Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Postup: Nastavte digit├ílnu pohodu v syst├ęme Android Pie a obmedzte pou┼ż├şvanie svojho smartf├│nu

Postup: Nastavte digit├ílnu pohodu v syst├ęme Android Pie a obmedzte pou┼ż├şvanie svojho smartf├│nu 1

Ovl├ída v├í┼í ┼żivot v├í┼í smartphone? Potrebujete pomoc s odlo┼żen├şm telef├│nu Pixel v noci? Aktualizujte na Android Pie! Android 9.0 prich├ídza s digit├ílnym blahobytom, nov├Żm n├ístrojom, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że porozumie┼ą va┼íim n├ívykom v oblasti smartf├│nov a mo┼żno ka┼żd├║ chv├ş─żu odst├║pi od aplik├íci├ş, hier a upozornen├ş.

Ako ─Źoskoro uvid├şte, Digital Wellbeing je st├íle v beta verzii. S n├ístrojom budete musie┼ą by┼ą trpezliv├ş – napriek tomu, ┼że vyzer├í kompletne, m├┤┼że sa dod├íva┼ą s niektor├Żmi chybami a chybami. Ak v├ís stretne nie─Źo zvl├í┼ítne, v┼żdy m├┤┼żete klepn├║┼ą na tri bodky v pravom hornom rohu hlavnej obrazovky digit├ílnej rovnov├íhy a vybra┼ą ÔÇ×Odosla┼ą sp├Ątn├║ v├ĄzbuÔÇť.

Na pr├şstup k digit├ílnej pohode je potrebn├ę zaregistrova┼ą sa do beta programu. M├┤┼żete pou┼żi┼ą dva odkazy na registr├íciu, alebo m├┤┼żete APK jednoducho na─Ź├şta┼ą bokom. Tento proces sme na─Źrtli v nasleduj├║com odkaze.

Ke─Ć m├íte nain┼ítalovan├║ aplik├íciu Digital Wellbeing, jednoducho otvorte aplik├íciu Nastavenia, potom vyh─żadajte a zo zoznamu vyberte polo┼żku ÔÇ×Digital WellbeingÔÇť. Ak to nevid├şte hne─Ć, pou┼żite funkciu vyh─żad├ívania v hornej ─Źasti Nastavenia a vyh─żadajte ÔÇ×Digit├ílna pohodaÔÇť, potom by sa mala ponuka zobrazi┼ą. Ke─Ć je n├ístroj vybrat├Ż, na─Ź├şta sa a prv├í vec, ktor├║ mus├şte vidie┼ą, je koliesko digit├ílnej rovnov├íhy.

Koliesko obsahuje va┼íe najlep┼íie pou┼ż├şvan├ę aplik├ície a celkov├ę mno┼żstvo pou┼ż├şvania telef├│nu za de┼ł. Klepnut├şm na ktor├║ko─żvek z aplik├íci├ş okolo volantu otvor├şte individualizovan├║ str├ínku pre t├║to aplik├íciu (o tom v┼íak nesk├┤r).

Pod volantom n├íjdete ÔÇ×Hlavn├Ż panelÔÇť. Tu m├┤┼żete z├şska┼ą ├║pln├ę rozlo┼żenie ├║dajov na pou┼ż├şvanie telef├│nu. V predvolenom nastaven├ş uvid├şte, ako sa v├í┼í telef├│n pou┼ż├şva pre aktu├ílny de┼ł, ale m├┤┼żete sa jednoducho pohybova┼ą po zaznamenan├Żch d┼łoch jednoduch├Żm klepnut├şm na ┼í├şpku ved─ża d├ítumu.

─îas str├íven├Ż na zariaden├ş je prvou metrikou, ktor├║ uvid├şte, ─Źo je miera ─Źasu, ktor├Ż ste str├ívili pozeran├şm telef├│nu. Klepnite v┼íak na ┼í├şpku v modrom poli ÔÇ×─îas pred obrazovkouÔÇť a pod tabu─żkami ni┼ż┼íie sa v├ím bud├║ zobrazova┼ą aj ├║daje ÔÇ×Prijat├ę ozn├ímeniaÔÇť a ÔÇ×─îas otvoreniaÔÇť va┼íich aplik├íci├ş. Klepnut├şm na ─żubovo─żn├Ż otvor├şte jeho jednotliv├║ vy┼í┼íie uveden├║ str├ínku a zobraz├şte ktor├Żko─żvek z troch vy┼í┼íie uveden├Żch s├║borov ├║dajov.

Nastavte ─Źasova─Źe aplik├íci├ş

Na hlavnom paneli m├┤┼żete tie┼ż nastavi┼ą ─Źasova─Źe aplik├íci├ş. Tieto ─Źasova─Źe kontroluj├║ va┼íe pou┼żitie pre konkr├ętne aplik├ície t├Żm, ┼że v├ís po uplynut├ş nastaven├ęho ─Źasu uzamkn├║. Napr├şklad, ak si vyhrad├şte 15 min├║t Facebook ─Źas, Facebook sa deaktivuje po 15 min├║tach pou┼ż├şvania do polnoci. Bu─Ćte opatrn├ş pri nastavovan├ş ─Źasova─Źov pre seba, najm├Ą pri aplik├íci├ích, ku ktor├Żm potrebujete ma┼ą pr├şstup kedyko─żvek.

