Postup je nasledujúci: Získajte funkciu Pixel „Play Now“ na akomkoľvek systéme Android

Už ste niekedy počúvali rádio a prišli ste s piesňou, ktorú nedokážete rozpoznať? Ale šoférujete, takže nemôžete otvoriť telefón a pomocou obľúbenej aplikácie nájsť názov skladby. Pomocou funkcie s názvom Prehráva sa na telefónoch Pixel spoločnosť Google dokázala tento problém vyriešiť.

Pomocou tejto funkcie Pixels automaticky definuje názov skladieb pri prehrávaní hudby vo vašom okolí. Názov skladby sa zobrazí na uzamknutej obrazovke a rýchlym kliknutím sa môžete dozvedieť viac o interpretovi, kúpiť si skladbu alebo prehrať skladbu v obľúbenej službe streamovania hudby. Aj keď musíme počkať, kým sa Pixel dopraví 2 , Nemusíme však čakať na túto funkciu – hneď môžete získať na všetkých zariadeniach s Androidom takmer rovnakú funkcionalitu.

Krok 1: Nainštalujte Shazam

Najlepší spôsob, ako simulovať funkciu Pixel „Now Playing“, je s celkom najnovšou funkciou v najpopulárnejšej aplikácii na výber hudby. Ak chcete začať, zamierte do Obchodu Play a nainštalujte Shazam.

Krok 2Auto Shazam: Zapne sa

Po inštalácii otvorte Shazam a vykonajte nastavenie. V strede obrazovky bude veľké tlačidlo pre logo Shazam. Stlačte a podržte tlačidlo a objaví sa kontextové okno s otázkou, či chcete spustiť Auto Shazam. Kliknite tu na „Prehrať“, potom Shazam požiada o povolenie na nahrávanie zvuku, takže zvoľte „Povoliť“.

Získajte výhodu
Získajte výhodu

Krok 3: Automaticky vyberie skladby

Teraz, keď je povolená funkcia Auto Shazam, kedykoľvek budete počuť hudbu Shazam Music, vyberie skladbu a upozorní vás, keď dostanete zápas. Môže to trvať minútu, ale je prekvapivo presné, keď príde na to, ktorá skladba sa má hrať. Funguje to aj vtedy, keď je obrazovka vypnutá (rovnako ako Pixel 2), Je to však v súlade s obrazovkou a otvára sa.

Ak chcete zobrazi »názov niektorej skladby, stlačte tlačidlo Shazam našiel Oznámenie a dostanete sa na stránku s ďalšími podrobnosťami. Ak chcete, môžete si vytvoriť účet pomocou služby Shazam (ktorá vyžaduje iba e-mailovú adresu), aby ste svoj zoznam uložili, aby ste k nemu mali vždy prístup. To poskytuje jednoduchý spôsob vysielania alebo nákupu skladieb od spoločnosti Shazam.

Získajte výhodu
Získajte výhodu

Poznámka k životnosti batérie a použitiu údajov

Podľa prieskumu vykonaného spoločnosťou AppQuest pri prvom uvedení systému Auto Shazam na trh má táto funkcia relatívne malý vplyv na výdrž batérie a využitie údajov. V porovnaní s používaním funkcie Shazam s vypnutou funkciou použil Auto Shazam o 36% viac údajov na pozadí. Nejde o obrovský nárast – hovoríme tu v kilobajtoch -, ale používatelia s obmedzenými dátovými plánmi by si mali byť toho vedomí.

Výskum prekvapivo ukázal, že Auto Shazam sa už používa menej Batéria v porovnaní s bežnými batériami Shazam, vrátane 16% zníženia doby behu na pozadí (AKA, wakelocks). Po zapnutí funkcie Auto Shazam vám však môže dôjsť k ďalšiemu vybitiu batérie.

Ak chcete túto funkciu dočasne alebo natrvalo zakázať, stačí vytiahnuť oznamovací odtieň a kliknúť na tlačidlo „vypnúť“ v upozornení Auto Shazam. Namiesto toho otvorte aplikáciu Shazam a klepnite na ikonu ozubeného kolieska, potom vypnite „Auto Shazam“. Potom môžete funkciu znova povoliť dlhým stlačením tlačidla Shazam v aplikácii.

Získajte výhodu

S Auto Shazam sa však nemusíte obávať, že stratíte príležitosť spoznať skladbu – vždy budete vedieť, aké skladby sa hrajú okolo vás. Budete naďalej používať Auto Shazam? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie.

Chcete pomôcť s podporou? A dostanete veľa sladkých nových technológií? Pozrite sa na všetky ponuky na nové predajňa,

Titulná fotografia cez Google /YouTubeSnímky obrazovky John Knight /