Používanie iPad Mini ako primárneho počítača a jeho účinnosť

Používanie iPad Mini ako primárneho počítača a jeho účinnosť 1

Takže po prečítaní množstva článkov, v ktorých blogeri tvrdili, že iPad používajú ako svoj primárny počítač, ma fascinovala skutočnosť, že svoju prácu môžete nosiť doslova kdekoľvek, dokonca aj pri ľahkom cestovaní. Keď idem von, zoberiem so sebou tašku, ktorá sa nezmestí do notebooku, ale zmestí sa do iPadu.

Keď z iPadu urobím môj primárny stroj, môžem si doslova vziať svoju prácu kamkoľvek, ale znie to dobre, stále som si nebol istý, či sa mi skutočne podarí vykonať prácu s mobilným operačným systémom.

Používanie iPad Mini ako primárneho počítača a jeho účinnosť 2

Takže minulý mesiac používam iPad mini ako svoju hlavnú počítačovú jednotku a výsledky sú celkom dobré. IPad Mini nie je tam najrýchlejší iPad, ale vybral som ho pre jeho tvarový faktor a kompaktnosť, pretože keby som dokázal zvládnuť veľký iPad, určite by som dokázal niesť malú netbook ako Acer Aspire V5, ktorý som používal na pokračovanie krátkymi cestami.

Výber iPadu mini cez iPad plnej veľkosti bolo ťažké urobiť, pretože som musel urobiť kompromis v niektorých veciach, o ktorých budem ďalej hovoriť.

Keď som mimo, pravdepodobne nebudem pracovať s vecami, ktoré vyžadujú veľa výpočtového výkonu, napr. Ak chcete upravovať videá a obrázky alebo dolaďovať dizajn mojich stránok hráčmi pomocou kódov, sú to úlohy, ktoré rád robím na svojom stolnom počítači a keď mám dosť času.

Používanie iPad Mini ako primárneho počítača a jeho účinnosť 3

Väčšinu času píšem a celé iPad môžem písať na iPad mini. To tiež bez použitia fyzickej klávesnice.

Keď som mimo, dostanem medzi inými úlohami len pár minút (povedzme 15 až 20 minút), ten čas budem písať alebo robiť prieskum pre príspevok a rád to robím na iPad mini, používal som mobilný telefón na a dokonca o tom blogovali, ale myslím si, že tablet je omnoho užitočnejší kvôli väčšej veľkosti obrazovky, pretože dokážete urobiť viac za kratší čas.

IPad otvára webové stránky, ktoré vyzerajú podobne ako na pracovnej ploche, takže je ľahké porozumieť obsahu, robiť si poznámky a ukladať odkazy na vaše budúce príspevky.

To isté platí aj pre písanie, v podstate môžete vidieť celú stránku A4 na obrazovke, keď vám pomôžu písať viac.

Používanie iPad Mini ako primárneho počítača a jeho účinnosť 4

Nástroj, ktorý používam na správu písania, sa nazýva jednoduchá aplikácia Writebox, čo je jediná aplikácia, ktorú som našiel a ktorá podporuje ukladanie súborov na Disk Google, kde sa ukladá všetka moja práca.

Používam Trelly ako zoznam úloh, zachytiť nápady, dlhodobé a krátkodobé ciele. Je k dispozícii pre niekoľko platforiem, takže ho mám so sebou zakaždým.

plátno je pekný nástroj na vytváranie obrázkov, ktoré používam pre svoje príspevky. Nie je to veľmi príjemné používať ho na iPad Mini, ale len zriedka to robím, keď sa zverejní niečo dôležité.

Pretože nielen editácia alebo vývoj obrázkov je náročná, dokonca aj formátovanie príspevkov je výzvou, pravdepodobne kvôli pomalej rýchlosti spracovania iPad Mini a možno novšia iPad Mini by bola efektívnejšia. Ale potom WordPress aplikácia nie je dostatočne bohatá na to, aby ponúkala bohaté nástroje na publikovanie priamo z aplikácie.

Aj keď sa informačný panel WordPress na mojom blogu dá otvoriť v prehliadači Chrome, automaticky sa načíta, keď prejdem na inú aplikáciu alebo otvorím inú kartu v Google Chrome Samotný. Preložením všetkého sa cez mňa zrúti späť na miesto, kde som začal. Formátovanie príspevkov teda nie je to najlepšie, čo sa mi páči na iPade.

Myslím, že teraz je iPad užitočný na písanie príspevkov, do ktorých môžete uložiť Dropbox alebo Disk Google a zverejnili ich z počítača PC alebo Mac po požadovanom formátovaní.

Používanie iPad Mini ako primárneho počítača a jeho účinnosť 5

S tým povedal, že stále milujem písať na iPad a využiť času, kedy by som neurobil nič vôbec.

Je to skutočne užitočný nástroj, ktorý nielen pozerá filmy a číta časopisy, spomínajú mnohí ľudia, ktorí radi volajú iPad väčší iPod touch.

Uvažujem o kúpe klávesnice Bluetooth pre môj iPad mini a uvidím, či to zvýši moje písanie.

Uvidíme to v najbližších týždňoch, ale dovtedy si užívam pohodlie písania článkov, keď môžem.

Tento príspevok bol napísaný a upravený na samotnom iPad mini.