Používanie služby Google Discover na mobilnom telefóne Xiaomi je také jednoduché

Dnes sa toho deje tak často, že je ľahké stratiť prehľad o najdôležitejších správach. Od Googlu to dobre vedia, a preto chceli ponúknuť jednoduchú a pohodlnú možnosť, ako vás informovať o najaktuálnejších správach z vašej lokality a sveta, na rovnakom mieste a prispôsobených pre vás.

Tak sa zrodil Google Discover, veľmi zaujímavý nástroj, ktorý majú takmer všetci používatelia Androidu na dosah, hneď ako zapnú mobil. Pretože, ak stále neviete, ako z Discoveru Google vyťažiť maximumTu vám vysvetlíme všetko, čo musíte urobiť, najmä ak máte mobilný telefón s MIUI, personalizačnou vrstvou Xiaomi.

Najúčinnejšie metódy používania služby Google Discover vo vašom Xiaomi

ako nechať Google objaviť mobilný návod na xiaomi

Aj keď existujú aj iné možnosti, ako napríklad Feedly, skutočnosť, že takmer všetky telefóny s Androidom majú predinštalované služby Google najviac preferujú riešenia vyvinuté touto spoločnosťou. Pozrime sa teda, ako sa môžete k službe Google Discover dostať čo najrýchlejšie.

A ak máte mobil Redmi alebo Mi, tak vám gratulujeme, pretože Spoločnosť Xiaomi sa rozhodla integrovať službu Google Discover do svojej vrstvy prispôsobenia. Tak, že vo svojej najnovšej verzii MIUI 12 bol trezor aplikácií nahradený službou Google Discover.

Musíme však objasniť, že hoci pravdepodobne ešte stále nemáte MIUI 12, odteraz si rovnako rýchlo môžete užívať obsah dostupný v službe Google Discover, Stačí, ak tieto metódy uvediete do praxe:

Vyskúšajte miniaplikáciu Google na domovskej obrazovke

ako používať google objaviť widget pre Android xiaomi miui

Tento trik funguje na akomkoľvek mobile s Androidom, bez ohľadu na výrobcu. Stačí aktivovať navigačný panel Google, to je najrýchlejší spôsob prístupu k službe Google Discover z domovskej obrazovky. V predvolenom nastavení je tento panel aktívny na všetkých telefónoch Xiaomi alebo takmer na iných značkách. Ak ho však nemáte, na prístup k službe Google Discover z tohto widgetu ho stačí vyhľadať medzi možnosťami widgetu:

  • Prvá vec, ktorú urobíte, je nechať prst stlačený na domovskej obrazovke, kým sa vám nezobrazia možnosti úprav a konfigurácie.
  • V prípade Xiaomi nižšie uvidíte tri možnosti; možnosť zmeniť tapetu, možnosť vybrať miniaplikáciu a tretia možnosť zobraziť ďalšie nastavenia štýlu.
  • Vyberte možnosť Widgety a posuňte zobrazenie nadol, kým nenájdete dve miniaplikácie Google.
  • Je to veľmi dôležité nezamieňajte si miniaplikácie Google s widgetmi pre Chrome.
  • Prvá miniaplikácia Google je tá, ktorá vám ukazuje typický vyhľadávací panel a druhý vám ukazuje informácie o dôležitých udalostiach a aktuálnom dátume.
  • Kliknite na prvú možnosť pridať panel vyhľadávania Google na domovskú obrazovku.

A voila, teraz máte prístup k službe Google Discover kedykoľvek, stačí kliknúť na „G“, ktoré sa zobrazí vľavo, automaticky vám zobrazí najnovšie správy zo služby Google Discover.

Google Discover je tiež v trezore aplikácií

ako používať google objaviť z trezoru aplikácií xiaomi android miui

Ak na ploche nemáte veľa miesta a nepáči sa vám panel vyhľadávania Google, nemusíte sa obávať, MIUI má veľmi zaujímavú možnosť čo je, bohužiaľ, často zbytočné. Hovoríme o trezore aplikácií.

