Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Pomocou funkcie Multisearch Google odpovedá na otázky, ktoré ste doteraz nevedeli sformulovať


Odfoťte jedlo, odev, výrobok a nájdite, kde ho môžete získať vo vašej blízkosti, to umožňuje Multisearch.

Spoločnosť Mountain View pri príležitosti svojej konferencie Google I/O predstavila výkonný nástroj, ktorý by mal priniesť revolúciu v internetovom výskume: Multisearch.

Netreba popisovať textom, stačí fotka!

S Google Multisearch je možné spustiť dopyt cez vyhľadávač nielen cez text, ale aj cez obrázok vďaka schopnostiam Google Lens. Funkcia, ktorá konečne umožňuje prístup k informáciám o téme, ktorú nemožno opísať.

Google I/O © Clubic

Počas vyhlásenia odznelo niekoľko príkladov. Odfotením vtáka môžete spustiť vyhľadávanie pridaním dopytu “aký je to vták?”, Google odpovie na vašu otázku. Funguje to aj pre jedlo, ktorého názov nepoznáte: fotografiu a Google ju vyhľadá. Ak hľadáte náhradný diel na nábytok alebo spotrebiče, fotografia vám umožní nájsť to, čo potrebujete.

Viacnásobné vyhľadávanie umožňuje pridanie textu k obrázkovému dotazu a ponúka lokálne výsledky

Viacnásobné vyhľadávanie nie je obmedzené na toto, pretože Google vám tiež môže pomôcť ľahko nájsť to, čo vo svojom okolí hľadáte. Pri produkte alebo predmete sa vám zobrazí obchod, kde si ho môžete kúpiť. Ak sa chcete najesť v reštaurácii, ktorá ponúka konkrétne jedlo, o ktorom máte iba obrázok, Google uvádza tie vo vašej štvrti alebo meste.

Google I/O © Clubic

Ak chcete použiť túto možnosť, musíte prejsť do aplikácie Google pre Android alebo iOS a potom do sekcie Google Lens. Tu je možné nahrať obrázok alebo snímku obrazovky z galérie, prípadne odfotiť priamo pomocou zariadenia. Potiahnutím prstom nahor sa pridá textový dopyt.

Na začiatku bude funkcia Multisearch a jej funkcia výsledkov založených na polohe k dispozícii iba v angličtine. Podpora pre ďalšie jazyky sa plánuje v budúcnosti.

zdroj: Konferencia Google I/O