Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Pou┼ż├şvate v syst├ęme Android bezplatn├ę siete VPN? M├┤┼żu v├ím kradn├║┼ą ├║daje …

V z├íujme ochrany komunik├ície pou┼ż├şvatelia pou┼ż├şvaj├║ siete VPN. V praxi je pri vytv├íran├ş VPN komunik├ícia ┼íifrovan├í a je takmer nemo┼żn├ę na ne ┼ípehova┼ą.

Ned├ívna ┼ít├║dia v┼íak ukazuje, ┼że bezplatn├ę aplik├ície VPN maj├║ bezpe─Źnostn├ę medzery. Ak pou┼ż├şvate bezplatn├ę siete VPN, je lep┼íie myslie┼ą dvakr├ít.

Pou┼ż├şvate v syst├ęme Android bezplatn├ę siete VPN? M├┤┼żu v├ím kradn├║┼ą ├║daje ...

─îo je to VPN?

VPN je:

    virtu├ílne– inform├ície pre s├║kromn├║ sie┼ą sa pren├í┼íaj├║ ÔÇ×navrchÔÇť siete s├║kromn├Ż– Komunik├ícia je ┼íifrovan├í, aby sa zachovala d├┤vernos┼ą ├║dajov medzi odosielate─żom a pr├şjemcom.

Ke─Ć pou┼ż├şvate─ż vytvor├ş pripojenie VPN, je to bol vytvoren├Ż bezpe─Źn├Ż komunika─Źn├Ż kan├íl, pomocou techn├şk ┼íifrovania a autentifik├ície, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ spo─żahliv├║ v├Żmenu ├║dajov cez verejn├ę siete (napr├şklad predajca pripojen├Ż k internetu, m├┤┼że pre spolo─Źnos┼ą vytvori┼ą VPN a z├şska┼ą tak pr├şstup k sistema intern├ę z├ísoby / objedn├ívky, ako keby boli fyzicky pripojen├ę k miestnej sieti spolo─Źnosti, aby bolo mo┼żn├ę bezpe─Źne konzultova┼ą alebo zaznamen├íva┼ą ur─Źit├Ż druh inform├íci├ş).

VPN tie┼ż umo┼ż┼łuj├║ prepoji┼ą s├║kromn├ę ÔÇőÔÇősiete. Predstavte si napr├şklad, ┼że m├íte spolo─Źnos┼ą v Lisabone a pobo─Źku v Porto a chcete vytvori┼ą jedin├║ s├║kromn├║ sie┼ą (Lisabon + Porto) bez pren├íjmu vyhraden├Żch okruhov. Okrem zn├ş┼żenia n├íkladov, spo─żahlivosti a stability, pou┼żitie VPN (site-to-site) v tomto scen├íri umo┼żn├ş vzdialen├Ż bezpe─Źnostn├Ż pr├şstup medzi podnikov├Żmi strojmi a pobo─Źkami a naopak.

Bezplatn├ę aplik├ície VPN maj├║ probl├ęmy s bezpe─Źnos┼ąou

┼át├║diu vykonali v├Żskumn├ş pracovn├şci v oblasti bezpe─Źnostn├Żch rie┼íen├ş VPNPro, Pod─ża inform├íci├ş s├║ klienti VPN, ako je SuperVPN Free VPN, ktor├ş maj├║ viac ako 100 mili├│nov stiahnut├ş, zranite─żn├ş. Pod─ża ┼ít├║die m├í tento klient VPN kritick├ę zranite─żn├ę miesta a umo┼ż┼łuje ├║toky typu Man-in-the-Middle.

Okrem aplik├ície SuperVPN VPN zadarmo by ste nemali pou┼ż├şva┼ą ─Ćal┼íie aplik├ície.

Pou┼ż├şvate v syst├ęme Android bezplatn├ę siete VPN? M├┤┼żu v├ím kradn├║┼ą ├║daje ... 1

V┼íetky tieto aplik├ície s├║ k dispoz├şcii v ofici├ílnom obchode s aplik├íciami pre Android. Ako vid├şte, v┼íetky maj├║ tis├şce stiahnut├ş a ovplyv┼łuj├║ asi 120 mili├│nov pou┼ż├şvate─żov. Tento typ zranite─żnosti umo┼ż┼łuje ├║to─Źn├şkom ukradn├║┼ą osobn├ę ├║daje pou┼ż├şvate─żov, ako s├║ hesl├í, fotografie, spr├ívy at─Ć.