Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Pokemon Náhľad meča a štítu: Hands-On

Pokemon Meč a štít je, mierne povedané, jedna (alebo dve) z najočakávanejších hier roka. Kriticky uznávaná licencia dorazí na domácu konzolu Nintendo prvýkrát, keď budú jej najnovšie iterácie zverejnené budúci mesiac (15. novembra). Bude to však stáť za to počkať? A bude hrať titulok rovnako ako predchádzajúce generácie?

Stačí povedať, že na základe praktického dema, ktoré sme hrali na veľtrhu EGX 2019 začiatkom októbra, si môžu starosti fanúšikov odpočinúť. Napriek nášmu obmedzenému času na hranie Pokemon Meč a štít sa formujú tak, aby boli rovnako dlhoročnými fanúšikmi, ako aj čerstvými pre začiatočníkov tejto série.

Počnúc úplným súpisom úrovne 50 Pokemon – pravdepodobne, aby sa nadchádzajúce bitky urobili čo najspravodlivejšie – naša hra Pokemon Tréner mal za úlohu úspešne navigovať Galars Water Gym. Posilňovne prinášajú triumfálny návrat v meči a štíte po tom, čo boli po lavičke pre Slnko a Mesiac, a rovnako ako predchádzajúce generácie sme boli povinní vyriešiť hádanku, aby sme nakoniec vytvorili cestu k vedúcej osobnosti Nessa.

Pokémonový tréner mečov a štítov

Samotná hádanka bola dosť jednoduchá a pre každého, kto by zistil jej postupnosť, nebol príliš zdaňovaný. Masívne rúry – červené, modré a žlté ako návrat do prvej generácie Pokemon hry – zavesiť zo stropu a striekať vodu na cestu. Je vašou úlohou obísť odrezané oblasti prepínaním prepínačov, čím vypnete potrubia, ktoré blokujú vašu cestu. Pritom reštartujete prúd vody v iných oblastiach, ktoré samozrejme zvyšujú nepriechodnosť ostatných častí telocvične. Koordináciou, ktoré potrubia je potrebné v určitých časoch zapnúť alebo vypnúť, urobíte jasnú cestu, ktorá povedie k boju proti Nesse.

Pozri tiež: Prečo Pokemon Go 2019 je hra, ktorá by mala byť vždy

Pre vracajúcich sa fanúšikov franšízy však nejde iba o dokončenie logického bloku, ktorý vám umožní postaviť sa konfrontácii s Nessou. Nessas underlings hliadkujú chodníky a, rovnako ako každá iná hra v sérii, vás vyzve Pokemon bojuje, ak vstúpite do ich línie očí.

Bitky proti iným trénerom neboli vylepšené z predchádzajúcich generácií, takže ak ste zvyknutí hrať tieto duely, budete sa cítiť ako doma. Pre nováčikov Pokemon bitky sa dajú ľahko vyzdvihnúť a naučiť sa. Máte obvyklý boj, Switch Pokemon, Na výber použite možnosti Položka a Spustiť. Otvorenie každej jednotlivej ponuky vedie k ďalším možnostiam, kde si môžete vybrať, ktorý krok sa má použiť, ktoré Pokemon je vhodnejší pre konkrétny boj, ktorú položku liečiť Pokemon s, a ďalšie.

… ak si zvykol, ako sa tieto duely odohrávajú, budeš sa doma cítiť ako doma.

pokemon meč a ukážka štítu

Bojovať s týmito trénermi je dobrou praxou aj pre nadchádzajúci boj s vedúcim telocvične, aj keď sa ich chrochtania špecializujú na rovnaký typ Pokemon ktoré Gym Leaders už vlastnia. Ak nič iné, to vám umožní vyskúšať svoje ďalšie Pokemon a zastaví, povedzme, váš elektrický alebo trávny typ Pokemon dominujúc – a zarábajúc všetky tie krásne XP – určitá telocvičňa. V týchto bitkách s trénermi nebol k dispozícii žiadny Dynamax, takže je stále záhadou, či môžete vy a vaši nepriatelia zväčšiť svoju veľkosť Pokémonov a podľa toho zmeniť ich pohyb v akejkoľvek bitke v telocvični mimo telocvičného vodcu. Hra Freak, Nintendo a Pokemon Spoločnosť musí zadržať niekoľko prekvapení v súvislosti s konečnou verziou hry, takže v tomto bode nejde o masívne riešenie.

Keď už hovoríme o schopnostiach Dynamaxu, bolo to počas celej prehliadky počas nášho stretnutia s Nessou. Ste schopní len Dynamax jeden Pokemon na boj, ale skutočne to zvyšuje relatívnu zložitosť bitiek. Rozhodovanie o tom, kedy Dynamax vaše Pokemon – a ktorý z nich sa má zväčšiť – stáva strategickou bitkou rôznych druhov. Choďte príliš skoro a mohli by ste nakoniec čeliť nepriateľovi Dynamaxed s tvormi normálnej veľkosti. Avšak choďte príliš neskoro a boj už možno prehráte. Našťastie, Dynamax trvá iba tri otáčky. Ak sa obávate, že vás súper jednoducho dupe s ich obrom Pokemon, bude to len otočenie o dva, kým sa vrátia do svojej normálnej veľkosti. Dynamax skutočne pridáva ďalšiu vrstvu Pokemon bojuje a pomáha odvrátiť ten pocit, že boje by mohli byť zastarané tým viac, že ​​budete hrať hru.

Bojové animácie vyzerajú rovnako ostré a plynulé ako kedykoľvek predtým. Displej LCD s rozlíšením 720p sa prispôsobuje jasným farbám a rôznorodosti útočných a obranných pohybov a je ťažké nemyslieť na dni, keď Pokemon na svojho herného chlapca a obdivujte sa, ako ďaleko zašli. Každá akcia, ktorú vykonáte v meči a štíte, sa cíti hladko a za predpokladu, že v deň vydania nenájdete žiadne závesy, hry by sa mali hrať rovnako hladko ako v našej ukážke.

pokémonský meč a štít

Nepodarilo sa nám vyskúšať Sword and Shield v ručnom režime, takže je ťažké povedať, ako bude hrať duo, keď konzola nie je pripojená. Ak to funguje rovnako hladko ako iné tituly Dych divočiny – a náznaky na to poukazujú – vtedy by nemali existovať žiadne zásadné problémy. Bolo by skvelé vyskúšať ďalšie prvky Pokemon Meč a štít tiež. Divoká oblasť, varenie, objavovanie zákoutí Galaranov a úkrytov, alebo chytanie nových Pokemon boli by to skvelé herné zážitky, ktoré by ste vyskúšali.

Napriek tomu sme sa optimisticky vzdali našich praktických ukážok. Pokemon Nové prvky Sword and Shields pridávajú veľa k už úspešnej sérii. Ak sa zvyšok hry vybaví, rovnako ako naše stretnutie s Nessou vo Vodnej telocvični, všetci sa budú liečiť, keď pár konečne dorazí budúci mesiac.