Používajte svoj Android, aby ste sa stali lepšími ľuďmi vonku

Starý dobrý exteriér odolával technológiám veľmi dlho, ale pomocou systému Android môžete svoje zážitky z divočiny ešte vylepšiť a vylepšiť. Ak patríte k tým, ktorí uprednostňujú fyzický kompas pred digitálnym, potom sa tento článok zameriava na zmenu spôsobu, akým zápasíte vonku.

Existuje množstvo aktivít, ktoré môžete vykonávať vonku, ale keď sa vám povie, že ste v prírode, na mysli je poľovníctvo, rybolov a turistika. A ako vždy, cieľom Androidu je zlepšiť spôsob, akým všetko robíte 3 z nich a mnoho ďalších.

Budem úplne úprimný, nie som príliš outdoorový človek a možno aj preto som si vybral povolanie, ktoré dopĺňa moju „indoor-ness“. Nerada chodím von, je to kvôli tomu, že žijem vo veľkom meste a v okolí nie je veľa prírody na skúmanie.

Ak však máte radi kanoistiku alebo chodíte po horských chodníkoch, Android vám môže byť veľkou pomocou pri všetkých vašich dobrodružstvách. Aj keď tieto aplikácie nemusia byť schopné úplne prepracovať vonkajšie zážitky, určite z vás urobí lepšieho človeka vonku.

Získajte Android Wear

Ak máte poruke digitálne hodinky a spustený kompas, bude to oveľa lepšie. Nielenže budete môcť získať dôležité informácie priamo na zápästie, ale tiež nebudete musieť vytáčať svoj smartphone a hľadať trasy. Myslím, že toto je nevyhnutná výbava v technologicky vyspelom outdoorovom arzenáli.

V dnešnej dobe je k dispozícii veľa rôznych hodiniek kompatibilných s Androidom a väčšina z nich je vodotesná. Zaistite si pevný popruh s vodotesným telom a budete pripravení na každú aktivitu, okrem hlbokomorského potápania.

Zaobstarajte si power banku

Jedinou nevýhodou vlastníctva smartfónu alebo tabletu s Androidom a cestovania v divočine sú nie také hviezdne načasovania batérie. Jasné, že najnovšie smartphones môže fungovať celý deň, ale keď fotografujete a používate navigačné aplikácie pre Android, batéria sa vybíja oveľa rýchlejšie. Ak teda chcete stanovať pár dní vonku, dôrazne vám odporúčam investovať do kvalitnej powerbanky s veľkou kapacitou.

Získajte niekoľko aplikácií

Čo je to Android bez aplikácií? Je to stále vynikajúci operačný systém, ale vďaka aplikáciám je oveľa lepší. Ak sa teda chcete stať lepším človekom v prírode, vyskúšajte tieto aplikácie, ktoré rozšíria vaše vonkajšie zážitky:

1. Počasie podľa WeatherBug

Používajte svoj Android, aby ste sa stali lepšími ľuďmi vonku 2

Už sme diskutovali o tóne aplikácií o počasí pre Android a špeciálnom článku, ale tento ma zaujal kvôli bleskovým výstrahám. Aj keď veľa aplikácií na počasie poskytuje podrobné údaje o počasí a predpovede v reálnom čase, veľa z nich v skutočnosti nehovorí o búrkach.

Táto aplikácia tvrdí, že prináša výstrahy pred búrkami o 50% rýchlejšie, aby ste si mohli lepšie spravovať čas vonku. K dispozícii je tiež 18 animovaných máp, medzinárodné predpovede a veľa možností prispôsobenia.

Bezplatná verzia

2. Offline manuál na prežitie

Používajte svoj Android, aby ste sa stali lepšími ľuďmi vonku 3

Keď ste vonku, existuje šanca, že nezískate hviezdne sieťové pripojenie, čo znamená, že sa nebudete môcť pripojiť ani na internet. Tento manuál na prežitie offline je úplne dostupný offline, čo je veľmi dôležité v prípade extrémnej núdze.

Aplikácia je v zásade e-kniha o tom, ako prežiť mnoho rôznych vonkajších situácií, a poskytuje vysokokvalitné diagramy na vysvetlenie teórií, ktoré sú za ňou. Toto je takmer kompletný manuál na prežitie, ktorý obsahuje informácie o zakladaní ohňa, hľadaní jedla, stavaní prístrešku a dokonca aj o uzdravení samého seba.

Túto aplikáciu vrelo odporúčam každému bez ohľadu na ich koníčky alebo aktivity, aj keď zostanete vo vnútri, táto aplikácia vo vašom smartfóne zaistí, že prežijete akúkoľvek extrémnu prírodnú katastrofu.

Bezplatná verzia

Toto je niekoľko spôsobov, ako z vás Android môže urobiť lepšieho človeka vonku. Viem, že to nie sú žiadne magické aplikácie a pomôcky, ktoré z vás urobia Supermana pri outdoorových aktivitách, ale s najväčšou pravdepodobnosťou vám zjednodušia vonkajšie aktivity a urobia ich zábavnejšími.

Kedy ste teda naposledy boli na turistike alebo na snehu? Povedzte nám svoje príbehy v nižšie uvedených komentároch, pretože som lenivý chlap a rád by som ich prežil.

Kredity za obrázok