Použitie príliš veľkého množstva dezinfekčného prostriedku na ruky môže zvýšiť riziko koronavírusu

Použitie príliš veľkého množstva dezinfekčného prostriedku na ruky môže zvýšiť riziko koronavírusu 1

S koronavírusom, ktorý je v súčasnosti vo Veľkej Británii oficiálne, sa mnohí Briti tento týždeň ponáhľali kúpiť dezinfekčný prostriedok na ruky v zúfalej snahe znížiť riziko vírusu.

Aj keď pravidelné umývanie rúk a používanie dezinfekčného prostriedku na ruky môžu znížiť prenos vírusu, odborníci varujú, že jeho prehnanie môže skutočne zvýšiť riziko infekcie.

Hovorca spoločnosti Kao Corporation v spoločnosti Kyodo News vysvetlil, že nadmerné používanie dezinfekčných prostriedkov na báze alkoholu by mohlo odstrániť „normálnu bakteriálnu flóru“, ktorá potiahne pokožku a odrazí patogény.

Hovorca vysvetlil: „Samozrejme je potrebné si umyť ruky a používať dezinfekčné prostriedky na ruky na báze alkoholu, aby sa znížil prenos nového vírusu, ale preháňanie všetkého nie je dobré.“

Ženské ruky s pestovanými nechtami Po umytí rúk je tiež dôležité, aby ste ich dôkladne osušili

Dezinfekčné prostriedky na ruky zvyčajne obsahujú 60 až 95% alkoholu, čo pomáha udržiavať ruky voľné od baktérií a vírusov.

Tento alkohol však zbavuje pokožku aj oleja a vody a môže viesť k veľmi suchej pokožke.

Hovorca dodal: „Suchá a poškodená pokožka by sa mohla stať ohniskom baktérií spôsobujúcich choroby a tiež zvýšiť riziko vírusov, ktoré sa dostanú do tela prostredníctvom škrtov v koži.

„Aby sa predišlo infekcii, je omnoho dôležitejšie umývať si ruky jemným množstvom mydla viac ako 30 sekúnd, než umývať ruky niekoľkokrát denne.“

Po umytí rúk je tiež dôležité, aby ste ich dôkladne osušili.

Ak hovoríte, že necháte ruky mokré, môže to viesť k poruchám kože.

Nahrávanie videa

Video nie je k dispozícii

Kliknutím prehráte Klepnutím prehráte

Video sa začne v 8Cancel

Hrať teraz

Čítaj viac

Prepuknutie koronavírusu

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb okrem udržiavania vašich rúk tiež odporúčajú pravidelné čistenie všetkých „dotykových“ povrchov.

Na svojej webovej stránke vysvetlil: „Povrchy s vysokým dotykom zahŕňajú pulty, stolové dosky, kľučky dverí, kúpeľňové doplnky, toalety, telefóny, klávesnice, tablety a nočné stolíky.

„Vyčistite tiež všetky povrchy, na ktorých môžu byť krv, stolica alebo telové tekutiny.“