Trezor aplikácií je úplne vľavo na domovskej obrazovke. Mnohí vedia, že tam je, ale len málo ľudí mu dáva využitie, ktoré si zaslúži. Preto, ako sme už uviedli, Xiaomi od MIUI 12 upustilo a nahradilo ho službou Google Discover. Ale verte či neverte, v aktuálnom trezore aplikácií je k dispozícii možnosť prístupu k službe Google DiscoverJednoducho to nevyzerá ako obvykle. Ak sa pozriete pozorne, vyhľadávací panel Google je v spodnej časti a nie v hornej časti. Aby ste mali jasnejšiu predstavu, riaďte sa obrázkom, ktorý sme tu uviedli.

  • Ak chcete získať prístup k službe Google Discover z trezoru aplikácií kliknite na panel Google.
  • Ďalšie, vaša história vyhľadávania sa zobrazí v prehliadači Chrome.
  • Ak chcete vstúpiť do služby Google Discover musíte znova trafiť „G“ na lište.

Ako vidíte, na rozdiel od widgetu, správy sa vám nezobrazia priamoNamiesto toho budete musieť kliknúť v dvoch krokoch, takže možno časom skončíte uprednostňovaním možnosti panela vyhľadávania.

Použite launcher v štýle čistého Androidu

google objaviť mobilný návod pre xiaomi

MIUI nie je zvieracia kazajka, Ak sa s touto vrstvou prispôsobenia necítite, môžete vyskúšať jeden z existujúcich spúšťačov. Ide o to, že môžete použiť ten, ktorý vám poskytne zážitok podobný čistému Androidu a s ktorým budete mať lepšiu integráciu so službou Google Discover. Existuje niekoľko, ale zatiaľ najlepší je Rootless, spúšťač Google Pixel. Tu je tlačidlo sťahovania v službe Google Play:

Spúšťač bez rootov

Na druhej strane, ak máte sériu Xiaomi A, ako je Mi A2 alebo novší MI A3, budete viac ako spokojní s tým, že Google Discover je do týchto mobilných telefónov veľmi dobre integrovaný, pretože sú vybavené systémom Android One, čo platí aj pre akéhokoľvek iného výrobcu, ktorý sa rozhodol opustiť čisté rozhranie Android, ako sa to často stáva napríklad v prípade spoločnosti Motorola.

Zmeňte ROM svojho mobilného telefónu na MIUI 12

MIUI 12 bude k dispozícii pre všetky telefóny Xiaomi od 19. mája

Byť čestný toto je trochu drastické opatrenie. Ak vás motivuje iba to, že môžete testovať službu Google Discover na svojom zariadení Xiaomi, mali by ste radšej počkať trochu dlhšie, kým bude pre vaše zariadenie oficiálne vydaná najnovšia verzia MIUI. Aj tak je to na každom človeku a na druhej strane je to aj pravda Nikdy nezaškodí vedieť, že môžeme mať poslednú možnosť.

MIUI EU ROM sa zdajú byť veľmi stabilné, aspoň to potvrdzujú tisíce používateľov, ktorí ich vyskúšali. Výhodou v tomto prípade je, že na tejto oficiálnej stránke Xiaomi nájdete ROM kompatibilnú s vašim mobilom, ktorá umožňuje prepínať medzi trezorom aplikácií a službou Google Discover.

Ale pamätajte, blikaním mobilného telefónu preberáte riziko poškodenia mobilného telefónu. Tiež, ak nie ste niekto so skúsenosťami, je lepšie túto možnosť zahodiť alebo vyhľadať odbornú pomoc. V AndroidPhoria sme už o týchto problémoch hovorili, takže by nebolo príliš veľa na to, aby ste sa pozreli na naše články a vedeli, ako zmeniť ROM svojho mobilného telefónu.

Každopádne, Všetko nasvedčuje tomu, že Google Discover bude ďalšou zo skvelých stávok spoločnosti Google v ďalších rokoch. Výrobcovia ako Xiaomi preto nechceli nechať ujsť príležitosť využiť výhody tejto služby na zlepšenie zážitku svojich používateľov.