Použité hry si pravdepodobne budete môcť zahrať na PS5

Odvetvie použitých videohier silne funguje a maloobchodníci, ako napríklad GameStop, ponúkajú stabilnú ponuku použitých titulov. Keď PlayStation 5 vyjde, hráči by mali byť schopní naďalej využívať nižšie ceny použitých hier, pretože to vyzerá, že budú môcť hrať použité hry na PS5.

Používate hry na PS5? Pravdepodobne áno

Spoločnosť Sony nepotvrdila, že by si hráči mohli užiť použité hry na PS5, ale spoločnosť uviedla, že bude spätne kompatibilná s PlayStation. 4. Zdá sa teda, že je veľká šanca, že hráči budú môcť hrať použité hry na PS5.

Android Central poznamenáva, že obavy z použitých hier vyvstali, keď pred niekoľkými rokmi vyšiel Xbox One a PS4. Spoločnosť Microsoft pôvodne uviedla, že obmedzí fyzické hry, takže bude pre hráčov takmer nemožné požičiavať si hry alebo kupovať použité tituly. Keď potom Sony odhalilo PS4, uviedlo, že hráči nebudú čeliť žiadnym obmedzeniam fyzických hier, pričom sa obrátili na spoločnosť Microsoft a požiadali ju o obmedzenia na konzole Xbox One.

Spätná kompatibilita je pre Sony hlavným odrazovým mostíkom

Spoločnosť Microsoft nakoniec zmenila zásady týkajúce sa fyzických hier a digitálne tituly teraz hrajú hlavnú úlohu v hernom prostredí. Na niektorých hráčoch sa však ešte môže popracovať, či budú môcť hrať použité hry na PS5 a prípadne na novej generácii Xboxu.

Skutočnosť, že PlayStation 5 bude spätne kompatibilný s hrami PS4, je zásadný krok, pretože PS4 nebol spätne kompatibilný s titulmi PS3. Je rozumné, aby výrobcovia konzol podporovali spätnú kompatibilitu, aby si hráči mohli naďalej užívať hry, ktoré hrali na konzole predchádzajúcej generácie, na svojich nových zariadeniach.

PlayStation 5 nebude vydaný skôr ako v období prázdninových nákupov neskôr v tomto roku, takže fanúšikovia si musia ešte nejaký čas počkať na ďalšie podrobnosti o konzole novej generácie od spoločnosti Sony. Sem -tam však unikli nejaké drobnosti. To je dostatok informácií, aby fanúšikov nadchol PS5.