Postup: Vyberte správny smartfón s Androidom (13 metód)

Ktorá funkcia telefónu Android

Výber nového smartfónu môže byť často stresujúci, ale môžete si to uľahčiť zúžením toho, čo od nového zariadenia požadujete. Nech robíte čokoľvek, neponáhľajte sa do nákupu a uistite sa, že ste si na 100% istí tým, čo chcete.

Ak sa snažíte rozhodnúť, čo potrebujete, tu je zoznam s 13 metódami, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorý telefón (ak existuje) je pre vás ten pravý.

Musieť Čítať: Telefóny Android – Každý používateľ systému Android o tom musí vedieť

1. Zmluva alebo žiadna zmluva?

Ak sa môžete rozhodnúť, ktorý model chcete, rozhodnúť sa medzi kúpou telefónu alebo plánovaním môže byť náročné. V závislosti od toho, na čo telefón používate, možno nebudete musieť získať nový model. Kontrakty iba na SIM sú oveľa lacnejšie a vždy si môžete ísť pre nový telefón neskôr, ak sa v budúcnosti niečo pokazí.

Na telefóne môžete ušetriť veľa peňazí, ak získate iba mobilný tarif, ale staršie zariadenia sú často dosť lacné v závislosti od počtu vydaných aktualizovaných verzií. Potom sú najnovšie zariadenia vždy plné nových funkcií, takže záleží na tom, čo je pre vás to pravé.

Pred uzavretím zmluvy sa porozhliadnite a pamätajte, že ak zmeníte názor, máte lehotu na vypovedanie zmluvy.

2. Fotoaparát

Droid_cam

Fotoaparát môže byť najdôležitejšou funkciou, ak radi fotografujete, a pokiaľ ide o kvalitu fotoaparátu, existuje veľa rozmanitosti. Pretože selfie je v móde, stojí za to si pozrieť špecifikácie na prednej aj zadnej strane, aby ste zistili, čo môžu ponúknuť.

V nižšie uvedenom článku nájdete prehľad niektorých z najlepších kamier pre Android smartphones;

Musíš si prečítať: 10 najlepších smartfónov s fotoaparátom Android pre začínajúceho fotografa

Na druhej strane, ak vás fotoaparát nezaujíma, môžete ušetriť peniaze tým, že si kúpite starší model.

3. Hudba

Hudba pre droidov

Takmer každý telefón má nejaký druh schopnosti prehrávania hudby, ale niektoré telefóny sú postavené s ohľadom na kvalitu zvuku. Pri počúvaní so slúchadlami to môže mať buď vylepšené reproduktory, alebo ďalšie možnosti.

Aplikácie môžu vo väčšine prípadov preklenúť priepasť, ale lacný reproduktor nedokážu vylepšiť, takže ak veľa využívate telefón na hudbu, investujte do kvality.

(Kvalitné slúchadlá môžu byť tiež užitočné, ak radi počúvate hudbu na svojom zariadení.)

4. Hranie hier

IPhone skutočne spopularizoval mobilné hranie, ale Android pomaly dobiehal; niektoré zariadenia bojujú o to Apple. Nový Samsung Galaxy S7 je optimalizovaný pre hranie hier a beží na skvelom hardvéri.

Na starších telefónoch je stále možné bez problémov spustiť väčšinu hier. V prípade záujmu o retro alebo ručnú opravu je však vyvinutých množstvo emulátorov pre rad starších platforiem.

Čo sa týka samotných hier, v obchode sú na výber tony a takmer každý žáner je pokrytý, takže si určite nájdete niečo, čo by ste si mohli zahrať.

5. Sociálne médiá

Sociálne médiá

Takmer každý má nejakú formu účtu v sociálnych médiách a často je pre mňa bežnejšie dostať správu na sociálnych sieťach ako normálny text. Niektoré zariadenia uľahčujú správu sociálnych médií, ale všetky ponúkajú rovnaké základné funkcie.

Využívanie sociálnych médií môže byť faktorom pri výbere zariadenia, ale samotný telefón až taký veľký rozdiel nebude, takže ak sa stále rozhodujete, vyberte si v tomto zozname niečo iné.

6. Práca a produktivita

Droid-práca

Telefóny s Androidom začínajú byť na pracovisku stále populárnejšie a zvládnu väčšinu úloh, ktoré by ste od nich očakávali. Od otvárania e -mailov až po úpravu dokumentov vám väčšina telefónov s Androidom pomôže pri každodenných úlohách.

Existuje množstvo aplikácií, ktoré pomáhajú zvyšovať produktivitu, zatiaľ čo bezpečnosť je ďalším aspektom, ktorý pre firmy veľa znamená. Android for Work udrží vaše zariadenie v bezpečí a pomaly sa začína stávať možnosťou pre firmy, ktoré ho zvyknú používať Apple a zariadenia Blackberry pre prácu.

Novšie zariadenia budú vždy schopné vykonávať viac vecí, takže závisí od toho, na čo by ste zariadenie používali. Ak potrebujete úpravu videa alebo jednoduchý spôsob vytvárania dokumentov balíka Office, vyberte si telefón, ktorý vám umožní tieto úlohy vykonávať jednoducho.

7. Fitness

Výťah

Fitness je veľkou súčasťou moderného života a váš smartphone vám s tým môže pomôcť. Okrem aplikácií, ako je Google Fit, mnoho zariadení ponúka aj funkcie, ktoré vám pomôžu sledovať, koľko cvičíte.

Fyzickú aktivitu môžete sledovať niekoľkými spôsobmi, od aplikácií krokomerov až po nositeľnú technológiu Android. Predtým, ako sa pustíte do drahej súpravy, skontrolujte, či je vaše zariadenie kompatibilné.

8. Prehliadanie webu

Príliš veľa prehliadam internet a po namáhaní očí v iPhone som si vybral telefón s Androidom s veľkou obrazovkou. 4 pred rokmi. (Nie je to vykopávka pre iPhone, ale na môj vkus je príliš malá.)

Surfovanie po internete by malo byť zábavné, preto si zaobstarajte zariadenie s ostrým displejom, zatiaľ čo väčšina modelov má väčšiu verziu, ak sa vám nepáčia menšie telefóny. Opäť to závisí od vašich osobných preferencií.

9. Branding

Droid

Väčšina ľudí upgraduje na podobný model a presne to od vás spoločnosť chce. (Tiež som za to vinný, ale sľúbil som si, že vyskúšam nové Galaxy namiesto toho, aby som sa držal Sony Xperia.)

Naslepo sa držať značky nie je nikdy dobrý nápad, preto si porovnávania, videá a články overte, ktorý telefón je pre vás najvhodnejší. Na začiatku môže byť náročné prispôsobiť sa, ale čoskoro si svoje nové zariadenie zamilujete, ak sa rozhodnete múdro.

10. Ceny

Možno si to nechceme priznať, ale ceny sú zvyčajne hlavným faktorom pri rozhodovaní o tom, ktorý telefón si zaobstarať.

Platiť cez kurzy sa nikdy neodporúča, preto sa uistite, že si môžete dovoliť akúkoľvek zmluvu, skôr ako sa zaviažete. Staršie telefóny sa rýchlo znehodnocujú a trh s použitou technikou má čo ponúknuť, ak nakupujete v okolí.

Držanie sa predplateného kreditu môže byť užitočné, ak máte obmedzený rozpočet, ale väčšina spoločností ponúka cenovo dostupné plány, ak sa dokážete držať v medziach.

11. Výdrž batérie

S5_Bat

Keďže telefóny sú stále výkonnejšie, môže byť životnosť batérie veľkým problémom. Našťastie sa batérie tiež začínajú zväčšovať a napájať a pri používaní telefónu môžu trvať dlhšie.

Niektoré telefóny môžu vydržať veky, pričom nemusíte vždy siahať po najdrahšom modeli. HTC One M8 je lacnejšie zariadenie, ktoré by malo ľahko vydržať po celý deň Galaxy S5 má tiež dobrú výdrž batérie. V našom sprievodcovi nájdete niekoľko najlepších možností.

Musíš si prečítať: 10 najlepších telefónov s Androidom s výdržou batérie

12. Nosič

Rozhodnutie, ktorý dopravca použiť, môže byť niekedy ťažké, ale stojí za to nakupovať a nájsť najlepšiu ponuku. Zistite, ktorý je vo vašej oblasti najlepší, alebo si prečítajte recenzie zákazníkov, ak chcete mať lepšiu predstavu o tom, ako vyzerajú ich zákaznícke služby, ak narazíte na problémy.

13. Výskum

Výskum je predovšetkým vašou najlepšou stávkou, ak si stále nie ste istí, čo od nového telefónu chcete. Zbytočný upgrade nemá zmysel, ale niekedy ho nemôžete odložiť alebo výhody nového telefónu jednoducho dávajú zmysel.

Kontrola videí a čítanie článkov, ako je ten jeho, vždy pomôže, pričom recenzie používateľov môžu byť často najčestnejším spôsobom, ako zistiť, čo si ostatní myslia.

Záver

Pri výbere nového smartfónu s Androidom je potrebné vziať do úvahy toľko vecí. Ak si stále nie ste istí, na ktoré zariadenie sa obrátiť, je najlepšie preskúmať niekoľko z nich, ktoré sa vám páčia, a zistiť, ktorý je pre vás najvhodnejší.

Našťastie vám tento zoznam pomôže rozhodnúť sa, čo je pre vás dôležité.

O ktorom telefóne s Androidom uvažujete? La dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch, alebo nás môžete kontaktovať prostredníctvom Facebook alebo Twitter.

Odporúčaný kredit obrázku