Pomocou tejto metódy môžete inštalovať aplikácie Google kdekoľvek…

univerzálna metóda nainštalujte aplikácie Google na huawei a honor

Uplynul takmer rok, odkedy vláda Spojených štátov uvalila sankcie na čínsku spoločnosť Huawei, čím jej zabránila zahrnúť služby Google do svojich budúcich modelov. Čo je stále tak, aspoň oficiálne, pretože už existujú pomerne ľahké metódy, s ktorými Obchod s aplikáciami Google si môžete nainštalovať na akýkoľvek mobil Huawei a Honor.

Zo všetkých metód, ktoré existujú, ten, ktorý vám ukážeme nabudúce, je najkompletnejšie a najspoľahlivejšie. Náš priateľ Eloy nás naučil, ako nainštalovať služby Google na Huawei P40 Lite, jeden z najnovších a najobľúbenejších telefónov Huawei, a teraz nám prináša univerzálnu metódu.

Kroky na inštaláciu služieb Google na akomkoľvek mobile Honor alebo Huawei

Tu vyššie si môžete pozrieť videonávod pre nainštalujte si aplikácie Google na akýkoľvek mobil Huawei a Honor. Prvá vec, ktorú by ste mali vedieť, je, že tento návod funguje pre telefóny Huawei aj Honor s Androidom 9 ako tie s Androidom 10 (Môžete to vidieť v nastaveniach systému).

Ale to nie je to najdôležitejšie v tomto videu, skôr na rozdiel od iných návodov, Tento sa zameriava na možné chyby, s ktorými sa môžete stretnúť počas inštalácie, a ako ich môžete vyriešiť.. Preto by ste ho mali vidieť celý predtým, ako vyskúšate nasledujúce kroky:

Prešiel 1: vytvorte mobilnú zálohu

Pred spustením najprv si musíte stiahnuť súbory, ktoré budete potrebovať. Všetky sú rozdelené do priečinkov pre každý krok. Tiež sa musíte dôkladne pozrieť aká je verzia vášho operačného systému, pretože odkaz vám bude slúžiť pre Android 9 a ďalší pre Android 10.

Zálohu môžete vykonať na OTG pendrive alebo z počítača. V prípade videa youtuber použil OTG Pendrive, ale to nie je prekážkou pokračovať v postupe, pretože v inom videu vysvetľuje aj to, ako urobiť kópiu z počítača. Ak vytvoríte kópiu z počítača, uložiť súbor do internej pamäte mobilu. Ak to urobíte pomocou pendrive OTG, uložte si všetko na tomto zariadení.

 • Po nainštalovaní a rozbalení súborov prejdite na nastavenie, Aplikácie, opäť Aplikácie a zadajte do vyhľadávača «Záložná kópia«. Ak sa nič nezobrazí, zobrazte ponuku vpravo hore a kliknite na možnosť zobraziť skryté procesy.
 • Už by ste mali vidieť „Zálohovacia aplikácia“. Musíte ho odinštalovať.
 • Potom prejdite na adresu súboru, kde máte rozbalené všetky kroky. Kliknite na priečinok, ktorý ste si predtým stiahli. Tam uvidíte verziu aplikácie, ktorú ste práve odstránili, musíte kliknúť na inštaláciu.
 • Okrem tejto verzie aplikácie v priečinku je aj súbor, ktorý tam musíte rozbaliť, v priečinku 1.
 • Po rozbalení skopírujte priečinok, ktorý sa zobrazí, a prejdite do koreňového adresára USB alebo kamkoľvek pôjdete uložiť zálohu ktorý vytvoríte ako ďalší a prilepíte súbor.

Počas procesu zálohovania systém vás požiada o bezpečnostné heslo. Ako sa ukazuje vo videu, je to tak eloygomeztv2020.

Prešiel 2: nainštalujte si služby Google a prihláste sa

Ak v predchádzajúcom kroku všetko prebehlo dobre, uvidíte, že sa objaví nová aplikácia. Tento má “G” vo fialovej a je sprievodca, ktorý vám pomôže nainštalovať služby Google.

 • Musíte aktivovať Wifi.
 • Kliknutím na aplikáciu uvidíte, že všetko je v piktogramoch, ale nemusíte sa obávať, Kroky sú veľmi jednoduché. Stačí kliknúť na možnosť Aktivovať a potom na možnosť Povoliť.
 • naposledy kliknite na modré tlačidlo s čínskymi piktogramami, ten, ktorý uvidíte v spodnej časti. Potom môžete nechať aplikáciu na pozadí a prejsť do nej umiestnenie súboru, kde je priečinok 2.
 • Po vstupe do priečinka 2, Uvidíte niekoľko aplikácií Google, ktoré si musíte nainštalovať. Postupujte v poradí, od prvej aplikácie v zozname po poslednú.
 • teraz Vráťte sa do Nastavenia a prejdite na možnosť Účty, kliknite na Pridať účty a založte si účet Google. Ak máte viac ako jeden účet Google, je čas ich všetky nainštalovať.

Prešiel 3: nainštalujte rámec služieb Google

Zadajte priečinok 3 a nainštalujte aplikáciu, ktorá sa zobrazí. Po nainštalovaní vám začnú prichádzať upozornenia, že tento mobil nie je certifikovaný. Napriek týmto chybám, už by ste mali byť pripojení k službám Google, rovnako ako môžete potvrdiť pri vstupe do aplikácie Google Play, rovnako ako bol nainštalovaný počas vyššie uvedených krokov.

 • píše “ID zariadenia»Vo vyhľadávacom nástroji Google Play. Keď sa zobrazí niekoľko možností, kliknite na fialovú aplikáciu, ktorej vývojárom je VTechno. Keď je už nainštalovaný, zatvorte všetko v multitaskingu.

Možné problémy s inštaláciou ID zariadenia v službe Google Play

Aj keď sa to nie vždy stane, aplikácia sa nemusí stiahnuť na prvý pokus. Ak je to váš prípad, vyzbrojte sa veľkou dávkou trpezlivosti a stláčajte tlačidlo sťahovania, kým to nebude fungovať.

Prešiel 4: odstránenie aplikácie zo Služieb Google Play

Otvorte aplikáciu ID zariadenia a skontrolujte, či vám poskytuje kód Google Service Framework. Pri overovaní zatvorte aplikáciu a všetko, čo je otvorené v multitaskingu.

 • Ako ste to urobili predtým, prejdite späť do Nastavenia, vyberte možnosť Aplikácie, udrieť znova Aplikácie a do vyhľadávača napíšte «Google«. Objaví sa niekoľko aplikácií vrátane jednej, ktorá hovorí služby Google Play alebo služby Google Play, musíte ho odinštalovať.
 • Prejdite do priečinka 4, existuje aplikácia služieb Google, ktorá poslúži ako náhrada za ten, ktorý ste práve odstránili, stačí si ho nainštalovať. Keď je nainštalovaný, využite príležitosť a skontrolujte, či Google Play funguje ako má a či stále máte rámcový kód v aplikácii ID zariadenia.
 • už druhýkrát znova zatvorte aplikácie na pozadí, zadajte Nastavenia, Aplikácie, Aplikácie a do vyhľadávača napíšte „Google“. Kliknutím na možnosť zobrazíte systémové procesy. Ako si iste pamätáte, táto možnosť je dostupné v rozbaľovacej ponuke v pravej hornej časti.
 • Medzi novými možnosťami, ktoré sa objavia, nájdete «Rámec služieb Google«. Kliknite na Úložisko, vyprázdnite vyrovnávaciu pamäť, vymažte údaje, vráťte sa do predchádzajúcej ponuky a skúste tento proces zastaviť.

Nemusí sa to stať na prvý pokus, ale bude to pokračovať, kým to neurobíte. Ak ste uspeli, uvidíte, že kód Framework sa už nezobrazuje v aplikácii ID zariadenia.

Dorazil v tomto bode, Služba Google Play by nemala načítať žiadnu stránku a už vôbec nie možnosť stiahnuť si aplikáciu. Ak áno, musíte reštartovať mobil.

 • Pri opätovnom načítaní by služba Google Play mala normálne otvárať všetky ponuky. Čo je viac, v ID zariadenia sa zobrazí nový kód.
 • Po tretíkrát v tomto kroku zadajte Nastavenia, Aplikácie, Aplikácie a do vyhľadávača zadajte Google. Zastavte služby Google Play a odinštalujte ich.

Možné problémy pri odinštalovaní služieb Google

Možno, keď sa pokúsite odinštalovať aplikáciu zo služieb Google mobil prestane reagovať. Ak sa to stane, nebojte sa, stačí reštartovať a skúsiť znova.

Prešiel 5: preinštalujte služby Google Play

Zadajte priečinok 5 a nainštalujte si služby Google Play. Ak sa po ich inštalácii stále zobrazuje chyba, zopakujte tento proces, reštartujte mobil a testujte, kým to nebude fungovať. Je to zdĺhavý proces, ale v konečnom dôsledku vám prinesie dobré výsledky.

Tento krok je kľúčový a tam, kde sa zdá, že je najviac problémov, tak Znova vás žiadame, aby ste si pozreli celý video tutoriál a venovať veľkú pozornosť. A ak nie, ak ste sa dostali až sem a stále vám to hlási chybu, video začína od 23. minúty. Keď je všetko hotové, môžete obchod s aplikáciami Google a ostatné služby Google normálne používať.

Na ktoré telefóny Huawei a Honor si môžete nainštalovať služby Google?

nainštalujte aplikácie Google na huawei a honor

Ak máte stále pochybnosti, Tento návod je pre všetky zariadenia Huawei, ktoré nie sú dodávané so službami Google, vrátane tých, ktoré vyvinula jej ďalšia značka Honor.

V skutočnosti bola metóda pred vytvorením videa úspešne testovaná Huawei P40 Lite, Huawei P40, Huawei P40 Pro, Huawei Mate 30, Huawei Mate 30 Pro a Honor 9X Pro a Honor 8X v ich čínskej verzii. Ak teda máte niektorý z týchto mobilov, vaše pochybnosti sú vymazané.

Na druhej strane teoreticky Mal by fungovať pre zvyšok telefónov Huawei a Honor bez Google Play:

Ak nemáte mobil Huawei, ale máte záujem si ho kúpiť, Teraz, keď už viete, že si môžete využívať služby Google podľa týchto krokov, už viac nepremýšľajte. Napriek nedostatku služieb Google je spoločnosť Huawei známa tým, že je jedným z najlepších výrobcov mobilných zariadení súčasnosti.