Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Postup: Povolte vo svojom Samsungu nové gestá systému Android 10 Galaxy s jedným používateľským rozhraním 2

Postup: Povolte vo svojom Samsungu nové gestá systému Android 10 Galaxy s jedným používateľským rozhraním 2 1

Spoločnosť Samsung spustila v roku 2018 One UI, ktoré nahradilo dnes už neslávne známy TouchWiz. Odvtedy veci vyzerali celkom jasne Galaxy používateľov. Očakávaný príchod Androidu 10 teraz predstavuje One UI 2.0 éry, vrátane novej sady ovládacích prvkov založených na gestách.

Pretože s najväčšou pravdepodobnosťou inovujete z jedného používateľského rozhrania 1.0 (Android 9 Pie), pravdepodobne ste používali štandardnú trojtlačidlovú navigáciu, ktorú všetci poznáme z minulosti. Alebo ste možno vyskúšali neohrabané gestá na celej obrazovke, ktoré boli súčasťou prvého používateľského rozhrania One One, bezvýsledne? Gestá systému Android 10 sa oveľa viac podobajú na iPhone a zjednocujú navigáciu na celej obrazovke vo všetkých zariadeniach s Androidom.

Settings > Display > Navigation bar > Full screen gestures

Povolenie nových gest systému Android 10 v jednom používateľskom rozhraní 2.0, musíte zamieriť do nastavení systému na vyššie uvedené miesto. Akonáhle klepnete na možnosť „Gestá na celej obrazovke“, okamžite uvidíte, ako zmiznú tri navigačné tlačidlá, a zobrazí sa ďalšia obrazovka.

Ako vo svojom Samsungu povoliť nové gestá systému Android 10 Galaxy s jedným používateľským rozhraním 2
Ako vo svojom Samsungu povoliť nové gestá systému Android 10 Galaxy s jedným používateľským rozhraním 2

Ak chcete dosiahnuť pohlcujúcejší zážitok, môžete vypnúť možnosť „Tipy na gestá“ a skryť biely navigačný panel v spodnej časti. Môžete tiež povoliť možnosť „Zobraziť tlačidlo na skrytie klávesnice“, aby ste mohli klávesnice pri použití týchto nových gest kedykoľvek prepínať-ikona klávesnice sa zobrazuje v pravom dolnom rohu obrazovky. V opačnom prípade sa zobrazí iba na vašom paneli oznámení potiahnutím nadol.

Ako vo svojom Samsungu povoliť nové gestá systému Android 10 Galaxy s jedným používateľským rozhraním 2
Ako vo svojom Samsungu povoliť nové gestá systému Android 10 Galaxy s jedným používateľským rozhraním 2

Klepnutím na tlačidlo „Viac možností“ získate niekoľko ďalších nastavení, ktoré si môžete vyladiť podľa svojich osobných predstáv.

Môžete si vybrať medzi starou možnosťou „Prejdite prstom zdola“, ktorá pochádza z prvého používateľského rozhrania One One, ale gestá pre Android 10 sú označené ako „Prejdite prstom zo strán a zdola“ a mali by byť predvolene povolené. Pri novej navigácii gestami môžete prejdením prstom zdola nahor prejsť na domovskú obrazovku. Prejdením prstom nahor a podržaním vyvoláte nedávne aplikácie a potiahnutím prstom z ľavého alebo pravého okraja obrazovky vyvoláte šípku späť.

Nastavenie „Citlivosť gest gesta späť“ vám umožňuje nastaviť, ako jednoduchým pohybom prsta po obrazovke povolíte gesto šípky späť. Ak máte puzdro na telefón, ktoré pekne prilieha k okrajom displeja, možno budete chcieť zvýšiť citlivosť, aby ste uľahčili potiahnutie okrajov. Hrajte sa s úrovňami citlivosti, aby ste našli to pravé.

Ak povolíte možnosť „Povoliť gesto späť na klávesnici“, budete môcť používať gesto so šípkou späť, kým budete mať na obrazovke svoju obľúbenú klávesnicu. Upozorňujeme však, že je v predvolenom nastavení zakázaný, aby sa predišlo nechcenému spusteniu gesta späť pri písaní prstom.

Teraz si môžete svoj nádherný displej Samsung ešte viac vychutnať s týmito novými gestami na celej obrazovke systému Android 10! Ak chcete zistiť, ako všetky fungujú, pozrite sa na náš úplný nižšie uvedený návod doplnený o ukážkové súbory GIF.

Nenechajte si ujsť: Ako používať nové gestá potiahnutia v systéme Android 10

Zabezpečte si pripojenie bez mesačnej faktúry. Získajte doživotné predplatné VPN Unlimited pre všetky svoje zariadenia jednorazovým nákupom v novom obchode Gadget Hacks Shop a sledujte Hulu alebo Netflix bez regionálnych obmedzení, zvýšte bezpečnosť pri prehliadaní vo verejných sieťach a ďalšie.

Kúpiť teraz (80% zľava)>

Ďalšie hodnotné ponuky, ktoré by ste si mali pozrieť: