Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Postup: Nastavte digitálnu pohodu v systéme Android Pie a obmedzte používanie svojho smartfónu

Postup: Nastavte digitálnu pohodu v systéme Android Pie a obmedzte používanie svojho smartfónu 1

Ovláda váš život váš smartphone? Potrebujete pomoc s odložením telefónu Pixel v noci? Aktualizujte na Android Pie! Android 9.0 prichádza s digitálnym blahobytom, novým nástrojom, ktorý vám pomôže porozumieť vašim návykom v oblasti smartfónov a možno každú chvíľu odstúpi od aplikácií, hier a upozornení.

Ako čoskoro uvidíte, Digital Wellbeing je stále v beta verzii. S nástrojom budete musieť byť trpezliví – napriek tomu, že vyzerá kompletne, môže sa dodávať s niektorými chybami a chybami. Ak vás stretne niečo zvláštne, vždy môžete klepnúť na tri bodky v pravom hornom rohu hlavnej obrazovky digitálnej rovnováhy a vybrať „Odoslať spätnú väzbu“.

Na prístup k digitálnej pohode je potrebné zaregistrovať sa do beta programu. Môžete použiť dva odkazy na registráciu, alebo môžete APK jednoducho načítať bokom. Tento proces sme načrtli v nasledujúcom odkaze.

Keď máte nainštalovanú aplikáciu Digital Wellbeing, jednoducho otvorte aplikáciu Nastavenia, potom vyhľadajte a zo zoznamu vyberte položku „Digital Wellbeing“. Ak to nevidíte hneď, použite funkciu vyhľadávania v hornej časti Nastavenia a vyhľadajte „Digitálna pohoda“, potom by sa mala ponuka zobraziť. Keď je nástroj vybratý, načíta sa a prvá vec, ktorú musíte vidieť, je koliesko digitálnej rovnováhy.

Koliesko obsahuje vaše najlepšie používané aplikácie a celkové množstvo používania telefónu za deň. Klepnutím na ktorúkoľvek z aplikácií okolo volantu otvoríte individualizovanú stránku pre túto aplikáciu (o tom však neskôr).

Pod volantom nájdete „Hlavný panel“. Tu môžete získať úplné rozloženie údajov na používanie telefónu. V predvolenom nastavení uvidíte, ako sa váš telefón používa pre aktuálny deň, ale môžete sa jednoducho pohybovať po zaznamenaných dňoch jednoduchým klepnutím na šípku vedľa dátumu.

Čas strávený na zariadení je prvou metrikou, ktorú uvidíte, čo je miera času, ktorý ste strávili pozeraním telefónu. Klepnite však na šípku v modrom poli „Čas pred obrazovkou“ a pod tabuľkami nižšie sa vám budú zobrazovať aj údaje „Prijaté oznámenia“ a „Čas otvorenia“ vašich aplikácií. Klepnutím na ľubovoľný otvoríte jeho jednotlivú vyššie uvedenú stránku a zobrazíte ktorýkoľvek z troch vyššie uvedených súborov údajov.

Nastavte časovače aplikácií

Na hlavnom paneli môžete tiež nastaviť časovače aplikácií. Tieto časovače kontrolujú vaše použitie pre konkrétne aplikácie tým, že vás po uplynutí nastaveného času uzamknú. Napríklad, ak si vyhradíte 15 minút Facebook čas, Facebook sa deaktivuje po 15 minútach používania do polnoci. Buďte opatrní pri nastavovaní časovačov pre seba, najmä pri aplikáciách, ku ktorým potrebujete mať prístup kedykoľvek.

Ak chcete nastaviť časovač, klepnite na šípku „Žiadny časovač“ vedľa príslušnej aplikácie na hlavnom paneli. Ďalej vyberte z 15 minút, 30 minút, 1 hodinu alebo vlastný časovač. Po nastavení sa môžete vrátiť na túto stránku a skontrolovať, koľko času vám na daný deň na aplikáciu zostáva. Rovnaká akcia je k dispozícii na individuálnej stránke digitálnej rovnováhy akejkoľvek aplikácie.

Ukončiť a nerušiť

Digital Wellbeing vám tiež umožňuje ovládať, kedy sa má váš telefón začať celý deň, vytvorením príjemnejšieho prostredia na používanie telefónu. Na začiatok môžete nastaviť automatické časové obdobie, kedy sa začne a skončí Wind Down. Môžete sa tiež rozhodnúť používať „stupne šedej“ a počas tohto obdobia pridať rozvrh nočného osvetlenia, aby sa vám telefón lepšie pozeral do očí.

Keď povolíte nočné osvetlenie, zmení sa odtieň vášho zariadenia na oranžovejší. Intenzitu tohto odtieňa môžete zvoliť po zvolení možnosti „Zapnúť teraz“ v nastavení „Nočné svetlo“.

Samozrejme môžete tiež povoliť nastavenia Nerušiť aj pre funkciu Wind Down. Nastavenia režimu Nerušiť nemôžete zmeniť od Ukončite činnosť, takže pokiaľ túto funkciu jednoducho nechcete povoliť alebo zakázať, uistite sa, že k nej získate prístup z hlavnej stránky Digitálna rovnováha a zmeníte všetky nastavenia.

V časti Nerušiť máte možnosť vybrať zvuky a vibrácie, ktoré zostanú zapnuté, ako budú znieť upozornenia (ak vôbec), ako sa budú môcť uskutočňovať hovory, ak sú povolené správy, pripomenutia a udalosti, plán Nerušiť, a či túto funkciu automaticky povoliť alebo nie.

Keď ste pripravení povoliť režim Nerušiť, klepnite na „Zapnúť teraz“ v spodnej časti tejto stránky alebo sa vráťte do režimu Ukončiť a povoľte posúvač Nerušiť.

Ako nastaviť digitálnu pohodu v systéme Android Pie a obmedziť používanie vášho smartfónu
Ako nastaviť digitálnu pohodu v systéme Android Pie a obmedziť používanie vášho smartfónu

Oznámenia

Nakoniec sú tu oznámenia. Ak ste si niekedy predtým prispôsobovali upozornenia svojej aplikácie v systéme Android, budete tu ako doma. Jediným rozdielom je, že Android pohodlne zhrnie všetky vaše aplikácie do nástroja Digital Wellbeing, takže k ich nastaveniam upozornení máte prístup aj pri práci na ďalších nastaveniach.

Na hlavnej stránke Digitálna pohoda klepnite na „Spravovať upozornenia“. Zobrazí sa kompletný zoznam všetkých aplikácií vášho zariadenia s Androidom. Klepnutím na tri bodky v pravom hornom rohu a klepnutím na „Zobraziť systém“ zobrazíte aj nastavenia systémových upozornení. Tento zoznam môžete zoradiť podľa „Najaktuálnejších“ alebo „Najčastejších“ klepnutím na modrý pruh v hornej časti displeja.

Klepnutím na posúvač vedľa každej aplikácie povolíte alebo zakážete upozornenia pre každú aplikáciu. Ak chcete zobraziť podrobnejšie nastavenia upozornení, jednoducho klepnite na názov aplikácie. K nastaveniam upozornení aplikácie máte prístup aj z jej individuálnej stránky Digital Wellness.

Nenechajte si ujsť: Ako nainštalovať Android 9.0 Pie Beta vo vašom zariadení Google Pixel alebo Pixel 2 Práve teraz