Posledná šanca prejsť na iOS 13.5 a útek z väzenia s unc0ver

Posledná šanca prejsť na iOS 13.5 a útek z väzenia s unc0ver 1

Apple iOS a iPadOS 13 vydané v pondelok.5,1 širokej verejnosti výlučne s cieľom opravy nového zneužitia v Unc0ver v5.0,0+ nástroj na útek z väzenia a podľa očakávania Apple čoskoro podpíše iOS 13 s útek z väzenia.5 firmware.

Spoločnosť Cupertino zvyčajne po vydaní nového softvéru trvá týždeň alebo dva, kým sa prestane prihlásiť na odber staršej verzie iOS alebo iPadOS, ale v poslednej pamäti bol tento týždeň oveľa bežnejší. Tým, že robí to Apple môžete ponechať svoju užívateľskú základňu, aby sa nemohla znova stiahnuť ani aktualizovať pre iOS alebo iPadOS 13.5, účinne zabrániť používateľom vniknúť do väzenia.

Vzhľadom na vyššie uvedené okolnosti každý, kto používa akýkoľvek Apple Najnovšie telefóny (najmä iPhone XS a novšie) budú chcieť, bez ohľadu na zámer útek z väzenia downgradovať alebo inovovať na iOS alebo iPadOS 13.5 bezodkladne predtým, ako sa stane nepodpísaným Apple V blízkej budúcnosti. Ak už používate iOS alebo iPadOS 13.5, mali by ste okamžite zostať s týmto firmvérom a útek z väzenia s unc0ver podľa najnovších odporúčaní Pwn20wnd, aby ste obišli mechanizmus automatickej aktualizácie firmvéru zariadenia.

Dôležitou poznámkou však je, že ak používate telefón ako starý ako iPhone 5s alebo nový ako iPhone X, nemusíte sa o to starať. Tieto zariadenia je možné ľahko rozbiť pomocou nástroja na zistenie útek z väzenia checkra1n, bez ohľadu na spustenú verziu softvéru, a to všetko vďaka inicializovanému hardvéru s názvom checkm8, ktorý nemožno opraviť Apple v aktualizácii softvéru.

Ak inovujete na iOS alebo iPadOS 13.5, potrebujete fyzický súbor firmvéru, ktorý si môžete stiahnuť zo stránky na stiahnutie. Po stiahnutí skontrolujte, či je firmvér, ktorý sa chystáte používať, stále podpísaný pomocou užitočného nástroja IPSW.me. Ak všetko vyzerá dobre, môžete pripraviť zariadenie takto:

Prepínanie na iOS / iPadOS 13.5

Ak používate iOS alebo iPadOS 13.5,1 už chcete obnoviť svoje zariadenie na iOS / iPadOS 13.5, Údaje sa tým vymažú a odporúčame si ich najprv zálohovať.

v Windows:

1) Pripojte zariadenie k počítaču pomocou kábla OEM Lightning alebo USB-C.2) Spustite iTunes a kliknite na zariadenie, v prípade potreby dôverujte.3) čakania zmena na klávesnici a kliknite na Obnoviť,4) Vyhľadajte a vyberte stiahnutý súbor firmvéru a kliknite na tlačidlo OK,5) Počkajte, kým zariadenie dokončí obnovenie v systéme iOS / iPadOS 13.5,

Na počítačoch Mac:

1) Pripojte zariadenie k počítaču pomocou kábla OEM Lightning alebo USB-C.2) Spustite Finder a kliknite na zariadenie v zozname diskov, v prípade potreby mu dajte dôveru.3) čakania voľba na klávesnici a kliknite na Obnoviť,4) Vyhľadajte a vyberte stiahnutý súbor firmvéru a kliknite na tlačidlo OK,5) Počkajte, kým zariadenie dokončí obnovenie v systéme iOS / iPadOS 13.5,

Inovujte na iOS / iPadOS 13.5

Ak používate staršiu verziu iOS alebo iPadOS ako iOS / iPadOS 13.5, môžete ich jednoducho aktualizovať bez odstránenia údajov.

v Windows:

1) Pripojte zariadenie k počítaču pomocou kábla OEM Lightning alebo USB-C.2) Spustite iTunes a kliknite na zariadenie, v prípade potreby dôverujte.3) čakania zmena na klávesnici a kliknite na aktualizovať,4) Vyhľadajte a vyberte stiahnutý súbor firmvéru a kliknite na tlačidlo OK,5) Počkajte, kým zariadenie dokončí aktualizáciu pre iOS / iPadOS 13.5,

Na počítačoch Mac:

1) Pripojte zariadenie k počítaču pomocou kábla OEM Lightning alebo USB-C.2) Spustite Finder a kliknite na zariadenie v zozname diskov, v prípade potreby mu dajte dôveru.3) čakania voľba na klávesnici a kliknite na aktualizovať,4) Vyhľadajte a vyberte stiahnutý súbor firmvéru a kliknite na tlačidlo OK,5) Počkajte, kým zariadenie dokončí aktualizáciu pre iOS / iPadOS 13.5,

Odhadujeme, že uplynie niekoľko dní Apple zruší výber možnosti iOS a iPadOS 13.5, Teraz táto verzia 13.5,1 je k dispozícii od dvoch dní, môže to byť menej ako týždeň predtým Apple robí to, a preto chcete hádzať loptu čo najskôr, ak chcete použiť rozbitý telefón.

Ak uvažujete o zlomení väzenia, prečítajte si náš zoznam Desať hlavných dôvodov na odomknutie zariadenia v roku 2020 dozvedieť sa viac o tom, či je to pre vás to pravé. Okrem toho si môžete prečítať viac o niektorých najlepšie záplatky pre útek z väzenia, ktoré sa majú použiť na napájanom zariadení iOS 13 v ďalšom kole, ktorý sme nedávno urobili.

Za predpokladu, že ste sa už rozhodli a ste pripravení na útek z väzenia s unc0ver, postupujte podľa nášho tutoriálu a ukážte, ako to urobiť v AltStore.

Prepnete na iOS / iPadOS 13.5 za prerušenie väzenia skôr Apple prestať podpisovať? Dajte nám vedieť v časti s komentármi nižšie!