Porovnanie: Samsung Galaxy Z prevrátenie proti Galaxy Fold, zložiť alebo zložiť?

S pristátím Galaxy Z Flip v Holandsku Samsung v skutočnosti dosiahol míľnik. Spolu s Galaxy Fold, ktorá vyšla skôr, má spoločnosť svoje územie na budúcom trhu foldables ohraničené. Dve zariadenia, dve koncepcie. Čo je najzaujímavejšie a pre koho?

porovnanie samsung galaxy z flip vs fold

Galaxy Z prevrátenie proti Galaxy Fold: porovnanie

Po celé roky boli zvesti o skladacích telefónoch nevyhnutné, rovnako ako správy, že prídu až budúci rok. Rok čo rok „budúci rok“. Ale už je to rok 2020 a pozrite sa na to: v Holandsku sa teraz predávajú dve skladacie zariadenia. Od minulého týždňa môžete používať Galaxy Kúpiť Z Flip – the Galaxy Fold bol v Holandsku dostupný už trochu dlhšie. Obe zariadenia sú cenovo atraktívne a navyše dosť experimentálne. A predsa ponúkajú pohľad na možnú budúcnosť. Najväčšie rozdiely kladieme vedľa seba – nie špecifikácie, ale samotné pojmy.

Fold: sklopenie z telefónu na tablet

Prvá implementácia skladacej obrazovky AMOLED, ktorú spoločnosť Samsung skutočne uviedla na trh, je Galaxy Fold, Ako už viete, toto je telefón, ktorý sa rozvinie v tablete. Ako telefón je skôr podlhovastý a hrubý – ako tableta má pomerne normálne rozmery, hoci je trochu štvorcový ako tradičné tablety.

Posledne menovaná nie je ideálna na sledovanie filmov, ale na praktickú prácu. Na obrazovke môžete mať a používať súčasne tri aplikácie. S týmto Galaxy Fold nápad v kancelárii vo vrecku môže byť ešte lepší ako najlepší Note, Obrazovka na vonkajšej strane je pomerne malá, ale určite funkčná – v budúcich verziách systému Windows Galaxy Fold bude sa stále viac podobať bežnému smartfónu.

Ďalšou výhodou koncepcie skladania na tablet je to, že máte pomerne veľké puzdro. Napríklad sa do nich vojdú veľké batérie, prvé Galaxy Fold dať hrádzu na výdrž batérie. Okrem toho môže byť priestor pre stylus S Pen neskôr aj tak, aby ste dokončili produktívny a kreatívny arzenál NoteFunkcie, ktoré majú k dispozícii.

Myšlienka je jasná: Galaxy Fold je taký kôň Notezariadenia, ktoré sú, ale majú ešte viac obrazovky. Každý, koho vieme, kto má z tohto dôvodu zariadenie radi, a pridaná hodnota v porovnaní s bežným telefónom je zrejmá. Ak sa z budúcich verzií stane euro alebo tisíc lacnejšie, dokážeme si predstaviť, že existuje veľký trh, ktorý je porovnateľný s trhom súčasnej. Noteseries.

ponuky na nákup galaxií samsung

Flip: sklopenie z telefónu do práškového boxu

Na druhej strane skladacieho spektra je teraz Galaxy Z Flip. V otvorenom stave je to telefón s viac alebo menej normálnymi rozmermi – v uzavretom stave môže byť o niečo hrubší, ale je dosť malý. Z praktického hľadiska je hlavnou výhodou Z Flipu to, že môže byť tak kompaktný. Samotná spoločnosť Samsung sa snaží dať veľkú hodnotu možnosti umiestnenia na stôl vo všetkých druhoch pozícií bez osobitného krytu alebo držiaka.

Dalo by sa povedať, že Galaxy Z Flip má menej praktických výhod ako Fold, Týmto môžeme zradiť svoje vlastné preferencie (samozrejme, áno), ale to je iba polovica príbehu. Vďaka Z Flip sa spoločnosť Samsung zameriava na používateľov, ktorí oceňujú výrazný, jedinečný dizajn, ktorých potešilo pevné otváranie a zatváranie (čo je samo osebe zážitok) a ktorí používajú zariadenie ako módne vyhlásenie môže odhadnúť hodnotu. Nakoniec bola inšpiráciou pre dizajn Z Flipu kompaktná prášková škatuľka od Lancôme.

Že spoločnosť Samsung nevedomky priradí Z Flip "nižšiemu" číslu modelu (SM-F700F) ako Fold (SM-F900F) odhaľuje, ako juhokórejci odhadujú samotné zariadenia z hľadiska trhovej hodnoty. A skutočne: technicky povedané, Z Flip je menej preplnený kvôli malej veľkosti krytu. Zariadenie je nútené mať menšiu batériu, menej kamier, menej obrazovky.

Nakoniec, Galaxy Z Flip, viac ako Fold, možnosť stať sa „normálnym“ telefónom. Potom musí spoločnosť Samsung uspieť vo výrobe a predaji zariadenia za cenu, ktorá sa mu zhoduje.

Samsung Galaxy z Flip Preview

Krásne verzus praktické?

Zavolali sme Galaxy Fold už pracovný kôň hore a možno je Z Flip luxusným koňom. Prvý je veľmi praktický pre profesionálneho používateľa, druhý je obzvlášť krásny, s menej funkčnými ozdôbkami. To samozrejme neznamená, že Fold nie je pekné, alebo že Z Flip nie je nabitý všetkými funkciami, vďaka ktorým je smartphone aj tak užitočný. Ale tvarový faktor oboch skladacieZdá sa, že koncepty polarizujú týmto spôsobom – obraz, ktorý podčiarkuje aj marketing spoločnosti Samsung.

Teraz nie, ale kedy to bude?

To, že drvivá väčšina používateľov smartfónov ešte jeden nepotrebuje Fold alebo Flip je prázdna. Celkovo vzaté, súčasné zariadenia sú stále dosť experimentálne, určite v porovnaní s dôkladne vyvinutými klasickými zariadeniami, ako sú Galaxy S10 a Galaxy S20. Okrem toho: za ceny 1 500 EUR za internet Galaxy Preklopte do výšky viac ako 2000 EUR Fold pre väčšinu to jednoducho nie je zmysluplný nákup.

Napriek tomu spoločnosť Samsung odhaduje, že v budúcnosti bude veľa ľudí pokúšať o tieto typy telefónov. To, že tento rok neprináša túto budúcnosť, je teraz jasné – hoci po lete by sme si mohli všimnúť, pretože spoločnosť Samsung je nástupcom Fold darčeky. Otázka znie: koľko môžu tieto zariadenia stáť? A o koľko lepšie – najmä: udržateľnejšie – musia sa stať skôr, ako budú mať skutočne šancu preraziť sa na bežnom trhu s telefónmi?

Myslíte si, že tento typ zariadenia má v porovnaní so súčasnými telefónmi pridanú hodnotu? A čo je pre vás najzaujímavejším tvarovým faktorom – za správnu cenu? Radšej by ste ho zavreli alebo rozložili? Otázky, otázky, otázky …

Už teraz?

Galaxy Z Flip je v poslednej dobe k dispozícii v niekoľkých holandských obchodoch. Vo vlastnom obchode spoločnosti Samsung TU si ju môžete kúpiť alebo dokonca prenajať za 61 € mesačne. Fold nájdete tiež v spoločnosti Samsung. Obe zariadenia sú k dispozícii aj v kombinácii s predplatným. Toto sú najlepšie ponuky pre jedného poskytovateľa: