Porovnanie antivírusových programov: Windows Obranca proti Avastu

Porovnanie antivírusových programov: Windows Obranca proti Avastu 1

Viem, že v článkoch, ktoré som tu počas rokov urobil, som už niekoľkokrát spomínal bezpečnosť. Strávil som jedenásť rokov dobrovoľníckou prácou online a pomáhal som tisíckam až tisíckam ľudí, ako ste vy vyčistili svoje počítače a chránili ich. Osem rokov v rade som za túto prácu získal cenu MVP od spoločnosti Microsoft: na niečo, na čo som dodnes hrdý.

Hovorím vám to, aby ste vedeli, keď hovorím o bezpečnosti, nie je to niečo, čo by som bral na ľahkú váhu. Urobím, čo je potrebné, aby som zaistil bezpečnosť svojich vlastných strojov a aby som vám vždy pomohol robiť to isté s vašimi. Nikdy nebudem vydávať bezpečnostné odporúčania založené na „najteplejších“ výrobkoch v tom čase, ani nebudem „kupovať“ spoločnosť, ktorá chce svoje výrobky predávať.

Pozrime sa na dva príslušné programy ochrany: Windows Obranca a Avast zadarmo.

Windows Obrana pre antivírusovú ochranu

Pre väčšinu priemerných používateľov je vstavaný Windows Obrancovia majú viac ako dostatočné zabezpečenie. Ak máte Windows 8,1 alebo 10, už máte program Defender. Nie sú k dispozícii žiadne aktualizácie: všetko je už zahrnuté. Máte vstavaný jednosmerný firewall, niektoré dôstojné rodičovské kontroly, herné módy a samozrejme antivírusovú ochranu.

Nevýhodou je, že program má tendenciu označovať neškodný softvér ako škodlivý a neexistujú žiadne ďalšie funkcie. To, čo vidíte, je to, čo dostanete Windows Defender. Pred niekoľkými rokmi tam bol jeden dreň falošných pozitív spojených s programom Defender. Toto sa našťastie výrazne zlepšilo, ale stále nie je spoľahlivé.

Najlepšie na Defendere je, že nemusíte robiť nič. Je to len … tam. Beží ticho na pozadí. Hľadajte vírusy. Sledujte svoj zvláštny softvér správania. Nahrajte škodlivé články na analýzu. Nemusíte inštalovať aktualizácie. Už nemusíte nič kupovať. Z väčšej časti máte pokoj.

Avast zadarmo pre antivírusovú ochranu

Toto je program, ktorý často odporúčam ľuďom, ktorým som v ten deň pomohol. V roku 2009 som odišiel z práce v oblasti bezpečnosti, takže sa v nej uvádza, ako dlho je tento program dobrý. Podľa môjho názoru je to stále najlepší softvér, ktorý je k dispozícii na ochranu vášho počítača.

Minulý rok Avast získal pätnástykrát ocenenie od spoločnosti AV-TEST za „najlepšiu detekciu vírusov a škodlivého softvéru“. Hovorí mi všetko, čo potrebujem vedieť. Odstráni samozrejme nechcené položky, aby sa váš počítač dostal späť tam, kde by mal byť čo najrýchlejšie.

Avšak Avast nielen udržuje vírusy pod kontrolou. Má tiež fantastický vstavaný správca hesiel a upozorní vás, ak vaša sieť Wi-Fi nie je zabezpečená.

Verte tomu alebo nie, Avast používa menej systémových prostriedkov ako Windows Obhajcovia to robia. Toto je mimoriadne dôležité pre tých, ktorí používajú staršie počítače alebo tých, ktorí nie sú pokročilými modelmi. Avast tiež zvíťazil v mojej knihe (a to pre mnohých ďalších odborníkov v oblasti bezpečnosti), pokiaľ ide o to, aké ľahké je použitie. Používateľské rozhranie je iba … intuitívne.

Existujú aj ďalšie funkcie, ktoré sa Avast môže pochváliť tým, čo Defender jednoducho nemá. Aktualizácia softvéru automaticky udržiava všetok softvér v počítači úplne aktualizovaný, zatiaľ čo herný režim umožňuje pokračovanie prerušenia hry. Avast má tiež ochranu e-mailov … niečo, o čom by som si naozaj želal, aby Defender premýšľal alebo začlenil teraz. Bezplatná verzia Avastu vám tiež umožňuje vytvoriť záchranný disk pre prípad, že budete mať niekedy obrovský počítačový režim. Tieto funkcie sú zvyčajne zahrnuté v platených verziách takmer všetkého antivírusového softvéru, ale stále sú dodávané s bezplatnou verziou Avast.

Pridajte MalwareBytes pre väčšiu bezpečnosť

Bol by som oneskorený, keby som nehovoril o čom Malwarebytes môže urobiť pre vás. Mal som to šťastie na začiatku fantastického softvéru, aby som bol jedným z prvých, ktorí sa o ňom dozvedeli, vyskúšali a používali. Tvorca Marcin bol v tom čase štrnásťročný génius, ktorý vedel, že musí existovať niečo lepšie, aby sa porazili typy škodlivého softvéru, ktorý sme videli každý deň. Rýchly posun vpred všetky tieto roky (od roku 2003!) A pozrite sa na gigantu, do ktorého túto spoločnosť zabudoval.

Neodporúčam tento softvér na základe pripojení k nemu … zatiaľ to tak robím. ja KNOW tvorcom. Videl som, keď hovoril cez tento kód. Pomáhal som testovať na ceste a pri každej iterácii som bol nadšený. Vedel som, že toto dieťa je na niečom veľkom, a vedel som, že to bude niečo, čo pomôže miliónom ľudí.

MalwareBytes má bezplatnú aj platenú verziu. Pri prvom stiahnutí a inštalácii získate bezplatnú 14-dňovú skúšobnú verziu pre celý Monte. Zahŕňa to ochranu pred hrozbami v reálnom čase. To je najväčší rozdiel medzi týmito dvoma verziami. Zadarmo vám umožní skenovať na požiadanie.

Najlepšie je, že program MalwareBytes je navrhnutý tak, aby fungoval spolu s antivírusovou ochranou, ktorú už používate. Áno … môžete tiež SPOLOČNOSŤ spustite to buď Windows Obranca alebo Avast. Existuje ďalšia vrstva ochrany. Počet spôsobov, ako chráni váš počítač, je nekonečný … od softvérových zmien, cez ransomware, adware až po rootkity a späť.

Aká antivírusová ochrana by ste mali používať Windows?

Moje odporúčanie je jednoduché: nainštalujte bezplatné verzie Avast aj MalwareBytes. Budeš rád, že si to urobil, sľubujem. Nič neprejde, vaše informácie a údaje budú vždy bezpečné a ani si nevšimnete rozdiel v rýchlosti počítača, pretože ste zaseknutí programami náročnými na prostriedky.

Aké ďalšie bezpečnostné problémy máte pre mňa? Ako vám môžem čo najlepšie pomôcť, aby ste boli v bezpečí?

Šťastné surfovanie!