Porovnanie: Samsung Galaxy S20 vs Plus vs Ultra, čo je pre vás najlepšia voľba?

Rovnako ako Galaxy Séria S10, existuje nová spoločnosť Samsung Galaxy Séria S20 opäť z troch modelov. Porovnávame modely S20, S20 Plus a S20 Ultra, aby ste zistili, ktorý model vám najviac vyhovuje.

porovnanie: galaxia samsung s20 versus plus versus ultra

porovnanie: Galaxy S20 vs S20 Plus vs S20 Ultra

Ak nájdete nový high-end telefón od spoločnosti Samsung a váš rozpočet to umožňuje, dáva zmysel, že ste jedným z Galaxy Vzhľadom na modely S20. Cena sa výrazne líši: od 899 EUR pre internet Galaxy S20 s 4G, až 1349 EUR pre Galaxy S20 Ultra, ktorý je pripravený na budúce siete 5G. Napriek tomu to nie je všetko také zložité, pokiaľ viete, čo považujete za dôležité.

Ultra alebo nie?

V skutočnosti je prvou voľbou, ktorú musíte urobiť: jednoducho „chcete veľmi dobrý telefón“, alebo chcete čo najviac zo všetkého, čo by ste mohli urobiť? Spoločnosť Samsung už roky vyrába veľmi dobré telefóny, ako napríklad Galaxy S9 a Galaxy S10. Sú to zariadenia s dobrou výdržou batérie, veľmi dobrým fotoaparátom, hladkým hardvérom a krásnym dizajnom – neboli to však telefóny, ktoré posúvali hranice toho, čo je technicky uskutočniteľné. Sú to „bezpečné“ zariadenia s vynikajúcou softvérovou podporou a množstvom užitočných funkcií. A tiež v sérii S20 sú dva modely, ktoré sa viac-menej riadia rovnakým princípom: Galaxy S20 a S20 Plus.

Tento rok však spoločnosť Samsung chcela znova ukázať svoje technologické svaly a uvoľniť jeden telefón, ktorý obsahuje takmer všetko, čo môžete v roku 2020 prísť. Toto zariadenie sa stalo Galaxy S20 Ultra. Vďaka svojej nezmyselnej 100x vesmírnej kamere, 5 000 mAh batérii a obrovskému 6,9 palcový displej je jednoznačne viac telefónu, ako väčšina používateľov bude niekedy potrebovať.

A tak sa musíte opýtať sami seba, čo od svojho nového telefónu očakávate. Chcete iba smartphone tých najlepších modelov Samsung, ktoré sú známe vďaka vynikajúcemu fotoaparátu, veľkej batérii a fantastickej obrazovke? Potom si môžete ľahko ušetriť pár stoviek eur zakúpením S20 alebo S20 Plus, a nie S20 Ultra. Je to šteklenie myšlienka, že váš nový telefón posúva hranice toho, čo je možné? Páčilo by sa vám toto zariadenie s ešte väčšou batériou, s týmto jedinečným fotoaparátom? Potom vás S20 a S20 Plus sklamú – ale Galaxy S20 Ultra nie. Nájdete to – momentálne zahrnuté Galaxy Buds + – v obchode Samsung TU.

Plus alebo nie?

Týmto spôsobom. Ak viete, že hľadáte iba veľmi dobrý telefón, nie je to extrémne špička musí byť, potom ste konfrontovaní s výberom číslo dva. Dva modely sú do značnej miery podobné, okrem niekoľkých bodov. Galaxy S20 je menší, kompaktnejší Galaxy S20 Plus je väčší, so všetkými jeho výhodami a nevýhodami.

Galaxy S20 je so svojím 6,2 palcový displej približne rovnakej veľkosti ako 6,1 palec Galaxy S10 od roku 2019 alebo ako 5,8 palec Galaxy S9 z roku 2018. Je zlomkom širším ako Galaxy S10e z minulého roka, a o niečo dlhšie. Nie, nemôžete to nazvať skutočne kompaktným, ale určite nie je príliš veľký, dobre sedí v ruke a dá sa ovládať rovnako ľahko. Zariadenie má rovnaké kamery ako S20 Plus, ale chýba Čas letu (ToF) senzor, ktorý funguje ako Živé zameranie vylepšiť fotografie. Sú to fotografie s ostrým popredím a vyblednutým pozadím. So svojou 4000 mAh batériou má oveľa viac energie ako minulý rok S10.

Galaxy S20 Plus je o niečo väčší 6,7 palcový displej. Je 4 milimeter širšia ako S20 a o palec dlhšie. S20 Plus je zreteľne väčšia. To tiež znamená, že má väčšiu batériu s kapacitou 4500 mAh – 12,5% väčšie ako S20. A tak má snímač ToF, ktorý spoločnosť Samsung v súčasnosti používa Hĺbková vízia kamerové hovory.

Okrem týchto bodov sú zariadenia porovnateľné: od 12 MP hlavnej kamery, 12 MP širokouhlého objektívu a 64 MP teleobjektívu po super hladkú obrazovku 120 Hz, rýchle nabíjanie 25 Wattov, snímač odtlačkov prstov na displeji a vodeodolné puzdro. Okrem toho: S20 Plus štandardne podporuje budúce siete 5G a model S20-without-plus je k dispozícii aj vo variante 5G. V oblasti softvérovej podpory sú všetky modely rovnaké – už sme písali o budúcnosti Galaxy Pravidlá aktualizácie S20.

Galaxy S20 vs S20 Plus vs S20 Ultra: jednoduchá voľba

Dúfajme, že teraz máte veľmi peknú predstavu o tom, ktorá verzia Galaxy S20 najlepšie vyhovuje vašim očakávaniam. Aby som to zhrnul ešte raz:

  • Chcete telefón s (príliš) veľa zo všetkého? Potom skontrolujte Galaxy S20 Ultra.
  • Chcete iba veľmi dobrý telefón, ale nemusíte mať všetky ozdôbky? Skontrolujte Galaxy S20, ak sa vám to páči viac, alebo S20 Plus, ak si myslíte, že väčšie je krajšie.

Prečítajte si tiež naše Galaxy Praktický náhľad pre S20, pre ešte viac informácií.

ponúk

Ak ste až do a vrátane 8 Ak si v marci rezervujete S20 Plus alebo S20 Ultra, ihneď tam dostanete sadu Galaxy Buds + o. Prezrite si túto ponuku priamo vo vlastnom obchode spoločnosti Samsung TU – alebo si pozrite našu rozsiahlu ponuku Galaxy Prehľad predobjednávky S20.

Samozrejme môžete v našom cenovom porovnaní dôkladne porovnať všetky ponuky rôznych modelov – alebo si môžete priamo skontrolovať najlepšie ponuky na poskytovateľa.