Polovica Britov radšej kúpi nový telefón, než čakať na opravu svojho telefónu, uvádza sa v štúdiách

POLOVICA Britov by si podľa výskumu radšej kúpila nový telefón, než by bola bez zariadenia, kým sa bude opravovať.

Štúdia z 2000 000 dospelých zistilo, že u šiestich z 10 je väčšia pravdepodobnosť, že pokazený telefón nahradí novým, než ho opraví, pričom každý tretí nemôže bez telefónu vydržať viac ako deň.

Priemerný dospelý však vydrží s problémami s telefónom v priemere iba tri dni, niektoré chyby sú však znesiteľnejšie ako ostatné.

Každý tretí používateľ telefónu by týždeň počkal, kým sa vyriešia problémy so zvukom, zatiaľ čo viac ako polovica by tolerovala chybný fotoaparát mesiac alebo viac.

A takmer každý desiaty by spokojne vydržal prasknutú obrazovku najmenej rok.

Tieto zistenia vyplynuli zo štúdie, ktorú si nechala vypracovať spoločnosť EE, ktorá vo vybraných obchodoch vo Veľkej Británii spustila službu opravy v ten istý deň.

Zistilo sa tiež, že separačná úzkosť je skutočná bez telefónu, pričom takmer polovica spotrebiteľov priznala, že by bez nej nedokázali prežiť deň.

Problémy s batériou sú na prvom mieste v zozname bežných chýb telefónu. Každý tretí používateľ má problémy s batériou.

Medzi ďalšie časté sťažnosti patrí prasknutá obrazovka (29 percent), zamrznutie telefónu (27 percent) a pomalé aplikácie (25 percent).

Napriek týmto chybám viac ako polovica používateľov telefónov nikdy neuvažovala o oprave svojho mobilného telefónu a sedem z desiatich nemá na svoje zariadenie poistenie ani záruku výrobcu.

Viac ako jeden z troch tiež priznal, že si telefón nechajú opraviť v obchode tretej strany, aj keď im to môže spôsobiť neplatnosť záruky.

Ale 65 percent opýtaných prostredníctvom OnePoll pripustilo, že by nezvažovali kontrolu stavu telefónu, pokiaľ sa zariadenie stane nepoužiteľným.

Hovorca EE uviedol: „Aby sme zákazníkom pomohli vyriešiť potenciálne problémy a obmedzili potrebu opráv, spustili sme bezplatný, rýchly a jednoduchý nástroj, ktorý dokáže bezdrôtovo diagnostikovať chyby zariadenia a tiež odporučiť spôsoby ich odstránenia.“

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu