Popul├írne e-mailov├ę aplik├ície pre syst├ęmy iOS a Mac zo┼írotuj├║ va┼íe ├║daje a pred├ívaj├║ ich

Popul├írne e-mailov├ę aplik├ície pre syst├ęmy iOS a Mac zo┼írotuj├║ va┼íe ├║daje a pred├ívaj├║ ich 1Apple je spolo─Źnos┼ą, ktor├í sa u┼ż dlho chv├ílila svoj├şm z├ív├Ązkom k ochrane s├║kromia. Zd├í sa v┼íak, ┼że spolo─Źnos┼ą sa mus├ş bli┼ż┼íie pozrie┼ą na niektor├ę z aplik├íci├ş, ktor├ę povo─żuj├║ do svojho App Store, najm├Ą po spr├íve zo z├íkladnej dosky, v ktorej sa zistilo, ┼że nieko─żko popul├írnych e-mailov├Żch aplik├íci├ş pre syst├ęmy iOS a Mac bolo zisten├Żch, ┼że s├║ zo┼írotovanie ├║dajov a ich predaj.

V skuto─Źnosti je jednou z t├Żchto aplik├íci├ş popul├írna e-mailov├í aplik├ícia Edison, ktor├í je uveden├í pod AppleTop 100 aplik├íci├ş na zv├Ż┼íenie produktivity v obchode App Store. Pod─ża spr├ívy z├íkladnej dosky z├şskali d├┤vern├ę dokumenty, ktor├ę odhalili, ┼że aplik├ície, ako napr├şklad Edison, odovzd├ívaj├║ ├║daje, ktor├ę z├şskali, spolo─Źnostiam tret├şch str├ín, aby im pomohli robi┼ą lep┼íie investi─Źn├ę rozhodnutia.

Patria sem ÔÇ×metriky spotrebite─żsk├Żch n├íkupov vr├ítane lojality zna─Źiek, zdie─żania pe┼ła┼żenky, preferenci├ş n├íkupu at─Ć.ÔÇť Edison v tom nie je s├ím, preto┼że spr├íva tie┼ż odhalila, ┼że in├ę aplik├ície, ako s├║ Cleanfox a Slice, s├║ v t├Żchto praktik├ích rovnako vinn├ę.

Zatia─ż ─Źo Cleanfox a Slice zatia─ż na spr├ívu ofici├ílne neodpovedaj├║, Edison odvtedy uverejnil pr├şspevok na m├ędiu Medium v ktor├Żch objas┼łuj├║ svoje kroky a uis┼ąuj├║ pou┼ż├şvate─żov, ┼że ├║daje, ktor├ę prij├şmaj├║, s├║ ├║plne anonymn├ę. Taktie┼ż zd├┤vod┼łuj├║ svoje ─Źiny tvrden├şm, ┼że im to pom├íha udr┼żiava┼ą aplik├íciu bezplatn├║, aj ke─Ć predpoklad├íme, ┼że sa nemusia vzda┼ą s├║kromia v├Żmenou za pou┼ż├şvanie aplik├ície, ktor├í nemus├ş by┼ą pre niektor├Żch nevyhnutne pova┼żovan├í za ÔÇ×bezplatn├║ÔÇť.

Spolo─Źnos┼ą ─Ćalej poznamen├íva, ┼że pou┼ż├şvatelia, ktor├ş s ┼łou nie s├║ spokojn├ş, sa m├┤┼żu od nej odhl├ísi┼ą, hoci nie je jasn├ę, ko─żko pou┼ż├şvate─żov vie o tejto mo┼żnosti.

Vyplnen├ę. Pre─Ź├ştajte si viac o,, a. zdroj: zver├ík