Ak chcete nastavi┼ą ─Źasova─Ź, klepnite na ┼í├şpku ÔÇ×┼Żiadny ─Źasova─ŹÔÇť ved─ża pr├şslu┼ínej aplik├ície na hlavnom paneli. ─Äalej vyberte z 15 min├║t, 30 min├║t, 1 hodinu alebo vlastn├Ż ─Źasova─Ź. Po nastaven├ş sa m├┤┼żete vr├íti┼ą na t├║to str├ínku a skontrolova┼ą, ko─żko ─Źasu v├ím na dan├Ż de┼ł na aplik├íciu zost├íva. Rovnak├í akcia je k dispoz├şcii na individu├ílnej str├ínke digit├ílnej rovnov├íhy akejko─żvek aplik├ície.

Ukon─Źi┼ą a neru┼íi┼ą

Digital Wellbeing v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje ovl├ída┼ą, kedy sa m├í v├í┼í telef├│n za─Źa┼ą cel├Ż de┼ł, vytvoren├şm pr├şjemnej┼íieho prostredia na pou┼ż├şvanie telef├│nu. Na za─Źiatok m├┤┼żete nastavi┼ą automatick├ę ─Źasov├ę obdobie, kedy sa za─Źne a skon─Ź├ş Wind Down. M├┤┼żete sa tie┼ż rozhodn├║┼ą pou┼ż├şva┼ą ÔÇ×stupne ┼íedejÔÇť a po─Źas tohto obdobia prida┼ą rozvrh no─Źn├ęho osvetlenia, aby sa v├ím telef├│n lep┼íie pozeral do o─Ź├ş.

Ke─Ć povol├şte no─Źn├ę osvetlenie, zmen├ş sa odtie┼ł v├í┼ího zariadenia na oran┼żovej┼í├ş. Intenzitu tohto odtie┼ła m├┤┼żete zvoli┼ą po zvolen├ş mo┼żnosti ÔÇ×Zapn├║┼ą terazÔÇť v nastaven├ş ÔÇ×No─Źn├ę svetloÔÇť.

Samozrejme m├┤┼żete tie┼ż povoli┼ą nastavenia Neru┼íi┼ą aj pre funkciu Wind Down. Nastavenia re┼żimu Neru┼íi┼ą nem├┤┼żete zmeni┼ą od Ukon─Źite ─Źinnos┼ą, tak┼że pokia─ż t├║to funkciu jednoducho nechcete povoli┼ą alebo zak├íza┼ą, uistite sa, ┼że k nej z├şskate pr├şstup z hlavnej str├ínky Digit├ílna rovnov├íha a zmen├şte v┼íetky nastavenia.

V ─Źasti Neru┼íi┼ą m├íte mo┼żnos┼ą vybra┼ą zvuky a vibr├ície, ktor├ę zostan├║ zapnut├ę, ako bud├║ znie┼ą upozornenia (ak v├┤bec), ako sa bud├║ m├┤c┼ą uskuto─Ź┼łova┼ą hovory, ak s├║ povolen├ę spr├ívy, pripomenutia a udalosti, pl├ín Neru┼íi┼ą, a ─Źi t├║to funkciu automaticky povoli┼ą alebo nie.

Ke─Ć ste pripraven├ş povoli┼ą re┼żim Neru┼íi┼ą, klepnite na ÔÇ×Zapn├║┼ą terazÔÇť v spodnej ─Źasti tejto str├ínky alebo sa vr├í┼ąte do re┼żimu Ukon─Źi┼ą a povo─żte pos├║va─Ź Neru┼íi┼ą.

Ako nastavi┼ą digit├ílnu pohodu v syst├ęme Android Pie a obmedzi┼ą pou┼ż├şvanie v├í┼ího smartf├│nu
Ako nastavi┼ą digit├ílnu pohodu v syst├ęme Android Pie a obmedzi┼ą pou┼ż├şvanie v├í┼ího smartf├│nu

Oznámenia

Nakoniec s├║ tu ozn├ímenia. Ak ste si niekedy predt├Żm prisp├┤sobovali upozornenia svojej aplik├ície v syst├ęme Android, budete tu ako doma. Jedin├Żm rozdielom je, ┼że Android pohodlne zhrnie v┼íetky va┼íe aplik├ície do n├ístroja Digital Wellbeing, tak┼że k ich nastaveniam upozornen├ş m├íte pr├şstup aj pri pr├íci na ─Ćal┼í├şch nastaveniach.

Na hlavnej str├ínke Digit├ílna pohoda klepnite na ÔÇ×Spravova┼ą upozorneniaÔÇť. Zobraz├ş sa kompletn├Ż zoznam v┼íetk├Żch aplik├íci├ş v├í┼ího zariadenia s Androidom. Klepnut├şm na tri bodky v pravom hornom rohu a klepnut├şm na ÔÇ×Zobrazi┼ą syst├ęmÔÇť zobraz├şte aj nastavenia syst├ęmov├Żch upozornen├ş. Tento zoznam m├┤┼żete zoradi┼ą pod─ża ÔÇ×Najaktu├ílnej┼í├şchÔÇť alebo ÔÇ×Naj─Źastej┼í├şchÔÇť klepnut├şm na modr├Ż pruh v hornej ─Źasti displeja.

Klepnut├şm na pos├║va─Ź ved─ża ka┼żdej aplik├ície povol├şte alebo zak├í┼żete upozornenia pre ka┼żd├║ aplik├íciu. Ak chcete zobrazi┼ą podrobnej┼íie nastavenia upozornen├ş, jednoducho klepnite na n├ízov aplik├ície. K nastaveniam upozornen├ş aplik├ície m├íte pr├şstup aj z jej individu├ílnej str├ínky Digital Wellness.

Nenechajte si ujs┼ą: Ako nain┼ítalova┼ą Android 9.0 Pie Beta vo va┼íom zariaden├ş Google Pixel alebo Pixel 2 Pr├íve teraz