Postup: Zabráňte prehriatiu zariadenia Android

Ak sa váš telefón zahrieva natoľko, že sa pravidelne vypína, v našom sprievodcovi nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o prehrievaní zariadení s Androidom a o tom, čo môžete urobiť, aby ste tomu zabránili.

Môže byť ťažké nerobiť si starosti, keď je vaše zariadenie horúce, ale ak sa dostanete k príčine, mali by ste byť schopní problém vyriešiť alebo prinajmenšom zabrániť tomu, aby sa v budúcnosti znova opakoval.

Začnime zoznam najzrejmejšou otázkou;

1. Čo je príčinou horúčavy?

Galaxy  S2

Po prvé, je lepšie pokúsiť sa zistiť, čo spôsobuje, že sa vaše zariadenie spáli. Ak nespúšťate nič náročné, určite zabite všetky aplikácie bežiace na pozadí.

Hranie hier je často najčastejšou príčinou prehriatia, pretože väčšine telefónov chýbajú chladiace systémy, ako napríklad ventilátory, ktoré nájdete v počítačoch a konzolách. Hry zvyčajne tlačia hardvér na maximum a vaše zariadenie sa začne prehrievať v závislosti od náročnosti hry.

Hra Rio

Pevné puzdro môže pomôcť ochrániť zariadenie pred nárazmi a škrabancami, ale zároveň udrží teplo zablokované. Prepnutie na niečo ľahšie je užitočné, ak sa zariadenie pravidelne prehrieva.

Používanie zariadenia na slnku môže spôsobiť jeho rýchle prehriatie, čo môže viesť k poškodeniu batérie. Kým som bol na dovolenke v floridských horúčavách, hral som (hlúpo) Final Fantasy 7 na mojom zariadení pri bazéne. Telefón mi to nikdy neodpustil a životnosť batérie už nikdy nebola rovnaká. (Ale aj tak to stálo za to.)

Tu je zaujímavé video, ktoré ukazuje, ako fotografovanie v 4K spôsobuje, že sa zariadenia rýchlo zahrievajú;

Príčinou môže byť čokoľvek od zastaraného softvéru po chybný hardvér a ak ste zariadenie pretaktovali, pri tlačení hardvéru sa vždy pravdepodobne zahreje. A nakoniec, faktorom môže byť aj rozšírené prehliadanie, najmä ak majú stránky videá a veľa reklám, takže si skúste na chvíľu oddýchnuť.

2. Horúce počas nabíjania

Droid Charge

Ak sa vaše zariadenie nabíja, je normálne, že premení časť energie na teplo. Ak ho necháte zapojený počas hry, bude ešte teplejšie, ale pokiaľ je k dispozícii nejaký druh ventilácie, malo by to byť v poriadku.

Pred použitím je najlepšie nechať zariadenie nabiť, pretože by to mohlo spôsobiť prehriatie a celkovú životnosť batérie. Samozrejme, existujú hororové príbehy o tom, že nabíjačky a zariadenia explodujú, keď sú zapojené, ale je to zvyčajne kvôli chybám káblov alebo hardvéru tretích strán.

Ak sa však z vášho zariadenia stáva Extrémne horúce, vypnite ho a vyberte z nabíjačky. Pred opätovným zapnutím počkajte, kým úplne nevychladne. (Uistite sa, že ho necháte prirodzene vychladnúť.)

Vždy existuje šanca, že je batéria poškodená, takže ak je stará, zvážte jej úplnú výmenu a hneď by ste videli rozdiel.

3. Poškodí teplo môj telefón?

Ak len hráte hry alebo počas nabíjania spozorujete malú zmenu teploty, je nepravdepodobné, že by došlo k poškodeniu vášho zariadenia. Pokiaľ sa zariadenie príliš zahreje, namiesto výbuchu sa samo vypne, čo môže byť v prípade chybného telefónu dosť nepríjemné. Napriek tomu je to lepšie, ako vám to pri fotení selfie exploduje do tváre.

Vypnutie tepla

Teplo môže poškodiť celkovú výdrž batérie vášho zariadenia a akonáhle sa to stane, neexistuje spôsob, ako ho dostať späť do stavu, v akom bol. To znamená, že by ste sa o batériu mali starať čo najviac, pretože ako bude zariadenie starnúť, bude sa to pomaly zhoršovať.

Ak je vaše zariadenie horúce, keď sa nepoužíva (a na pozadí nebeží nič zásadné), možno budete musieť zvážiť výmenu batérie alebo telefónu.

4. Aplikácie na sledovanie teploty pre Android

Aplikácia ako Cooler Master je úžasný spôsob, ako sledovať, ako je váš telefón horúci. V obchode Play Store má veľa skvelých recenzií a môže vám pomôcť zistiť, ktoré aplikácie spotrebúvajú zdroje. Ich zatvorenie by malo pomôcť udržať váš telefón v bezpečí.

Ikona CM

Ak je vaše zariadenie rootované, môžete vždy ísť na Coolify, aplikáciu na jedno kliknutie, ktorej cieľom je optimalizácia zariadenia. Mohlo by sa to zdať kúzelné, ale mnohým používateľom to pomohlo udržať svoje zariadenie v pohode.

Ikona Coolify

Tak či onak, v obchode je niekoľko aplikácií, ktoré vám môžu pomôcť regulovať spotrebu batérie a energie, takže ak sa vám zariadenie začne zahrievať, vyskúšajte niektorú z nich a zistite, či je medzi nimi nejaký rozdiel.

Záver

Pretože sa zariadenie v prípade príliš vysokých teplôt vypne, nemali by ste si robiť starosti, ak je telefón trochu opečený, ale vždy je lepšie byť v bezpečí, než ľutovať.

Udržiavanie zariadenia v chlade pomôže predĺžiť životnosť batérie, preto sa vždy odporúča neignorovať znateľné zvýšenie teploty.

Teraz by ste mali lepšie porozumieť tomu, prečo sa váš telefón zahrieva, a čo môžete urobiť, aby ste predišli ďalšiemu poškodeniu.

Ak sme zmeškali jednoduchý spôsob, ako udržať vaše zariadenie v pohode, alebo máte otázky týkajúce sa niečoho v tomto zozname, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nás môžete kontaktovať prostredníctvom Facebook alebo Twitter.

Odporúčaný kredit obrázku