubuje, ┼że nov├║ funkciu zapne ÔÇ×hne─Ć, ako bude pripraven├íÔÇť.

Najmenej dve z uveden├Żch mo┼żnost├ş synchroniz├ície, ktor├ę e┼íte nie s├║ k dispoz├şcii, roz┼í├şrenia a zbierky, sa v s├║─Źasnosti zav├ídzaj├║ v najnov┼íej zostave na Kan├írskych ostrovoch. Pou┼ż├şvatelia okrajov m├┤┼żu skontrolova┼ą podporu otvoren├şm konfigura─Źnej str├ínky synchroniz├ície v prehliada─Źi; Na─Ź├şta sa: // settings / profiles / syncin na paneli s adresou a otvor├ş sa konfigura─Źn├í str├ínka. Note ┼że synchroniz├íciu je potrebn├ę najprv zapn├║┼ą prihl├ísen├şm sa do ├║─Źtu Microsoft, aby ste z├şskali mo┼żnosti na prisp├┤sobenie synchroniz├ície ├║dajov medzi zariadeniami.

Potom sta─Ź├ş prepn├║┼ą nastavenie roz┼í├şren├ş a kolekci├ş na str├ínke a povoli┼ą synchroniz├íciu ├║dajov. Mo┼żnosti m├┤┼żete kedyko─żvek vypn├║┼ą na tej istej str├ínke.

Na synchroniz├íciu ├║dajov je potrebn├Ż ├║─Źet Microsoft. Synchronizovan├ę roz┼í├şrenia sa stan├║ dostupn├Żmi vo v┼íetk├Żch in┼ítanci├ích Edge, v ktor├Żch je pou┼ż├şvate─ż prihl├ísen├Ż pomocou toho ist├ęho ├║─Źtu a to ist├ę plat├ş aj pre zbierky.

Proces nastavenia synchroniz├ície v Edge je pohodln├Ż Windows 10 zariaden├ş, ktor├ę sa pou┼ż├şvatelia prihlasuj├║ pomocou ├║─Źtov Microsoft, preto┼że na synchroniz├íciu pou┼ż├şvaj├║ tento ├║─Źet jedin├Żm kliknut├şm. Je v┼íak mo┼żn├ę pou┼żi┼ą in├Ż ├║─Źet na synchroniz├íciu ├║dajov medzi r├┤znymi in┼ítanciami Edge.

Spolo─Źnos┼ą Microsoft neodhalila, kedy bud├║ nov├ę mo┼żnosti synchroniz├ície dostupn├ę vo verzii Beta alebo Stable verzie Microsoft Edge.